Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuk için alınan darp raporu

Konuyu Kilitleyin
Old 29-03-2018, 15:37   #1
Konuk

Varsayılan çocuk için alınan darp raporu

Merhaba,

müşterek çocuk için görüşme günü sonrası morluklar olduğu için hastaneye gidip rapor aldım. geçici hekim raporu verip karakola yönlendirdiler. karakolda ifadem alındıktan sonra kati rapor için adli tıp a yönlendirildim. ilimizde bulunan araştırma hastanesi adli tıp birimine gidip çocuğu muayene ettirdim. çocuk köpek ısırdı diyor ama kati raporda ne yazıldığını göremiyorum çünkü bana vermiyorlar. savcılık yada hakimlik talep ederse öyle verebiliyorlarmış yada raporun sahibi alabiliyormuş. 6 yaşındaki çocuğa nasıl vereceksiniz dediysem de ikna edemedim ve raporu alamadım. aramızda velayet davası da bulunduğundan bu raporu davada örnek göstermek istiyorum. mahkemeye beyanda bulundum istenmesi iin ama henüz istemedi.

bu kati raporu ben nasıl alabilirim, almam için yasal engel var mı? bana vermemiş olmaları yasal mı? almam mümkün ise nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Ayrıca bu raporda "çocuk köpek ısırdığını söylüyor yazıyorsa (geçici rapor öyle yazıyor). ihmalde bulunduğunu söyeleyebilirmiyim mahkemeye. bir kanıt oluşturu mu?
Old 29-03-2018, 21:32   #2
av.murat kılıç

Sayın Katılımcı,

-Raporun olduğu Hastaneye çocuğun velisi olduğunuzu ve raporu görmek istediğinizi dilekçe vererek talep edebilirsiniz. Dilekçenizde raporu tarafınıza vermemeleri halinde bunun sebebini yazılı olarak isteyin.

-Çocuğu köpek ısırması da bir ihmal dir. Her somut olay kendi şartlarına göre değerlendirilir. Mahkeme bu olayı değerlendirir. Ancak raporu ve dosyayı görmeden kesin bir şey söylenemez.

-Bir avukattan hukuki yardım almanız yararınıza olacaktır. Maddi durumunuz elvermiyorsa, bulunduğunuz ilin Barosu adli yardım bürosuna başvurabilirsiniz.
Old 13-04-2018, 12:32   #3
Konuk

Merhaba;

belirtmiş olduğum rapor mahkeme kanalıyla talep edildi ve mahkemeye ulaştı. rapor da görülen yara izlerinden bahsedilmekte ve 6 yaşında ki çocuğun beyanları yazmakta.

raporda SONUÇ:
1-şahsın yaşamını tehlikeye sokmadığı
2-BTM ile giderilebilir nitelikte olduğu
3-çocuğun fiziksel istismarından şüphelenilmediği sonucuna varılmıştır.

durum bildirir kati rapordur. bu rapora göre durum hakkında yorumunuz ne olur mahkemenin elbette ne düşünüleceği önceden varsayılmaz ama tecrübeleriniz elbette vardır. durumu göründüğü kadarıyla nasıl değerlendirirsiniz.

şimdiden teşekkür ederim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi