Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Başarisiz Operasyon

Yanıt
Old 06-05-2013, 23:09   #1
Konuk

Varsayılan Başarisiz Operasyon

Öncelikle merhaba. yardımcı olacağınızı umuyorum. Ben 13 martta pitoz (göz kağaı düşüklüğü) operasyonu geçirdim. Ameliyattan sonra göz kapağımda eskiye göre düzelmeyi bırakın daha beter bir takım bozukluk şişme vs. oldu. Oprerasyonu yapan doktora durumu sorduğumda bana verdiği cevaplar bizim elimizden gelen bu daha iyisini yapacak varsa ona gidin falan gibi bir doktora yakışmayacak sözler işittim. benim şuandan itibaren hakkımı nasıl aramam gerekiyor. teşekkür ederim..
Old 09-05-2013, 08:58   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Geçirdiğiniz operasyon öncesinde operasyonun başarılı geçme olasılığı, olası yan etkileri, riskli sonuçları hakkında hekiminiz tarafından aydınlatıldınız mı? Eğer aydınlatıldıysanız ve operasyon sonucunda yaşadıklarınız beklenen yakınmalar ise yani komplikasyon ise hukuka aykırılık yoktur. Eğer hekimin kusuru nedeniyle bu tür sonuçlar meydana gelmişse ya da aydınlatılmadıysanız maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. Eğer ameliyat kamu kurumunda yapılmışsa devlete karşı idare mahkemesinde dava açmanız gerekir, eğer özel hastanede yapıldıysa özel hastaneye karşı açabilirsiniz, eğer hekim kendi muayenehanesinde ya da kendi girişimiyle anlaşmalı olarak bir hastanede ameliyat etmişse hekime karşı doğrudan davanızı açabilirsiniz.
Haklarınızı kullanırken mutlaka bir avukattan yardım almanızı, mali gücünüz elvermediği takdirde bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneririm.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi