Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Şahit olarak gerçekleri anlattım yalancı şahitlik suçlaması ile karşılaştım?

Konuyu Kilitleyin
Old 23-07-2010, 11:55   #1
Konuk

Varsayılan Şahit olarak gerçekleri anlattım yalancı şahitlik suçlaması ile karşılaştım?

arkadaşım benim yanımda bayanın hakaretinden sonra bir tokat attı ve kadın arkadaşımdan şikayetçi olmuş
arkadaşım mahkemede arkadaşım şaidimdir demiş ve bende mahkemede olayı olduğu gibi anlattım o kadın bendende şikayetçi olmuş bu şait yalacı şaittir diye ya resmen bana iftira atıyor şimdi 9 . ayda mahkememiz var olayı olduğu gibi tekrar anlatacağım ama ben bu kadına napa bilirim cevap yazın lütfen şimdiden teşekkür ederim.
Old 23-07-2010, 13:36   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Bahsi geçen şahıs anlatımınıza göre hakkınızda "iftira" suçundan şikayette bulunmuş. "İftira" ve/veya "yalan tanıklık" suçlarından dolayı da aleyhinizde ceza davası açılmış. Bu durumda, yargılandığınız davanın görüldüğü mahkeme, arkadaşınızın yargılandığı "kasten yaralama" iddiasına ilişkin davanın görüldüğü mahkemenin vereceği kararın ardından bir karar verecektir.

Saygılarımla..
Old 23-07-2010, 14:52   #3
uye8490

Sayın konuk,

Olaya tanık olmuş başka kişiler varsa bunları mahkemeye bildirip tanık olarak dinlenmesini talep edebilirsiniz.Onun dışında mahkeme diğer dosyayı zaten celbedecektir.Olayın anlattığınız şekilde cereyan ettğini kanıtlayan delillerin varlığı durmunda mahkeme bunları göz önünde bulunduracaktır.

Maddi gücünüz yetersiz ise mahkemeden baro tarafından tarafınıza bir avukatın atanmasının sağlanmasını isteme hakkınız vardır.

İşlenmediğini bildiği halde bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat etmek iftira suçunu oluşturur.Bu nedenle bu olaydan dolayı cumhuriyet savcılığına şikayette bulunma hakkınız vardır.Ancak bu soruşturmada, hakkınızda açılmış olan davanın sonucunun beklenebileceğini belirtmekte fayda var.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi