Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Uluslararasi calısan hukuk burosu arıyorum

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-06-2008, 21:44   #1
Devils advocate

Varsayılan Uluslararasi calısan hukuk burosu arıyorum

ingilterede uluslararası ticaret hukuku uzerıne masterımı tamamladım. Ankara, istanbul veya bodrumda deneyim kazanabılecegım kaliteli uluslararası calısan hukuk burosu arıyorum.Askerlik, seyahet, yurtdısı vize engelim yoktur.
Av.Serdar Balkanli
Old 28-12-2008, 12:39   #2
derya_derya

ben de ingilterede ulsulararası ticaret hukuku üzerine mastır yapmaya hazırlanıyorum. Eğitiminizi tamamlanmış biri olarak siz memnun kaldınız mı tercihinizden? İngiltere common law ülkesi olduğu için uyum bakımından herhangi bir probleminiz oldu mu? Bir de önerebileceğiniz okullar hangileri? Bu konularda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Derya
Old 29-12-2008, 11:51   #3
Devils advocate

ben memnun kaldım ama ıngıltereden sonra turkıyeye gelıp calısmak sızı tatmın etmeyebılır en azından ben hala alısamadım.ıngıltere hukukunun farklı olması sızın yapacagınız mastırla alakası yok. uluslararası tıcaret hukuku masterı tamamıyla ıc hukukdan farklı bır alan. Yapacagınız master turkıyede sadece ıse gırmenıze katkıda bulunacak ama onun dısında o bılgılerı kullanabılecegınızı sanmıyorum.cunku turkıyedekı burolar daha cok ucuz maaslı cevırmen arıyor uluslararası hukukcu degıl.ben 6 ay baska yerde calısdıktan sonra daha yenı kendı buromda calısmaya basladım. Masterımı kent unıversıtesınde yaptım oldukca memnundum bunun dısında essex, sussex, birmingham, east-angolia..gibi universitelerı onerebılırım. londrada cok unıversıte var ama dil acısından tavsıye etmem . eger bu eylulde gıtmeyı dusunuyorsan basvurularını yapmaya baslamalısın. basvurular ıcın ve unıversıteye hazırlık ıcın ıstersen yardım ederım bu konuda tecrubelıyım baya sıkıntı yasamıstım cunku. uluslararası tıcaret dısında baska alanlarıda dusunebılırsın ve daha ucuz master ıcın baska ulkelerı. Ayrıca İELTS sınavınıda gecmen gerek onunda calısma yontemı hakkında bılgılendırebılırm. başarılar

Serdar
Old 29-12-2008, 16:24   #4
derya_derya

öncelikle teşekkür ederim yanıtınız için. Ben aslında TEV bursuna başvurdum, orda da ingiltereyi seçmiştim, o yüzden ülke olarak şu anda değişiklik yapma ihtimalim malesef yok. Üniversite olarak queen mary ye başvurmak üzereyim belgelerimi tamamladım sayılır ama zaten en az 2okuldan kabul almam gerekicek ve daha 2. okula karar veremedm, kent üniversitesinin iyi olduğunu duyudm yalnız. O hangi şehirdeydi? Londrada dil açısından önermemenizin sebebi ne peki? Ben aralıkta IELTS e girdim, kendim çalışmıştım pek umduğum gibi geçmedi, zorlanmaktan öte hız sorunum oldu yetiştiremedm, aslında biraz pratikle halledilecek bir sınav gibi görünüyor. Bir de ben aslında uluslarası ticaretin içeriğini de öğrenebilir miyim sizden? Bu konuda biraz araştırma yaptım ancak çok fazla bi sonuca ulaşamadm, içeriğinde ne gibi şeyler görülüyor biraz bahsederseniz gerçekten çok yardımcı olursunuz bana. King's college hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Bir de şu an kendi büronuzda mastırınızla alakalı işler yapabiliyor musunuz? Benim aslında sıkıntım ankarada yaşamam ve burda uluslararsı çapta iş yapan büroların oldukça az sayıda olması. Siz bölüm olarak başka ne tavsiye edersiniz?

Umarım sorularımla çok vaktinizi almam, ama bu konuda deneyimli biri olarak sanırım en iyi siz bilgi verebilirsiniz bana

Şimdiden teşekkürler

Derya
Old 23-01-2009, 13:31   #5
Devils advocate

Oncelikle sırayla sorularınızı yanıtlamam gerekırse queens mary de guzle bir okul Kent universitesi canterburyde londraya 60 mil uzaklıkta bence bır turk ogrencı ıcın ideal bir yer.cok cabuk kendınızı yetistirebilirsiniz hem londraya gorede masraflarınız daha ucuz olabılır. Londrayı dil acısından onermıyorum cunku ingilterenin yerlisini bulman cok zor. butun gocmenler londrada ve hayat orda bambaska.yanı gezmek ıcın gercekten guzek bır yer ama okumak bence hıc bır yararı olmayabılır. Orda master yapmak kolay sonucta ıngılterede okullar daha cok tıcarethaneye dondu onun ıcın master yaptım dıyen ınsan sayısı cok ama ıs gercek hayata geldıgı zaman dogrun duzgun ıngılızce bıle konusamıyorlar.Benım onerım buyuk yerler dısında ufak yerlerı tercıh etmendır.Bunun ıcınde londra, brighton, bournemourth, birmingham, manchestar, liverpool gıbı sehırlerden uzak durman!! IELTS sınavına gelince, zaman en onemlı faktor ama bunun dısında yaptıgın alıstırmalarla kendınce kolay yolları bulabılırsın.Dedıgım gıbı ıstegın olursa bu konuda yardımcı olurum. Uluslararası ticaret içinde cok degısık dersler var universitelerın master programlarında hepsı yazar zaten.benım aldıklarım dunya tıcaret orgutu, tahkım, iş ilişkileri, internet ve bunun gıbı derslerdi. tabı bu ogrendıklerını uygulayabılmen zor turkıyede cunku turkıyede calısma sartları farklı onun ıcın senın ıcın onemlı olan dılını gelıstırmen ve terımlerı ogrenmen. King's college da oldukca eskı bır okuldur ama dedıgım gıbı londrada benım ıcın o yonden olumlu degıl ama senin tercihin tabi. Ben uluslararası buroda calıstıktan sınra kendı buroma gectım sımdılık memnunum tabı yavas yavas ıs yapmaya basladım. Daha cok sozlesme taslakları hazırlıyorum. Ama dedıgım gıbı eger turkıyeye donup uluslararası bır buroda calısacaksanız yapacagınız ıılk 2 sene cevırmeden baska bısey degıldır. bazı burolar sozlesme hazırlamanıza falanda ızın verıyor tabı ayrıca ıstanbulda calısmayı dusunuyorsanız kesınlıkle sosyal hayatınızın olmayacagını soyleyebılırm.bunun yanında verdıklerı maas iyi tabi ama harcayacak zamanınız olmayacak Ankarada az buro var sabırlı olup heryere basvuracaksınız. Artık masterlı cok oldugu ıcın dırekt hukuk buroları almıyor herkesı. Benım tavsıye edecegım baska bolum İnternational Business , İnternational Politic, European Union. Ama hukuk okudugunuz ıcın su an ıcın hukukdan baska bır tercıh yapmanız iyi olmaz. Herhangi bir ihtiyacınızda seve seve yardım ederim. Serdar
Old 23-01-2009, 19:23   #6
derya_derya

Detaylı yanıtınız için gerçekten teşekkür ederim, söylediklerinizi dikkate alıcam okuls eçimi yaparken,şimdilik sadece kent ve Queen Mary'ye başvurdum ama bir kaç başvuru daha yapmam gerekicek, bu nedenle bende bu çerçevede bir tercih yaparım,bu arada IELTS'den 7 aldım, okulların pek çoğu için yeterli sanıyorum kabul alabilmek için o bakımdan rahatım tekrar teşekkürler kolay gelsin iyi çalışmalar
Old 10-02-2009, 22:04   #7
Günsu Akçagöz

Varsayılan Merhabalar

Uluslararası çalışan büromuza ortak avukat alınacaktır.

İlgileniyorsanız lütfen arayın.

www.empatihukuk.net
0 533 337 45 00
Old 10-01-2012, 14:03   #8
Seyn

Uluslararası çalışan büromuz Köln´de
İlgileniyorsanız lütfen mesaj yaziniz.
Old 09-03-2012, 12:20   #9
Devils advocate

Alıntı:
Yazan Seyn

Almanya ortaklı çalıştığımız bürolar var e-mailinizi belirtirseniz iletişime geçebiliriz.
Old 09-03-2012, 13:15   #10
Seyn

Varsayılan Uluslararasi Hukuk Bürosu

www.ab-avukat.com

+49 221 94 11 360

ilginiz icin tesekkür ederiz..
Old 09-03-2012, 21:15   #11
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyn

Merhaba,

Ben de uluslararasi hukuk uzerine calisiyorum daha dogrusu sozlesme taslaklari hazirliyor ve incelemesini yapiyorum gerek turkce gerek ingilizce. Almanya'da Ingilizce gecerli midir bu anlamda siz benden daha iyi bilirsiniz; ancak dusunurseniz ben de sizinle irtibata gecmek isterim. Seyahat engelim yoktur, baska bir ulkede de yasamaya ve calismaya hazirim.

Saygilarimla,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi