Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Suçlanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-12-2008, 19:04   #1
Konuk

Varsayılan Suçlanma

öncelikle bu siteyi açtığınız için teşekkür ederim.17 yıllık evliyim.1 oğlum var.Eşimin ailesi sürekli hayatımıza müdahale ediyor.Sürekli huzurumuzu bozuyorlar.Eşim 1 yıldır kanser.Şimdi son günleri.Fakat eşimin annesi ve ablası benim yüzümden hasta olduğunu ve onu öldürmek istediğimi söyleyip beni suçluyorlar.Sürekli bana ve oğluma hakaret edip bizi rencide ediyorlar.İleride eşimi kaybettikten sonra bana daha kötü şeyler yapacaklarını düşünüyorum.Onlarla problem yaşamamk için hukuki konuda ne yapabilirim?Teşekkür ederim iyi çalışmalar
Old 07-12-2008, 22:16   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Eşinizin annesi ve ablasının hukuka aykırı eylemlerine karşı Türk Medeni Kanununun 25. maddesine göre mahkemeden saldırıya son verilmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca hakaret nedeniyle maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz.
Aynı evde yaşıyorsanız şiddet ve korkuya dayalı söz ve davranışlarda bulunan kişiler hakkında Ailenin Korunması Hakkında Kanuna göre aile mahkemesi yargıcından ortak konuttan uzaklaştırılması ve diğer gerekli önlemlerin alınmasını isteyebilirsiniz.
Haklarınızı kullanırken bir avukattan yardım almanızı, mali gücünüz elvermiyorsa bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneriyorum. Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02554989 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.