Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Hacize gelen avukatın boğazını bıçakla kesti

Yanıt
Old 16-03-2013, 11:17   #1
Semender33

Varsayılan Hacize gelen avukatın boğazını bıçakla kesti

Bursa'da bir kişi, iş yerine hacze gelen
avukatın maket bıçağıyla boğazını kesti.

Dehşete şahit olan icra memuresi şoka girerken, kanlar içinde kalan avukatı saldırganın elinden hacizde görevli polisler kurtardı.

Bursa'da dehşet veren olay - Foto Galeri

Reklam
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Huzur Sokağı üzerinde meydana geldi. Eskişehir Barosu avukatlarından 23 yaşındaki Erhan Aksoy, bir müvekkiline olan 7 bin 500 liralık borcunu ödemeyen nalburiye firması sahibi M.Ç.'nin işyerine hacze gitti. Bursa 7. İcra Müdürlüğü'nde görevli memur haciz işlemlerine başlarken, işyeri sahibi M.Ç. ile Avukat Aksoy arasında tartışma çıktı. Yanındaki maket bıçağını çıkaran M.Ç., avukat Aksoy'un boğazını kesti. Kanlar içinde kalan genç avukatı ölümden hacizde görevli polis memurları kurtardı. İlk müdahalesi olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekipleri tarafından icra keşif aracında yapılan Aksoy, daha sonra Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaynak : http://haber.mynet.com/hacize-gelen-avukatin-bogazini-bicakla-kesti-683706-yasam/
Old 18-03-2013, 08:37   #2
efekankaptan

Genç meslektaşa acil şifalar diliyorum. Bursa'da bu son 1 yıl içerisinde duyduğum 2. vakıa...
Old 18-03-2013, 10:00   #3
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan efekankaptan
Genç meslektaşa acil şifalar diliyorum. Bursa'da bu sonra 1 yıl içerisinde duyduğum 2. vakıa...

Bursa'da ve artık birçok şehirde böyle kötü olaylar oluyor. Bilmem dikkat ettiniz mi, bazı haber sitelerinde vatandaşların yorumları daha can acıtıcı.Oh olsun diyen mi, ellerine sağlık, o kesen ellerini seveyim diyen mi ararsınız...

Nasıl bir toplum olduk böyle...23 yaşında gencecik insan, ekmeği peşinde koştururken saldırıya uğruyor, toplumsa gayet vicdanı rahat biçimde umursamadan, fütursuzca cümleler kuruyor. Allah hepsinin belasını versin, ne diyeyim...

Meslektaşıma acil şifalar dilerim.
Old 18-03-2013, 12:08   #4
AV.SERTANn

Haber kadar bazı klavye alimi cahillerin suçu ve suçluyu öven yorumları gerçekten vahim...
Old 18-03-2013, 13:24   #5
Av. Engin EKİCİ

- Alacaklı vekilinin "alacaklı" olmadığını anla(ya)mamak.. (Bizzat alacaklıya şiddet göstermeyi meşru bulduğum sonucuna asla varılmasın)

- Haciz işleminde borçluyu koşulsuz şekilde mağdur olarak görmek ve icra takibini, süresinde alacağını tahsil edemeyen alacaklının alacağına kavuşmak adına başvurduğu bir çare olarak değerlendir(e)memek..

- Alacaklının alacağına mahrum kaldığı süreçte yaşadığı mağduriyeti, emeği, masrafı hiçe saymak..

- Şiddetin olağanlaşması..

- ...

Geçmiş olsun.
Old 18-03-2013, 22:09   #6
Recep Gürkan KARAKAŞ

Varsayılan Can güvenliği

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN

Dehşete şahit olan icra memuresi şoka girerken, kanlar içinde kalan avukatı saldırganın elinden hacizde görevli polisler kurtardı.

Reklam
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Huzur Sokağı üzerinde meydana geldi. Eskişehir Barosu avukatlarından 23 yaşındaki Erhan Aksoy, bir müvekkiline olan 7 bin 500 liralık borcunu ödemeyen nalburiye firması sahibi M.Ç.'nin işyerine hacze gitti. Bursa 7. İcra Müdürlüğü'nde görevli memur haciz işlemlerine başlarken, işyeri sahibi M.Ç. ile Avukat Aksoy arasında tartışma çıktı. Yanındaki maket bıçağını çıkaran M.Ç., avukat Aksoy'un boğazını kesti. Kanlar içinde kalan genç avukatı ölümden hacizde görevli polis memurları kurtardı. İlk müdahalesi olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekipleri tarafından icra keşif aracında yapılan Aksoy, daha sonra Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaynak : http://haber.mynet.com/hacize-gelen-...-683706-yasam/
Bilindiği kadarı ile özellikle haciz işlemleri için mesai harcayan harcayan avukatların can güvenliği tehlikede. Bu çerçevede Baroların ya da Mahkemelerin gerekli önlemleri alarak koruyucu zabıta takviyesini uygulamaya koymalarının yerinde olacağı düşüncesindeyim. Aksi halde doktorların başına gelenler yakında avukatların da başına gelecek gibi görünüyor. Üstelik doktorlar hasta yakını ile muhatap olurken avukat bizzat canı yananla (icraya maruz kalan ile ) direkt olarak karşı karşıya kalmaktadır.
Old 19-03-2013, 08:46   #7
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN

Kanlar içinde kalan genç avukatı ölümden hacizde görevli polis memurları kurtardı.

Kaynak : http://haber.mynet.com/hacize-gelen-...-683706-yasam/

Şu ayrıntı gözümden kaçmış dün.Meslektaş yanında polis memuru alıp hacze gittiğine göre zaten evvelinden bu adamın sorun çıkaracağı belliymiş. Demek ki borçlu daha önce de saldırgan tavırlarda bulunmuş.
Old 19-03-2013, 09:13   #8
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Şu ayrıntı gözümden kaçmış dün.Meslektaş yanında polis memuru alıp hacze gittiğine göre zaten evvelinden bu adamın sorun çıkaracağı belliymiş. Demek ki borçlu daha önce de saldırgan tavırlarda bulunmuş.
Meslektaşımızın haczinde muhafaza işlemi söz konusu ise polisin eşlik etme zorunluluğunu da unutmamak gerekir.
Old 19-03-2013, 10:36   #9
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Meslektaşımızın haczinde muhafaza işlemi söz konusu ise polisin eşlik etme zorunluluğunu da unutmamak gerekir.
Elbette sayın meslektaşım, ben de onu düşündüm.
Ayrıca hacizde polisler pek etkili olamıyor ne yazık ki. Anca saldırdıktan sonra elinden alabilmişler.
Old 19-03-2013, 12:09   #10
Av. Hakan ÜSTÜN

Sayın meslektaşım Av. Engin EKİCİ'ye katılıyorum. Alacaklı vekili, "alacaklı" değildir ve olmamalıdır. Bende meslekte genç bir avukat olarak genç meslektaşıma acil şifalar diliyorum... Şahsın yargılanması için gerekenin yapılmasını ümid ediyorum ve Bursa Barosu'nu göreve çağırıyorum.
Old 19-03-2013, 12:19   #11
Av. Erdem Akçay

Meslektaşımıza geçmiş olsun, acil şifalar.
Old 20-03-2013, 14:25   #12
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
- Alacaklı vekilinin "alacaklı" olmadığını anla(ya)mamak.. (Bizzat alacaklıya şiddet göstermeyi meşru bulduğum sonucuna asla varılmasın)

- Haciz işleminde borçluyu koşulsuz şekilde mağdur olarak görmek ve icra takibini, süresinde alacağını tahsil edemeyen alacaklının alacağına kavuşmak adına başvurduğu bir çare olarak değerlendir(e)memek..

- Alacaklının alacağına mahrum kaldığı süreçte yaşadığı mağduriyeti, emeği, masrafı hiçe saymak..

- ...

Geçmiş olsun.

Kesinlikle katılıyorum. Meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.
Old 20-03-2013, 16:07   #13
Av.Deniz Dilek

Avukata önleyici-tedbir vs. adı altında arama yapan polisimiz yargı görevini yerine getiren bir Avukatı malesef koruyamıyor. Adamın elinde ya silah olsaydı ??? Mesele Avukat meselesi değil, ordaki herhangi birine birşey olsaydı ?? GEÇMİŞ OLSUN ..
Old 21-03-2013, 15:45   #14
tiryakim

Kıymetli Meslektaşıma geçmiş olsun dileklerimi sunuyor , acil şifalar diliyorum...
Old 23-03-2013, 11:07   #15
Av.Can

Geçmiş olsun meslektaşımıza. Beni asıl sarsan ise gencecik çocuğa saldırı olmuş ellerine sağlık diyen insan müsveddeleri var. Bu müsveddeler birinden alacaklı olsunlar saat başı avukatlarını arayıp "o şerefsizin dükkanında iğne bile bırakma abi/abla" diyecek olan kişiler aynı zamanda. Eğitimsiz, karanlıklar içinde yaşayan klavye yobazları gördükçe dünyanın ne kadar iğrenç bir yer olduğu bir kez daha anlaşılıyor.
Old 23-03-2013, 11:58   #16
SELÇUK GAZİ

Genç meslektaşımıza acil şifalar dilerim. Tüm Bursa Barosu avukatları olayın soruşturma ve kovuşturma celselerinde hazır bulunmalıdırlar. Tabi oh olsun diyen o kişilere de sormak lazım acaba alacaklı siz olsanız aynı şeyi yine söyleyecek miydiniz? Genç meslektaşımın şahsında tüm Eskişehir Barosu'na geçmiş olsun.
Old 25-03-2013, 09:24   #17
Av. Murat ÇETİN

Söylenecek herşeyi meslektaşlarım söylemiş ama ben şuna takıldım:
Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN

Old 25-03-2013, 12:35   #18
Av.Çağatay Bulanık

Meslektaşımıza acil şifalar diliyorum. Bu zihniyet devam ettiği sürece daha çok iş gelir başımıza bizim...
Old 25-03-2013, 23:21   #19
Av. Özge Çavuş

Olayın kendisine diyecek hiçbir şey yok, acil şifalar meslektaşa.

Ancak, olayların bu noktaya gelmesinin nedenleri araştırılıp üzerine gidilmeden de bu gibi olayların önüne geçmek mümkün değil. Ben bizzat bu kadar dramatiğine denk gelmedim icra yaptığım sıralarda ancak çok yakınımdaki meslektaşların kafasına silah dayanmışlığı, borçlu tarafından bir evin odasına kapatılmışlığı vb olaylar oldu. Hacze giden icra memuruna bu kadar dayılananlar oluyor mu merak etmiyor değilim? Ya da avukata yapılan bu çirkin saldırılar ile bir orana vuracak olursak hangisi fazla çıkar?

Demek istediğim şu, insanlar devlet memuruna saldırmaktansa o sırada daha savunmasız buldukları avukattan hınçlarını çıkarmayı daha uygun buluyorlar. Çünkü insanlarda avukatın bir kamu görevi icra ettiği algısı kesinlikle yok ve bilmiyorlar. Baro da tam olarak böyle durumlar için vardır, bu ve benzeri olaylarda baroların çok aktif bir şekilde müdahil olması ve gerekirse ısrarlı basın açıklamaları ve ilanlar ile bir avukatın mesleğini icra ederkenki karşılaştığı saldırılarda hakim ve savcılar için uygulanan ceza hükümlerinin uygulandığını, avukatlığın bir kamu görevi olduğunu vb. şeyleri anlatması, gerekirse insanların kafasına vura vura sokması gerekir. Ki insanları caydırıcı bir anlamı olsun şu "kınamaların, vah vahların".

Bu tabi aslında çok parçalı bir zincirin son halkası; hakim duruşmada avukatı azarlar, mübaşir kalemde avukatı azarlar, icra müdürü dairede avukatı azarlar ve nihayetinde hacze çıkıldığında borçlu da gelir avukatın boğazına bıçağı dayar. Sonra da düşünüp dururuz neden böyle oluyor diye.
Old 27-03-2013, 11:33   #21
üye7160

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ

- ...

Geçmiş olsun.

Gerçekten üzücü bir olaydı.Memur ablamızı da takdir etmek gerekir.Kendisinin yaşadığı şoka rağmen izin almaksızın işine devam ettiğini biliyor musunuz
Ve malesef en acısı da görevini yapanları korumak için orda bulunan polis memurunun tartışmalar esnasında müdahil olmaması..Bunu sıklıkla yaşıyoruz.Geçen gün , borçlu , hacze giden arkadaşımıza ve icra memuruna saldırdığı ve yumruğu indirdiği halde bile hala bakınan ve sigarasını içmeye devam eden polis memuru ile de tartışma yaşandı.

Umarım bir daha yaşanmaz diyerek arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum...
Old 28-03-2013, 14:31   #22
Av.Emre BAYKURT

Meslektaşımıza acil şifalar diliyorum, ne yazık ki son dönemlerde bu olaylar sıradanlaşmaya başladı ve haciz mahallinde bulunan Avukat bir numaralı hedef olarak görülmeye başlandı.Son dönemde İcra İflas Kanununda yapılan ve alacak tahsilini imkansız hale getiren yasal düzenlemelerin de borç ödememeyi alışkanlık haline getirmiş insanlara da bu anlamda destek verdiği tartışmasız.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi