Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Old 25-03-2007, 18:33   #121
moré

Bu sitede okumam gereken çok fazla konu olduğunu, bir türlü fırsatım olmadığı için okuduklarımın hep yarım yamalak kaldığını ve bunun beni her gün daha da sinirlendirdiğini itiraf ediyorum
Old 26-03-2007, 10:08   #123
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan calikusu_kamuran
İtiraf ediyorum, meslektaş sorularına fazla katılamamaktan nefret etmeye başladım-kendime çok fena kızıyorum, anladım ki asıl hukuk işte orası. İtiraf ediyorum, Syn. Av. Armağan Konyalı haklı imiş, en iyisi felsefeyle bağı kesmek diye düşünmeye başladım. Zaten benim asıl meselem dildi, akışına bırakmak en güzeli.

Bakın buna sevindim işte.
Old 26-03-2007, 22:20   #124
calikusu_kamuran

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Bakın buna sevindim işte.

Değerli Üstadım, barışmamıza sevindiğimi itiraf ediyorum, önemlisi şu ana kadar bana kızgın olduğunuzu düşündüğümü de itiraf ediyorum, insanlarla kırgınlık yaşamaktan da nefret ediyorum ve kendimi kötü hissediyorum çünkü ben ağırlıkta önce suçu kendinde arayan bir insanım, en son ihtimal olarak ve karşı tarafta alenen kötü maksat görünce ancak haklılığıma inanabildiğimi de itiraf ediyorum. Sonuç olarak, inanın SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Ben ağırlıkta Syn. Av. Armağan Konyalı Üstadımdan etkilendiğimi beyan etmeliyim, çok farklı bir tarzı var, içinde bir kırgınlık taşıyamayan bir insan olduğunu düşünmeye başladım ve hayata(olumsuzluklara bile) mizahi bir bakış açısı var ve böylece insanlara karşı olumlu yönde etkisinin daha çok olduğunu görmeye başladım, en azından benim için öyle. Böyle bir yaklaşımın insanlara karşı daha etkili olduğunu düşünmeye başladım.

Ve Av. Mehmet Saim Dikici" ye: Saygıdeğer Üstadım, biz(yani ben) henüz çaylağız, ve Siz Üstadlarımızın bizlere çok fazla katkılanızın olacağını itiraf etmeye bile gerek görmüyorum, kanıt gerekmez yani bunun için. Ama nolur doğrudan olumsuz bir eleştiri yerine mizahi bir tarz katarak eleştiriniz bizleri. Yani olumsuz eleştirsek bile yüzümüz güler ise, emin olun o eleştirinin altında bir olumsuzluk aranmıyor, aksine iyiniyet kolaylıkla aranıyor. YAZILARIN GÜLÜŞÜ TEBESSÜMÜ YOK Kİ, veya SES TONU YOK Kİ.....

Syn. Av. Mehmet Saim Dikici" nin de bize(bana) karşı iyiniyet besliyor olmuş olduğunu görmekten ne çok mutlu olduğumu İÇTENLİKLE İTİRAF EDİYORUM.

Saygılarımla Değerli Üstadım.
Old 26-03-2007, 22:44   #125
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Ve Av. Mehmet Saim Dikici" ye: ... Ama nolur doğrudan olumsuz bir eleştiri yerine mizahi bir tarz katarak eleştiriniz bizleri. Yani olumsuz eleştirsek bile yüzümüz güler ise, emin olun o eleştirinin altında bir olumsuzluk aranmıyor, aksine iyiniyet kolaylıkla aranıyor. YAZILARIN GÜLÜŞÜ TEBESSÜMÜ YOK Kİ, veya SES TONU YOK Kİ.....

Eleştirinizi dikkate alacağım. Sadece şunu belirtmeliyim eleştirinizde haklılığınız ortada. Sizi hukuki konulara yoğunlaşmış görmek beni mutlu etti.

Saygılar.
Old 26-03-2007, 23:58   #126
dozger

itiraf isterseniz işte en güzeli..itiraf ediyorum ki ths de hiç bir itirafta bulunmadım ve bulunmayacağıma and içerim...
Old 27-03-2007, 00:38   #127
selcen ünsal

İtirafım şu ki;siteye yeni üye oldum ve okumam keşfetmem gereken çok yer olduğunu düşünüyorum.nasıl bukadar çok şeyi takip edeceğim bilmiyorum..
Old 27-03-2007, 16:10   #128
calikusu_kamuran

Alıntı:
Yazan selcen ünsal
İtirafım şu ki;siteye yeni üye oldum ve okumam keşfetmem gereken çok yer olduğunu düşünüyorum.nasıl bukadar çok şeyi takip edeceğim bilmiyorum..

Değerli Meslektaşım, inanın yavaş yavaş oluyor, evet çok fazla alan var, ben henüz çok özelliğini bilmiyorum sitenin ve konu alanlarını bile yeni yeni keşfettim, örneğin MESLEKTAŞ SORULARI kısmı için başlangıçta kendimi çok yetersiz olarak görmekte iken artık en azından bilgim dahilinde olanlara katılabilirim diye düşünmekteyim, ben örneğin yalnızca hukuk felsefesi kısmıyla ilgilenmekte iken sonra baktım oraya fazla yazı yazılmamaya başlayınca biraz site içinde dolaşayım derken bir konu alanı olduğunu farkettim ve o konu alanlarına nerelerden ulaşabileceğimi bile yeni yeni öğrendim diyebilirim. Ve hatta bir konuyu İZLEME ALANIMA NEREDEN ALACAĞIMI BİLE YENİ ÖĞRENDİM. Benim bilgisayar geçmişim 6-7 aylık bir mevzudur. Bu dereceye kadar gelebilmiş olmama şükrediyorum doğrusu, tek avantaj olarak gördüğüm, TİCARET MESLEK LİSESİNDE ALMIŞ OLDUĞUM F KLAVYEDE HIZLI OLMAMDIR, gerçi artık Q klavye var her yerde ama ben f klavyeye çevirip yazıyorum.

Ama tavsiyem şudur tabi başımdan geçtiği için söyleyim, HATA YAPMAKTAN ASLA KORKMAYIN gerçi çok yüksek hatalarda SERT MUHALEFETLE karşılaşırsınız ama olsun insan atlatıyor. Ben meslektaş sorularına BİLGİM KADAR KATILABİLECEĞİMİ BİZZAT GÖRMÜŞ BULUNMAKTAYIM,

SAYGILARIMLA VE SEVGİLERİMLE(not; belirttiğiniz konularda asla yalnız değilsiniz, Siz" den daha yenileri bile gelecektir ve aynı sorunlarla karşılacaktır. Önemli olan, kendi YETİLERİMİZİN FARKINDA OLMAKTIR ki bu alanda onları ilerletme imkanınız bile olabilmektedir.

Her forum kısmında KONU ARAÇLARI diye bir başlık görürsünüz sağ üstte ve sayfaları gösteren kısımda. İşte beğendiğiniz konular için ORAYI AÇIP, İZLEMEYE AL diyebilirsiniz.

TEKRAR SAYGILARIMLA
Old 27-03-2007, 23:56   #129
selcen ünsal

çok teşşekkür ediyorum yönlendirmeleriniz için yalnız olmadığıma sevindim
Old 28-03-2007, 17:05   #130
Av.Mehmet Saim Dikici

Bazen çılgınlık yapmak istiyorum. Mesala: "Acaba feminist mi olsam" diye düşündüğüm oluyor.
Old 28-03-2007, 17:45   #131
Av.Turhan Demiroğlu

Bizim diyarda bir ara barut sıkıntısı yaşandığını itiraf ediyorum. (Veya ispiyon ediyorum.)
Old 29-03-2007, 09:37   #132
Av.Abdülkadir ÖZ

Uzun zamandır takp ettiğim THS de itiraf başlığını ilk defa gördüğümü,Jeanne D'arc nickini kullanan üyeyi şu dakikaya kadar erkek olarak bildiğimi,dahası yine de hata yapmamak için Google'den aradığımı ve bu ismin bir Fransız Azizesine ait olduğunu şimdi öğrendiğimi itiraf ediyorum.
Old 29-03-2007, 11:28   #133
Jeanne D'arc

Alıntı:
Uzun zamandır takp ettiğim THS de itiraf başlığını ilk defa gördüğümü,

Foruma hoş geldiniz!

Alıntı:
Jeanne D'arc nickini kullanan üyeyi şu dakikaya kadar erkek olarak bildiğimi,dahası yine de hata yapmamak için Google'den aradığımı ve bu ismin bir Fransız Azizesine ait olduğunu şimdi öğrendiğimi itiraf ediyorum.

Klübe hoş geldiniz!

Bu geyiğin, sitede daha uzun vakit döneceğini öngördüğümü ve ismimi Joe Dalton (en ufakları vardı ya, hani şu sinirlenince zıp zıp zıplayan) veya Kalamiti Jeyn olarak değiştirmek istediğimi itiraf ediyorum.

Saygılarımla.
Old 29-03-2007, 11:42   #134
ege

Alıntı:
Yazan Av.Turhan Demiroğlu
Bizim diyarda bir ara barut sıkıntısı yaşandığını itiraf ediyorum. (Veya ispiyon ediyorum.)

tek atımlık ödünç versem mi diye düşündüğümü itiraf ediyorum

Sn. Dikici

ikametgah nüfüs kağıdı, annenizin kızlık soyadı

feminist kaydı yaptırmanız için yeterlidir
Old 29-03-2007, 12:44   #135
Veysel

Türk Hukuk sitesine yaklaşık 2 yıldır üyeyim. Bu sayfayı daha yeni gördüğümü itiraf ediyorum.
Demek ki artık görebiliyorum.
Old 29-03-2007, 16:14   #136
ege

Alıntı:
Yazan Veysel
Türk Hukuk sitesine yaklaşık 2 yıldır üyeyim. Bu sayfayı daha yeni gördüğümü itiraf ediyorum.
Demek ki artık görebiliyorum.

niye birden eski filmleri hatırladığımı bilmiyorum ama

"görüyorummm görüyorumm... "

diyen sahneleri hatırladığımı itiraf ediyorum
Old 31-03-2007, 07:59   #137
Av.Turhan Demiroğlu

1-Dün yeni bir itirafta bulunmaya niyetlenmişken, bugün neyi itiraf edeceğimi unuttuğumu itiraf ederim.
(Bunadık mı ne!)
2-"..arz ve talep ederim.." klişesini ilk günlerden beri yadırgadığımı, tahlil için bu cümleyi Türkçe laboratuvarına göndermeye niyetlendiğimi, "..bildirir ve isterim.." dense kimlerin bıyık altından güleceğini merak ettiğimi dahi (hiçbir baskı altında olmaksızın) itiraf ederim.

Kod adı Bülbül
Old 31-03-2007, 13:15   #138
Hekimbaşı

Sn.Demiroğlu,

Laboratuara kadar koşma zahmetinden sizi kurtarayım.

"... bilgi[leri]nize sunar; 'ilgi[leri]nizi beklerim' / 'gereğinin yapılmasını umarım / dilerim'."

gibisinden kalıplar öğrendiğimizi hayal meyal anımsadığımı da ben itiraf edeyim. O zaman çevrede bıyıklı birileri olmadığından, gülenler bile açıktan gülüyordu. Güleriz ağlanacak halimize deriz ya hep ...

Saygılarımla,
Old 02-04-2007, 16:35   #139
Jeanne D'arc

Sadece 2,5 gündür siteye giremediğim halde çok özlediğimi itiraf ediyorum.
Old 02-04-2007, 17:13   #140
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Bazen çılgınlık yapmak istiyorum. Mesala: "Acaba feminist mi olsam" diye düşündüğüm oluyor.
Yeryüzünde çılgınlık kıtlığı mı var Üstâdım?
(Ya da, çılgınlık yapacak konu mu yok?
Veya, başka çılgınlık mı bulamadınız?)

Pardon!
"Mesela" demişsiniz.
Old 02-04-2007, 18:26   #141
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan Av.Turhan Demiroğlu
"..arz ve talep ederim.." klişesini ilk günlerden beri yadırgadığımı, tahlil için bu cümleyi Türkçe laboratuvarına göndermeye niyetlendiğimi, "..bildirir ve isterim.." dense kimlerin bıyık altından güleceğini merak ettiğimi dahi (hiçbir baskı altında olmaksızın) itiraf ederim.

ben buna katılmıyorum sayın turhan. hukuki dilin bu kadar sadeleştirilmemesi gerektiğini düşünenlerden / belki de eski kafalılardanım.
tamam "bu kanun lafzı ve ruhu ile bütün meselelerde mer'idir" kadar da olsun demiyorum ama; elbirliği mülkiyeti, paylı mülkiyet demek istemiyorum mesela .
iştirak müşterek kelimelerini özlüyorum.
ve bu kadar değer veriyorsak sade türkçeye o zaman önce dilimizdeki, işletme adlarındaki ingilizcelerden,tıp alanındaki farsça ve latincelerden kurtulmalıyız diyorum. çok şey mi istiyorum???
Old 02-04-2007, 20:41   #142
A.Turan

Elvan'ın bazan çok şey istediğini düşündüğümü itiraf ediyorum
Old 02-04-2007, 20:43   #143
Av.Mehmet Saim Dikici

Turan Paşa nicki cuk oturmuş. Süper! (Not: Bu bir itiraf değildir!.)
Old 02-04-2007, 20:45   #144
Cest la vie

Ben de avatari icin ayni seyi diyecektim! Cok yakismis
Old 02-04-2007, 20:49   #145
A.Turan

Ahu'nun bazan hangi tarafta yer aldığını kestirmekte güçlük çektiğimi itiraf ediyorum
Old 02-04-2007, 20:57   #147
Cest la vie

Bu taraftayim
Old 02-04-2007, 20:59   #148
A.Turan

Hmm tamam şu taraftasın anladı ben
Old 02-04-2007, 21:01   #149
A.Turan

Bugun insanlik icin ne yaptin? Icin rahat mi?

Ahu bu soruna cevap veriyorum.

Bu gün kendim için küçük insanlık için büyük bişiy yaptım. Onlara yarın elimden geldiğince yardım etmek sorunlarına çare olmak için çalışıp kendimi hazırladım.
Old 02-04-2007, 21:02   #150
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Doğrusu yeni görünümünüzü ben de pek beğendim. İsim de avatar da yakışmış!
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06626511 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.