Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

kazancı ve kazancı hukuk

Yanıt
Old 18-07-2011, 10:25   #1
Av. Merve

Varsayılan kazancı ve kazancı hukuk

Herkese merhabalar;

Ofise bir içtihat programı almak için araştırma yaparken, Kazancı ve Kazancı hukuk diye iki farklı şirket ve program olduğunu farkettim. Bu programlardan herhangi birini kullanan meslektaşlarımız var mı? Bu konudaki fikir ve tecrübelerini bizimle de paylaşabilirler mi?

Şimdiden teşekkürler...
Old 18-07-2011, 11:09   #2
avsafran

Biz ofisizimide kullanıyoruz. Herhangi bir sıkıntı yaşamyoruz. Diğer bazı şirketler kısa vadede iyi hizmet üretiyorlar ancak daha sonraki süreçte muhatap bulmakta zorlanıyorsunuz. Ancak kazancıda böyle bir sıkıntı çekileceğini zannetmiyorum.
Old 18-07-2011, 11:12   #3
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Merve
Herkese merhabalar;

Ofise bir içtihat programı almak için araştırma yaparken, Kazancı ve Kazancı hukuk diye iki farklı şirket ve program olduğunu farkettim. Bu programlardan herhangi birini kullanan meslektaşlarımız var mı? Bu konudaki fikir ve tecrübelerini bizimle de paylaşabilirler mi?

Şimdiden teşekkürler...

Kazancı kullanıyorum. Her anlamda memnunum.

Kullanım kolaylığı, güncellemeler, kapsam, firmaya ulaşım hızı vs...

Saygılar.
Old 18-07-2011, 11:22   #4
hukukbilgisi

Alıntı:
Yazan Av. Merve
Herkese merhabalar;

Şimdiden teşekkürler...

Kazancı ismini taşımalarına rağmen ikisi farklı şirketler değerli meslektaşım. Kardeşler arasındaki anlaşmazlık iki ayrı firma olarak kullanıcıların karşısına çıkmalarına neden olmuş durumda.

http://www.kazanci.com/
http://www.kazancihukuk.com

İkisi aynı veri tabanını mı kullanıyor, bilemiyorum.
Old 19-07-2011, 12:34   #5
Av. Merve

ilgilenen herkese yorum ve cevapları için çok teşekkürler, iyi çalışmalar...
Old 19-07-2011, 13:23   #6
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av. Merve
Herkese merhabalar;

Şimdiden teşekkürler...

Biri "çakma" diğeri gerçektir.

Kazancı'da yer alan açıklamayı aşağıya aktarıyorum.

"Gerçek" Kazancı için en iyi programlardan biridir diyebilirim. Yaklaşık 6-7 yıldır kullanıyorum.

[Türk Hukuk Sitesi Yönetiminin Notu: Diğer firmaya dair duyuru İstanbul Anadolu 5.Sulh Ceza Mahkemesinin 2014/454 D.iş sayılı 12/5/2014 sayılı kararına istinaden kaldırıldığından bu duyuru da cevap hakkı doğurmamak adına kaldırılmıştır]
Old 06-09-2012, 19:00   #7
Semender33

Sn. Av. Hakan EREN kazacı hukuk sitesinde de bi açıklama olduğu dikkatinizden kaçmış. İlgili açıklama : http://kazancihukuk.com/duyuru-16.aspx da yer almaktadır. HUKUK KAMUOYUNA ZARURİ AÇIKLAMA

[Türk Hukuk Sitesi Yönetiminin Notu: Bu duyurunun içeriği İstanbul Anadolu 5.Sulh Ceza Mahkemesinin 2014/454 D.iş sayılı 12/5/2014 sayılı kararına istinaden kaldırılmıştır]
Old 06-09-2012, 23:52   #8
carlito

Varsayılan Hukuki yollara başvurunuz...

Sonra bizleri de akıbetten haberdar edersiniz...
Old 11-01-2013, 14:02   #9
incapita

kazancıhukuk ayrılan firma olsa gerek çünkü çok kapsamlı bir arşivleri olmadığını düşünüyorum. kazancı ise şu an kullanmakta olduğum program. Memnun olduğum ama diğerine göre biraz daha pahalı olsa da kullanırken içim rahat..burada bulamazsam başka yerde bulamam diye bilinçaltımdan düşünerek biraz rahat ettiğim program. Diğerinde sanki bir yerde o Yargıtay kararı var ve ben eksik araştırma yapıyorum hissiyatından kurtulamadım. Kolaylıklar dilerim..
Old 11-01-2013, 14:43   #10
Av.Rıdvan Ergün

Kazancı Elektronik Hukuk Yazılımcılığı şirketinden program satın aldım. Kazancı firmasının ikiye bölündüğünü bilmiyordum. Geçenlerde Kazancı Hukuk firmasından beni aradılar. Biz 60 yıllık firmayız. Diğer firma aynı ismi kullanan akrabalar tarafından sonradan kuruldu dediler. Ben de markanıza neden sahip çıkmadınız, ben KAZANCI ismine güvenle bu programı almıştım, esasen programın arama motorundan pek de memnun değilim dedim. Demo olarak kendi programlarını bana açtılar, fakat öngörülen sürede deneme imkanı bulamadım.
Kullanmakta olduğum www.kazanci.com programının güncellemeleri CD ile aylık olarak geliyor.
Diğer program internet üzerinden online çalışıyormuş.
İnternet olmayan bir ortamda, bilgisayarda programın yüklü olması avantaj. Bunun yanında güncellemenin aylık olması dezavantaj. ayrıca belirttiğim gibi, arama motoru pek kulalnışlı gelmedi bana.
Old 11-01-2013, 15:16   #11
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Rıdvan Ergün
Kazancı Elektronik Hukuk Yazılımcılığı şirketinden program satın aldım. Kazancı firmasının ikiye bölündüğünü bilmiyordum. Geçenlerde Kazancı Hukuk firmasından beni aradılar. Biz 60 yıllık firmayız. Diğer firma aynı ismi kullanan akrabalar tarafından sonradan kuruldu dediler. Ben de markanıza neden sahip çıkmadınız, ben KAZANCI ismine güvenle bu programı almıştım, esasen programın arama motorundan pek de memnun değilim dedim. Demo olarak kendi programlarını bana açtılar, fakat öngörülen sürede deneme imkanı bulamadım.
Kullanmakta olduğum www.kazanci.com programının güncellemeleri CD ile aylık olarak geliyor.
Diğer program internet üzerinden online çalışıyormuş.
İnternet olmayan bir ortamda, bilgisayarda programın yüklü olması avantaj. Bunun yanında güncellemenin aylık olması dezavantaj. ayrıca belirttiğim gibi, arama motoru pek kulalnışlı gelmedi bana.

Sizin kullandığınız program ilk önce piyasaya çıkan KAZANCI firmasıdır. Ben yıllardır kullanırım.
Old 12-01-2013, 10:30   #12
Semender33

“KAZANCI HUKUK” MARKASINI KULLANMA HAKKI:

[Türk Hukuk Sitesi Yönetiminin Notu: Bu duyurunun içeriği İstanbul Anadolu 5.Sulh Ceza Mahkemesinin 2014/454 D.iş sayılı 12/5/2014 sayılı kararına istinaden kaldırılmıştır]
Old 14-05-2013, 10:32   #13
Kanunum.com

Alıntı:
Yazan incapita
kazancıhukuk ayrılan firma olsa gerek çünkü çok kapsamlı bir arşivleri olmadığını düşünüyorum. kazancı ise şu an kullanmakta olduğum program. Memnun olduğum ama diğerine göre biraz daha pahalı olsa da kullanırken içim rahat..burada bulamazsam başka yerde bulamam diye bilinçaltımdan düşünerek biraz rahat ettiğim program. Diğerinde sanki bir yerde o Yargıtay kararı var ve ben eksik araştırma yapıyorum hissiyatından kurtulamadım. Kolaylıklar dilerim..

Merhaba,
Türkiye'de Yargıtay kararlarının tamamı malesef hala halka açık olmadığı için Kazancı ve benzeri hukuk araştırma servisleri (Kanunum, Corpus, Sinerji, Hukukturk vb.) kamuya açık olan kararların dışında kendi çevrelerince elde ettiği kararları servislerinde sunmaktadır. Bu sebeple Kazancıda bulamadığınız bir kararın diğer servislerde olma ihtimali vardır. Öte yandan diğer servislerde olmayan bazı kararların da dediğiniz gibi Kazancı'da olması muhtemeldir. Kısacası bu servislerin karar kümeleri birbirini kapsamaz, ortak elemanları olsa da farklı elemanları tüm kararlar Yargıtay tarafından paylaşılmadığı sürece muhakkak olacaktır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi