Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ozel hayatın gizliliğinin ihlali

Konuyu Kilitleyin
Old 15-12-2015, 20:23   #1
Konuk

Mutlu ozel hayatın gizliliğinin ihlali

Ben özel hayatın gizliliği ihlali ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmuştum temmuz ayında kendim müracaat etmiştim halen soruşturma devam etmektedir diyorlar nedense hala dava açılması neden müracaatıkendim yaptığım için mi yoksa avukat mı yapsaydı dava daha çabuk açılırdı davanın acılmasının bu kadar uzun sürmesinin sebebi nedir öğrenebilirmiyim suç duyurumda eşim benle olan tartışmasını ses kaydına almış ve avukatıyla olan konuşmasını da kayda almış ve görüşmesinde beni darp ettiğini avukatına anlatıyor ve ses kayıtlarını eşim bana gönderiyor bende savcılığa müracaat ettim ama dava acılmadı neden
Old 16-12-2015, 15:59   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Soruşturma dosyanızın durumunu ilgili savcılığa başvurarak inceleyebilir ve bulunduğu aşama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Gecikmenin avukatsız başvuru yapmanızla bağlantısı elbette yoktur.Fakat bir avukatın takibi elbette yararınızadır.
Old 17-12-2015, 00:53   #3
elzemseyler

Sayın Konuk,
Dosyanıza hangi Savcının baktığını soruşturma numaranızdan öğrenebilir ve doğrudan aklınıza takılan bir şey varsa- ya da dosyada hangi eksikliklerin olduğunu, neyin beklendiğini gidip sorabilirsiniz. Varsa sizin tamamlayabileceğiniz bir şey olup olmadığını sorup şikayetinizin takipçisi olduğunuzu göstermiş olursunuz. Dosyanızdan bir yerlere yazı yazılmış ve hala daha cevabı bekleniyor olabilir ya da şüphelinin ya da varsa tanıkların ifadeleri alınmamış olabilir tüm bunlar ilk akla gelen ihtimaller. Size işin takibi ve savunma hakkınız açısından hak kaybına uğramanız için daha başındayken bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyorum. Ekonomik durumunuz avukat tutmaya elvermiyorsa bulunduğunuz yerin bağlı olduğu bölgeden Adli Yardım hizmetine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi