Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

hakaret

Yanıt
Old 30-01-2009, 21:51   #1
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Önemli hakaret

Merhaba,hakaret davasındaa sanık vekiliyim.Davayı yeni aldım.İlk durşma yapılmış.Sanık hakaret etmediğini aralarında husumet olduğu için iftira attılarınıbelirtmiştir.Fakat daha sonra hakaret etmiş olabileceğini hatırlamadığını belirtmiş.

Sanık sabıkalı.

Tanıkler henüz dinlenmedi.Hazırlıktaki ifadelerinde küfür ettiğini duymadıklarını,fakat etmiş olduklarını zannettiklerini belirtmişler.
Savcı iddianamesini tanık beyanlarına dayandırmış.

Duruşmaya girmeden önce savunma dilekçemi sunmak istiyorum.İlk ceza dosyam
Neler yapabilirim.Dilekçemde neler üzerinde durmalıyım?Davanın seyri nasıl olur?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.Saygılarımla...
Old 30-01-2009, 22:21   #2
alp213128

Varsayılan Merhaba meslektaşım

Özlem Hanım müvekkilinizin şikayetçi tarafla arasındaki husumeti ispatlarsanız olay çözümlenir sanırım.Husumetin varlığına ve ciddiyetine dair tanık listesi verin ve olayı özet şeklinde açıklayın.Önceki husumeti ortaya koyduktan sonra yeni oluşan husumette sanığın karşı tarafa hakaret ettiğini ortaya koyan açık bir delil olmadığını,tahminler üzerine suçun varlığının kabul edilemeyeceğini ve şüpheden failin yararlanacağını belirtin.Büyük olasılıkla failin suç işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraat kararı çıkacaktır.Sabıka kaydının şimdilik önemi yok,karşı taraf dile getirmediyse sakın değinmeyin bu konuya çünkü Yargıtaya göre sabıkanın varlığı sadece cezanın belirlenmesinde rol oynar.Kolay gelsin...
Old 31-01-2009, 16:32   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
Merhaba,hakaret davasındaa sanık vekiliyim.Davayı yeni aldım.İlk durşma yapılmış.Sanık hakaret etmediğini aralarında husumet olduğu için iftira attılarınıbelirtmiştir.Fakat daha sonra hakaret etmiş olabileceğini hatırlamadığını belirtmiş.

Sanık sabıkalı.

Tanıkler henüz dinlenmedi.Hazırlıktaki ifadelerinde küfür ettiğini duymadıklarını,fakat etmiş olduklarını zannettiklerini belirtmişler.
Savcı iddianamesini tanık beyanlarına dayandırmış.

Duruşmaya girmeden önce savunma dilekçemi sunmak istiyorum.İlk ceza dosyam
Neler yapabilirim.Dilekçemde neler üzerinde durmalıyım?Davanın seyri nasıl olur?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.Saygılarımla...

Deliller toplanmadan savunma yapmayı mı düşünüyorsunuz?

Alıntı:
Tanıkler henüz dinlenmedi

Alıntı:
Duruşmaya girmeden önce savunma dilekçemi sunmak istiyorum
Old 31-01-2009, 21:32   #4
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Deliller toplanmadan savunma yapmayı mı düşünüyorsunuz?

Bana da biraz garip geldi ama gireceğim duruşmada dosyanın karara çıkacağını düşünüyorum.Süre isteyip de duruşmayı uzatmak istemiyorum.

Prof.Dr.Erdener Yurtcan Ceza Avukatının El Kitabında da bu şekilde deliller toplanmadan savunma dilekçesinin verilmesinin faydalı olacağını belirtmiş.

Karşı tarafın iki tanığı var.Bizim tanığımız yok.Mahalle müvekkili pek sevmiyor.Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi