Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul'u Terk Etmek

Yanıt
Konu Notu: 8 oy, 4,75 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-03-2010, 19:18   #481
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Suat abi,

Angut iyi bir kuştur değil mi? Ne kötülüğünü gördük ki... Hiç!

Ne bileyim şöyle havada üç beş takla atan bir güvercinimiz bile yok. Paçalı güvercinimiz olurdu çocukken. Genellikle beyaz olurdu.
Damda yuva yapardık... Gezip dolaşıp, dönerlerdi... Dönmeyenleri ise beklerdik angut gibi...

Sonra 15 liraya taklacıl kuş satarlardı, paramız yetmezdi ha!
bakardık sadece...

Bakmaya para istenmezdi bizim oralarda...

Üç beş takla atan bir güvercinimiz bile yok,
Elime fırça alıp da neyleyim?

Şiir gibi!
Old 30-03-2010, 16:07   #482
Av.Mehmet Saim Dikici

Şuraya yazıyorum...

Gelecek yıl hem Saraçoğlu Stadında hem de Türk Telekom Arenada FB'yi yeneceğiz!

Yenemezsek İstanbulu terk ederim. ))
Old 30-03-2010, 17:31   #483
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Şuraya yazıyorum...

Bu yazını görmeden KHS'ye yazmıştım. Abi, ya çok cesursun ya da piyango çıktı Miami'ye yerleşeceksin. Senin yazdığın olasılık 10 yıldır hiç gerçekleşmedi ki.
Old 31-03-2010, 21:21   #484
Av.H.Sancar KARACA

Fenerliler, İstanbul'un bir İstanbul Beyefendisini kaybetmesine razı olmaz.
Old 31-03-2010, 21:29   #485
Gülümse

Alıntı:
Yazan Kardan Adam
Fenerliler, İstanbul'un bir İstanbul Beyefendisini kaybetmesine razı olmaz.

Ben de size katılıyorum.
Old 31-03-2010, 21:43   #486
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Şuraya yazıyorum...

Kuvvetle muhtemel yenersiniz Üstadım

Lakin aksi halin vukuunda, Ankara tercihi ihtimalleriniz arasında ise, GS' ın yenilmesini dileyeceğim
Old 09-04-2010, 09:20   #487
Armağan Konyalı

İstanbul'u terketmek hoşuma gitmediği için İstanbul'a gitmiyorum.
Old 09-04-2010, 09:21   #488
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Ben de İzmir'i terketmekten hiç hoşlanmıyorum Üstadım
Old 09-04-2010, 09:23   #490
Av.Ufuk Bozoğlu

İstabul'a gitmeyi çok istiyorum terk etmek şartıyla
Old 09-04-2010, 09:35   #491
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan av-ufuk
İstabul'a gitmeyi çok istiyorum terk etmek şartıyla
Koşullu arzu, koşullu sevgi gibi aksak seyreder derler efendim.
Hem, siz zaten İstanbul'da değil misiniz?
Old 09-04-2010, 13:15   #492
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Bense, sevdiklerimin hepsine nasıl zaman ayıracağımı ve onları nasıl bir araya toparlayacağımı bilemediğim için İzmir'e gelemiyorum.

Ama Ankara ve İzmir ortak güzelliği, İstanbul'a dönüşü...
Old 14-04-2010, 13:04   #493
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Kardan Adam
Koşullu arzu, koşullu sevgi gibi aksak seyreder derler efendim.
Hem, siz zaten İstanbul'da değil misiniz?

Koşulsuz sevgi, anneden yavrusuna vardır,

İstanbul'dan içeri bir İstanbul vardır.

Old 14-04-2010, 13:34   #494
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Koşulsuz sevgi, anneden yavrusuna vardır,

İstanbul'dan içeri bir İstanbul vardır.
İstanbul'un erguvanları Nisan'da harika oluyor. Sizin adınız da THS'de açmış erguvan gibi görünüyor.
Old 14-04-2010, 15:30   #495
Av.Mehmet Saim Dikici

İşte balaban köyü... Bu forumun ilham kaynağı olan köy.

Hafta sonu THS Seminerinin yapılacağı Durusupark'a 5-6 km mesafede...

[IMG][/IMG]
Old 18-04-2010, 22:00   #496
Atahun

Cumartesi sabahı Çengelköy'deki Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi'nde denize nazır kahvaltı yaparken ilk defa İstanbul' da yaşamayı ciddi ciddi düşündüm.

Yan masada oturan ve tanımadığım iki bayanın bana ıspanaklı börek ısmarlamalarının konuyla bir ilgisi yok. Ama durup dururken niye ısmarladılar? onu da anlamış değilim.
Old 18-04-2010, 22:27   #497
üye8180

İstanbul'dan başka bir yerde hiç yaşamadığım için, İstanbul'u terketmek hiç aklıma gelmedi.

Doğduğum ilçede avukatlık yapıyorum. Bırakınız şehri terketmeyi, başka bir ilçede yaşama fikri bile bana çok uzak geliyor.
Old 19-04-2010, 09:25   #498
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun
Cumartesi sabahı Çengelköy'deki Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi'nde denize nazır kahvaltı yaparken ilk defa İstanbul' da yaşamayı ciddi ciddi düşündüm.

Yan masada oturan ve tanımadığım iki bayanın bana ıspanaklı börek ısmarlamalarının konuyla bir ilgisi yok. Ama durup dururken niye ısmarladılar? onu da anlamış değilim.

Ismarladılar mı, ikram mı ettiler? İkram ettilerse kibarlıklarından, Ismarladılarsa yakışıklılığınızdandır diyeceğim...
Old 19-04-2010, 10:38   #499
Atahun

Alıntı:
Ismarladılar mı, ikram mı ettiler? İkram ettilerse kibarlıklarından, Ismarladılarsa yakışıklılığınızdandır diyeceğim...

Doğru. Düzeltiyorum, ikram ettiler.

İnanın çok duygulandım. Kendi kendime, "demek ki insanlık hala ölmemiş" dedim.
Old 19-04-2010, 10:38   #500
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Atahun

Büyük geçmiş olsun. Siz gazete haberlerini okumuyormusunuz? Hani rende/otobüste yan koltuktaki meyve suyu ısmarlar, siz de içersiniz. Ancak uyandığınızda içine uyku ilacı katıldığını anlarsınız. Bir de cebinizin boşaltıldığını anlarsınız.
Old 19-04-2010, 10:42   #501
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun
Doğru. Düzeltiyorum, ikram ettiler.

İnanın çok duygulandım. Kendi kendime, "demek ki insanlık hala ölmemiş" dedim.

Evet hala insanlık var ama can çekişiyor denilebilir. Suat Beyin Nuri Alço gazozuna vurgusu da bir gerçek aslında...
Old 19-04-2010, 10:55   #502
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Büyük geçmiş olsun. Siz gazete haberlerini okumuyormusunuz? Hani rende/otobüste yan koltuktaki meyve suyu ısmarlar, siz de içersiniz. Ancak uyandığınızda içine uyku ilacı katıldığını anlarsınız. Bir de cebinizin boşaltıldığını anlarsınız.

Düşünmedim değil.

Tabi, tedbiren önce kendi tabağımı bitirdim. Sonra, aynı anda kalktık. Kendileri 4x4' e; ben de, beni almaya gelen ford focus' a binip olay mahallinden uzaklaştık.

Yok, yok İstanbul güzel miş.
Old 19-04-2010, 11:13   #503
Gulay

istanbul'u terketmek için ille de İstanbul'u terketmek gerekir mi? Şimdi siz boğazda kahvaltı falan diyosunuz ama burda hem İstanbul'u terketmis ama İstanbul'dan kopamayan bizlere biraz acıyın.... Gerçi biz de kışın ortasında plajda kahvaltı yapıyoruz ama şimdi iştahınızı kabartmayalım Bodrum'dan selamlar herkese...
Old 19-04-2010, 11:36   #504
Atahun

Alıntı:
Yazan Gulay
istanbul'u terketmek için ille de İstanbul'u terketmek gerekir mi? Şimdi siz boğazda kahvaltı falan diyosunuz ama burda hem İstanbul'u terketmis ama İstanbul'dan kopamayan bizlere biraz acıyın.... Gerçi biz de kışın ortasında plajda kahvaltı yapıyoruz ama şimdi iştahınızı kabartmayalım Bodrum'dan selamlar herkese...

Durup duruken Bodrum' u niye hatırlatıyorsunuz?

Yine yağlarım eridi.
Old 20-04-2010, 16:03   #505
Av.Denizcan Sarıkaya

Mesele İstanbul a gitmek değil yeğennnnnn,İstanbul u terk etmek
Old 21-04-2010, 08:06   #506
kordelya

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Mesele İstanbul a gitmek değil yeğennnnnn,İstanbul u terk etmek

Yanıtınıza bayıldım
Old 21-04-2010, 09:42   #507
av.sebahattin

İstanbul'u terk etmek İİK'nın 337.maddesine göre eskiden suç sayılıyordu. Artık sayılmıyor. Ben de gideceğim bir gün
Old 21-04-2010, 10:46   #508
Adli Tip

Sayın Mehmet Saim Dikici;

Bu forumda yaklaşık 8 yıldır, yaklaşık 500 mesajla, insanları İstanbul'u terketmeye tahrik ve teşvik etmektesiniz.

Bu sebeple, "THS Adli Tip İstanbul'u Terkediyor Toplantısı"nı sizin organize etmenizi rica ediyorum.
1 Haziran itibariyle İstanbul'u terk ediyorum.

"THS Adli Tip Şehrimize Hoşgeldi Toplantısı" organizatörlüğü için de ön kayıtlar başlamıştır.
Old 21-04-2010, 11:45   #509
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av.sebahattin
İstanbul'u terk etmek İİK'nın 337.maddesine göre eskiden suç sayılıyordu. Artık sayılmıyor. Ben de gideceğim bir gün

Bakın işte terk etmek için bir sebep daha çıktı...
Old 21-04-2010, 11:48   #510
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Sayın Mehmet Saim Dikici;

Bu forumda yaklaşık 8 yıldır, yaklaşık 500 mesajla, insanları İstanbul'u terketmeye tahrik ve teşvik etmektesiniz.

Bu sebeple, "THS Adli Tip İstanbul'u Terkediyor Toplantısı"nı sizin organize etmenizi rica ediyorum.
1 Haziran itibariyle İstanbul'u terk ediyorum.

"THS Adli Tip Şehrimize Hoşgeldi Toplantısı" organizatörlüğü için de ön kayıtlar başlamıştır.

Merhaba Sayın "THS Adli Tip İstanbul'u Terkediyor",

İletinizi üzülerek okudum. Bu toplantıyı organize etmek beni üzer. Daha az duygusal, daha metanetli birisinin bu işi üstlenmesi gerekir...

Ben senin İstanbul'a gelişini kutlayan bir toplantıyı organize etsem nasıl olur?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi