Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cekismeli bosanma lutfen yardim :(

Konuyu Kilitleyin
Old 02-09-2019, 01:26   #1
Sadece kadın

Önemli Cekismeli bosanma lutfen yardim :(

Esim bosanma davasi acti on gun sonra geri ciktigini soyledi bir ayi gecti hala e devletde dava gorunuyor adli tatil olmasi buna sebebmi yoksa mahkeme olacakmi.

Kesinlikle bende bosanmak istiyorum esim yurt disinda calisiyor yilda iki yada uc kez eve geliyor sorumluluklarini yerine getirmiyor bu bosanma surecinde etkili olurmu.

Sozlu hakaret,kufur,iftira tarzi ithamlarda bulunuyor cocuklarimda buna sahit oluyor,dengesiz kafasinda kuran ani kararlar veren aklina estikce telefonda dahi seni bosucam dinen karim degilsin gibi onur kirici sozler soyluyor,yurt disinda yabanci kadinlarla fotograflari yazismalarina cocuklarda bende sahit olduk cantasinda cinsel ilaclar vs..bulunduruyor bunlar yurt disinda kullandigi ilac prezarvatifler vs..

Bu durumda ben cekilmis olsa bile davanin devamini talep etmis olsam ne derecede sureci kisaltabilir yada davanin devamini saglayabilirim.

Hicbir gerilrim yok kiradayim uc cocugum var ogrenci 23 yillik evlilikten uzerimde bir araba var bu sebeple baro avukat vermez denildi avukat olmadan kendim davada ne yapabilirim tsk ederim
Old 03-09-2019, 16:49   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,
Alıntı:
Esim bosanma davasi acti on gun sonra geri ciktigini soyledi bir ayi gecti hala e devletde dava gorunuyor adli tatil olmasi buna sebebmi yoksa mahkeme olacakmi. Bu durumda ben cekilmis olsa bile davanin devamini talep etmis olsam ne derecede sureci kisaltabilir yada davanin devamini saglayabilirim.

1-Davanın geri çekilmesi diye bir yöntem yoktur. Eşiniz davayı sürdürmek istemiyorsa takipsiz bırakabilir veya feragat edebilir.
Eşinizin bir girişimi olup olmadığını olduysa hangi yönde olduğu ancak dosya incelemesi ile anlaşılacaktır.

Herhangi bir girişim olmamış ise dava dilekçesi size tebliğ edilecektir.

Eşiniz davadan feragat ederse siz davaya devam edemezsiniz. Takipsiz bırakırsa siz devam edebilirsiniz fakat eşiniz herhangi bir zamanda davasından feragat etme olanağına sahiptir.

En hızlı boşanma anlaşmalı boşanmadır. Boşanmanın mali koşulları ve varsa çocukların velayeti konularında bir anlaşmanın dosyaya sunulması halinde duruşma günün öne alınmasını da isteyebilirsiniz.

Alıntı:
Kesinlikle bende bosanmak istiyorum esim yurt disinda calisiyor yilda iki yada uc kez eve geliyor sorumluluklarini yerine getirmiyor bu bosanma surecinde etkili olurmu.Sozlu hakaret,kufur,iftira tarzi ithamlarda bulunuyor cocuklarimda buna sahit oluyor,dengesiz kafasinda kuran ani kararlar veren aklina estikce telefonda dahi seni bosucam dinen karim degilsin gibi onur kirici sozler soyluyor,yurt disinda yabanci kadinlarla fotograflari yazismalarina cocuklarda bende sahit olduk cantasinda cinsel ilaclar vs..bulunduruyor bunlar yurt disinda kullandigi ilac prezarvatifler vs.
2- Siz boşanmak istiyorsanız eşinizin açtığı davaya karşı boşanma davası açabilir,eşinizin boşanmaya yol açan kusurlu eylemlerini bildirebilir.ve nafaka tazminat isteklerinizi açıklayabilirsiniz.
Yargılama sırasında eşinizin sizden daha fazla kusurlu olduğu kanıtlanırsa tazminata hükmedilmesi beklenir.

Alıntı:
Hicbir gerilrim yok kiradayim uc cocugum var ogrenci 23 yillik evlilikten uzerimde bir araba var bu sebeple baro avukat vermez denildi avukat olmadan kendim davada ne yapabilirim tsk ederim

3-Adli yardım servisine görüşmeye gittiğinizde avukata ödenecek mali olanağınızın olmadığını kira verdiğinizi ve diğer giderlerinizi ayrıntılı anlatabilirsiniz. Olumsuz karar verilmesi halinde itiraz hakkınız bulunmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi