Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimle şiddetli geçimsizlikten dolayı evi terk ettim. Boşanmak istemiyorum.

Konuyu Kilitleyin
Old 21-07-2010, 15:25   #1
Konuk

Varsayılan eşimle şiddetli geçimsizlikten dolayı evi terk ettim. Boşanmak istemiyorum.

merhabalar.ben şuan ikinci evliliğim olan eşimden yaklaşık bir aydır şiddetli geçimsizlik nedeni ile evi terk etmek zorunda kaldım.hiçbir gelirim yok yiğenimin evinde kalıyorum.fakat eşimin sağlık sigortasından yararlanıyorum.sormak istediğim soru eşim boşanma davası açarsa ben boşanmak istemessem hakim yinede boşarmı.evi tek etmemin sebebi de benim bir önceki eşimden olan iki kızım var evli ikiside torunlarım tatillerde eve geldiklerinde eşim istemedi.kendisinin de iki kızı var ama ben hep onları ağırladım.şuan ne yapacağımı bilmiyorum.bu konuda bana ne yol izlemem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Old 21-07-2010, 16:48   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar.ben şuan ikinci evliliğim olan eşimden yaklaşık bir aydır şiddetli geçimsizlik nedeni ile evi terk etmek zorunda kaldım.hiçbir gelirim yok yiğenimin evinde kalıyorum.fakat eşimin sağlık sigortasından yararlanıyorum.sormak istediğim soru eşim boşanma davası açarsa ben boşanmak istemessem hakim yinede boşarmı.evi tek etmemin sebebi de benim bir önceki eşimden olan iki kızım var evli ikiside torunlarım tatillerde eve geldiklerinde eşim istemedi.kendisinin de iki kızı var ama ben hep onları ağırladım.şuan ne yapacağımı bilmiyorum.bu konuda bana ne yol izlemem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Açılacak bir boşanma davasında hakimin nasıl karar vereceğini bilmemiz mümkün değil. Çünkü dosyaya girecek delilleri ve dinlenecek tanıkların ifadelerini önceden bilmemiz mümkün değil. Şu kadarını söyleyebiliriz: Evi terk etmeniz haklı nedene dayanıyorsa, salt bu nedene dayanılarak boşanmaya karar verilmez.

Hak kaybına uğramamak için mutlaka bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 22-07-2010, 10:31   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Alıntı:
hiçbir gelirim yok yiğenimin evinde kalıyorum

Evi terk etmekte haklı olduğunuzu kanıtladığınız taktirde boşanma talebi olmadan sadece "nafaka" istemi ile dava da açabilirsiniz. Bu boşanmak istedğiniz anlamına da gelmez.

Eşinizin maddi ve manevi eziyetini varsa fiziki şiddet, hakaret, sövme gibi her ne ise eşinizin KUSURLU davranışları bunları kanıtlamanız gerekecektir. Çocuklarınızın, anne veya babanızın en yakınlarınızın tanıklığından yararlanabilirsiniz.

Avukat desteğini doğrudan alınız. Yoksululuğunuzu kanıtlalayarak bulunduğunuz yer il barosundan açacağınız veya size karşı açılacak davada tarafınıza ücretsiz avukat tayin edilmesini talep edebilirsiniz.

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi