Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Aşkı Kadınlar Başlatıyor...

Yanıt
Old 15-03-2004, 19:22   #1
Merhaba

Varsayılan Aşkı Kadınlar Başlatıyor...

‘AŞKI KADINLAR BAŞLATIYOR’

Erkeğin karşı cinse agresif tutum ve davranışlarla kendisini göstermeye çalıştığı, kadının ise bu süreçte vücut dilini kullanarak erkeği kendisine çekmek istediği belirtildi.

Konya AA (NTVMSNBC)

12 Mart 2004 — Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Özgünen, “Aşk hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir” dedi.

Prof. Dr. Tuncay Özgünen, Selçuk Üniversitesi tarafından Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Meram Tıp Fakültesi’nde düzenlenen “Aşkın ve Sevginin Fizyolojisi” konulu konferansta bir konuşma yaptı. Aşk kavramının kadın ve erkekte ergenlik çağlarında başladığını ifade eden Özgünen, sevgi kavramının ise kişinin kendisini “ben kimim, neyim, neden dünyaya geldim” gibi sorularla tanımaya başladığı 5 yaş sürecinde ortaya çıktığını dile getirdi.
Aşk dürtüsü başlarken 4 duyunun harekete geçtiğini vurgulayan Özgünen, “Aşkın başlaması için ilk olarak karşımızdaki insanın kokusunun beynimizdeki aşk dürtülerini uyarması gerekiyor. Daha sonra sesini ve görüntüsünü beğendiğimiz kişiye dokunmak istiyoruz” dedi. Özgünen, kadının koku yolu ile karşısındaki erkeğin bağışıklık sistemi hakkında bilgi sahibi olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “Eşler seçim yaparken kendi bağışıklık sisteminden çok daha farklı bir sisteme sahip olan kişilere yönelir. Bunun nedeni ise kadının doğacak çocuğunu daha gelişmiş bir bağışıklık sistemiyle dünyaya getirmek isteğidir. İlk olarak kokuyla başlayan sinyaller, daha sonra gözlerle kurulan iletişim, ses ve dokunma ile aşkı ortaya çıkarır. Bu nedenle aşk, hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar.”

“ERKEĞİN KENDİNE ÖZGÜ KRİTERLERİ YOKTUR”

Sinyalleri kadınların gönderdiğini ve daha sonraki sürecin erkek- kadın ilişkisi içinde geliştiğini vurgulayan Özgünen, şöyle devam etti: “Eş seçiminde erkeğin kendisine özgü kriterleri yoktur. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir. Çocuğunu en sağlıklı şekilde taşıyacak, besleyecek, doğuracak ve bakacak kadını arar. Kadın ise özgüldür. Belirli bir sisteme göre ölçer, tartar ve iyi partneri seçmeye özen gösterir. İlk olarak erkeğin kokusunun kendisine uygun olup olmadığına karar verir daha sonra görüntüsüne dikkat eder. Zeka, güvenilirlik, iletişim, erkeğin kendinden mutlu olması kadınların aradığı özelliklerdir. Kadın için cinsellik son sıralardadır.”
Özgünen, erkeğin karşı cinse agresif tutum ve davranışlarla kendisini göstermeye çalıştığını, kadının ise bu süreçte vücut dilini kullanarak erkeği kendisine çekmek istediğini söyledi.
Old 15-03-2004, 21:06   #2
Armağan Konyalı

Varsayılan aşkı kadınlar başlatıyor

Ve kadınlar bitiriyor ...
Old 16-03-2004, 17:30   #3
buketoz

Aşkı kadınların başlatıp kadınların seçim yaptığını katılıyorum. Ama bitirme konusuna gelince erkeklerin burada çok etkili olduğunu düşünüyorum. Hiçbir kadın sebepsiz yere ilişkiyi sona erdirmez, belki son sözü söyleyen çoğunlukla kadın olabilir ama en büyük etken karşı taraftır diye düşünüyorum.
Aşkın bitmesini istemiyorsa bir erkek aşkı devam ettirebilir. Bu onun sabrına ve yeteneğine kalmıştır bence. Kadınları biraz olsun çözebildiyse işi kolay diye düşünüyorum
Old 17-03-2004, 00:16   #4
Ayfer Gökçen

Mutlu Şarkı sözlerinde olduğu gibi bence de "Aşk Lâyık Olanda Kalmalı"

ERKEKLER AŞKA İNANIR MI ?

Psikolog Susan Edwards "Erkekler Aşka İnanırsa" adlı kitabında, seven erkeklerin duygu, düşünce ve davranışlarını inceledi. Kitapta aşka inanmadığını söyleyen erkekleri de ele alan yazar farklı tespitlerde bulunuyor.

*Aşk bir seçimdir. Eğer bir erkek aşkı seçmezse, seçme hakkını kullanıyor demektir.

*Aşkın ne olduğunu anlamadıkları için korkarlar. Korkuya yol açan durumdan kendilerini çekerler, bırakıp giderler.

*Geçmişe ait bazı duygular, âşık olma fırsatlarını elinden alır. Karşılıksız aşk ya da anneye duyulan öfke gibi.

*Farklı bir gelişme aşamasındadırlar ve zamanlama gibi sorunları vardır. Örneğin kadınları baştan çıkarır ve terk eder. Ergenlik döneminin özelliği olan bu aşamaya takılıp kalırsa, yıllarca kurtulamaz.

*Bütün kadınları sınıflandırırlar. Bir kadın kendisini incitti diye düşünen bir erkek, duygusal yakınlığa girmekten kaçabilir. Ya da bir kadın geçimsizse hepsi geçimsizdir.

*Her erkek aşkın gücüne güç katacağını kabul etmez. Bu erkekler kendilerine başka güç modelleri seçerler ve aşkı yaşamlarında gereksiz bir şey gibi görürler.

*Konu aşk olduğunda, sahtekarlık yapan erkekler vardır. Değişik nedenlerle rol yaparak ilişkilerini sürdürmeye çalışırlar.

*Duygularının büyük kısmı, onların bilincinin dışındadır. Değişik nedenlerle duygusal olarak bağlanamazlar.
Old 17-03-2004, 00:30   #5
Ayfer Gökçen

Neşeli

ASK AYAKKABIDIR

Bedenin yükünü ayaklar taşır,ruhun yükünü yürekler.. bütün ağırlığınızı ve yorgunluğunuzu kaldıran ayaklarınız için rahatlığı ve şıklığı bir arada barındıran ayakkabıyı seçersiniz.

İçinizin acılarını,sıkıntılarını,kırgınlıklarını ve hayallerini yüklenen yüreğiniz için de huzur verici ve "güzel" bir aşk ararsınız.

Zaten aşklar da ayakkabılar gibidir...

Bazıları çamur yağmur,toz toprak kar buz gibi her türlü "kötü hava"koşullarına dayanıklıdır.

Bazıları ise ummadığınız kadar kısa zamanda çabucak "yamulur"ilk yağmurlu havada "altı açılır" veya güzel havalarda bile "iki günde bozulup"gider.

Aşkları da ayakkabılar kadar "itinayla"seçmezseniz,tıpkı ayağınızda olduğu gibi yüreğinizde NASIR oluşabilir.

Dar gelen bir ayakkabıyı sadece tarzını beğendiğiniz için "zamanla açılır"diyen satıcıya inanarak alırsanız,zaman içinde ayak kemiklerinizde "deformasyon" başlar.

Ruhunuzu daraltan bir aşk içinde yalnızca fiziksel beğeniye kapılıp"zamanla düzelir"diyenlere kanarsanız, yine zamanla içinizdeki olumlu duyguların "çarpıldığını"görebilirsiniz.

Aşık olabileceğiniz insan türü,tıpkı ayakkabılar kadar değişik stillerde,farklı kalitelerde ve sayısız "renktedir"....

Aşkı bir çeşit serüven olarak"spor"gibi yaşayanlar,aynen "spor ayakkabı"gibi dikkat çekici ve rahat kişileri bulurlar.

Tersine aşkta tutucu ve istikrarlı olmayı benimseyenler "klasik ayakkabı"gibi muhafazakar çizgiler taşıyanlara tutulurlar.

Dekolte ayakkabılar gibi sadece cinsellik ve eğlence zevkleriyle ateşlenen aşklar vardır.

"Bez"ayakkabılar gibi kısa ömürlü "tatil aşkları"ise hemen herkesin kişisel tarihinde mevcuttur.

"Marka"ayakkabı alır gibi,sevgilinin kariyerine ve maddi durumuna "tutulan"aşıklar görürsünüz.

Katı plastikten "yağmur çizmesi"edinir gibi mantık süzgecinden geçirip "işe yarar" biçimde yaşamak isteyenleri de bilirsiniz.

Ayrıca ne tuhaf ki,psikolojik testlerde "zaafı"olup evine sayısız çeşitte ayakkabılar yığan insanların aynı zamanda "değişik" türde aşklara da zaafı olduğu söylenir.

Evet,aşk "ayakkabıdır"

Aynen ayakkabınıza bakım yapmayıp "hor"kullandığnız zaman kolayca eskittiğiniz gibi,aşkınıza da dikkatli davranmayıp özen göstermediğiniz zaman kısa sürede "eskitirsiniz".

Ve nasıl ki"delik"bir ayakkabıyı tamir ettirdiğinizde yalnızca"bir miktar"ömrünü uzatmış olursanız;"delik"bir aşkı onarmaya kalkıştığınızda da "asla eskisi gibi olmayacaktır"!

CAN YÜCEL
Old 22-03-2004, 17:01   #6
nursel citil

Yeni Fikir

Türkiye'de neden herşeyin doğasına aykırı olarak yapıldığını anlamıyorum. Meğer aşkı kadın başlatırmış. O zaman boşuna beklemiş kadınlar kendisine aşık bir erkeğin kendisini seçmesini(beyaz atlı prens). Üstelik Türkiyenin bazı yörelerinde erkeğin aşık olacağı, beğeneceği, evleneceği kadını annesi seçer. Sonuçta yine bir kadın seçiyor.
Old 22-03-2004, 17:23   #7
Nusret

Varsayılan Aşk biter mi, bitirilir mi?

Aşk devam ettirilmez, ettirilemez veya bitirilmez, bitirilemez. İradi bir şey değildir ki aşk, onu bitiresin veya sürdüresin!

Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim, diyemezsin! Çekip gitmeye karar verdiğinde, o aşk zaten bitmiştir. Aşk varken, hangi fani çekip gitmeye cesaret edebilir?
Old 22-03-2004, 23:05   #8
Nusret

Varsayılan Yalınayak aşk!..

Can Yücel ustamız aşkı ayakkabıya benzetmiş. Doğruluk payı yok değil; ama bence aşk, yalınayak yaşanır!
Old 23-03-2004, 00:43   #9
Ayfer Gökçen

AŞKIN YANLIŞLARI

İlişkiler çıkmaza giriyorsa durup bir düşünmek gerek. Bir ilişkiyi yürütmek için bize öğretilen şeyler aşkın katili olabiliyor. Ve maalesef aşkta bir yanlış bile onlarca doğruyu götürebiliyor.

Gerçekte, sorun, mutlu aşkın olup olmadığı değil., mutlu çiftin olup olmayacağıdır.

Yanlışların Kaynağı

Aile, toplum, arkadaş grubu, gelenekler, adetler, söylentiler, dedikodular... her kafadan bir ses çıkar, her duyulanın doğru olduğu sanılır. Herkes kendi doğrultusunda, kendi düşüncesini dayatmaya çalışır. Maalesef bunlar insandan insana kuşaktan kuşağa aktarılır.

Aynı Kafada Olmak

İşte en büyük yanlışlıklardan biri sevgilimiz bizimle aynı kafada olmalı. Peki sonra ne olacak? Öncelikle kadın ve erkek, genetik olarak birbirinden farklı iki dünyadır. Bu iki dünyayı tanıyıp keşfetmek farken neden insan kendi düşüncesinin aynısını taşıyan biriyle birlikte olmak istesin? Sıkılmaz mısınız? Zaten siz varsınız, neden aynen sizin gibi birini daha isteyesiniz ki?

Sorunsuz Yaşamak

İşte bu mümkün değil. Tartışmalar ilişkiye renk katar. Tabii bunları kronik kavgalar haline dönüştürmezseniz. Küçük sorunlar sizin birbirinize kenetlenmenizi ve birbirinizi daha iyi anlamanızı sağlar.

Ortak Zevkler

Ortak zevkleri içermeyen bir ilişki, iyi bir ilişki değildir denir. Peki nereye kadar? Oysa birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz olmalı. Örneğin sevdiğiniz kitap okumaktan hoşlanmıyorsa siz ona okuduğunuzu anlatın.

Huzurlu Olmak

İşte en büyük yanlış. Huzur sizin kendi içinizde olmalı. Bunu içinize yüklemeye kalkmayın. Aşkta huzur arayan yanılır. Aşk tam tersine huzursuzluktur. Huzur arıyorsanız annenizin kucağına , dostunuzun yanına koşun. Ama aşk huzursuzluğu barındırdıkça canlıdır.

Hem Sevgilim Hem Dost

Nasıl yani? Sevgilisiniz siz, dost değil. Sevgilinizle ayrı, dostlarınızla ayrı ilişkiniz olmalı. Sevgilinize dostunuz gibi davranırsanız o ilişki acı sona doğru ilerlemeye başlar. Dostunuza sevgilim diyor musunuz? O zaman sevgilinize de dostum demeyin. Tabii bir de cinsellik var. Dostunuzla sevişemezsiniz.

Mutlaka Değişmeli

Hayır, değişmeyin ve değiştirmeyin. Değişmeye çalışmak ego tatmininden başka bir şey değildir. Bunu sakın yapmayın karşınızdakini olduğu gibi kabullenin. Farklılıklarıyla sevin, sevmiyorsanız da ayrılın.

Bütün bu düşünceleri yazmak çok kolay,ama maalesef yaşama geçirmek çok zor.Kısacası aşk karmakarışık birşey...

Nusret Bey'in de söylediği gibi en güzeli aşkı yalınayak yaşamak galiba.
Old 23-03-2004, 11:25   #10
Cumok

Öğretmenim; Bir baktım ki yazılanlara ben, hep yanlış biliyor muşum her şeyi. Amaaa, o yanlışların kaynağı var ya. İşte her şey orada başlıyor. Eşler hiçbir zaman kendi hallerine bırakılmaz nedense. Etrafta o kadar bir bilen vardır ki, başlar nasihatler, tavsiyeler, aman öyle değil böyle yap vs.ler.

İşte kopuşlar orada başlar. İki kişi kendileri pekala bir çözüm bulacaklardır ama, asla fırsat verilmez, bir çok iyi bilenler hep vardır etrafımızda. Aslında o bir bilenlerin durumu çok daha berbattır ama, etrafa akıl vermeyi bir görev bilirler. Ve birliktelik kopup parçalandığında etrafta kimse kalmamıştır, üstelik suçlu yine sizler olursunuz.

Aynı kafada asla olunamaz, bu sadece eşler için değil normal yaşamda bile aynı kafada iki kişi bulunamaz. Sadece ortaklık olabilir, paylaşım olabilir, karşılıklı hoşgörü olabilir kanımca. Aşk'ta asla huzur olamaz, eğer huzurlu bir aşk deniyorsa o, zaten aşk değildir. Aşk acıdır. Zaten aşk, zamanla yerini sevgiye, saygıya devredecektir. Önemli olan bunu başarmaktır.

Hem Sevgili Hem Dost? Ben buna dost değil, arkadaş demeyi yeğlerdim. Eşler dost olamaz ama arkadaş olabilirler. Bence olmaları da gerekir. Önce karşılıklı eş olununca sahiplenme, üstün olma, korumaya kalkışma yönlendirmeler başgösteriyor. Ama arkadaş gibi olunabildiğinde, bu sorunlar aşılabiliyor sanırım.

Kadın ya da erkek, ikisinin de yaşamdan beklentileri var. Bu yaşam gereği böyle. Ama eşler ne yazık ki kadın ya da erkek hiç farketmiyor, bir diğerini kendi gibi düşünmeye, kendi gibi olmaya zorluyor. Sanırım bunu aşabilmeli kişi, eğer başaramıyorsa ne yazık ki dağılma kaçınılmaz oluyor.
Evet, farklılıklarıyla sevebilmeliyiz, yapamıyorsak...
Old 23-03-2004, 13:16   #11
Güzin

AŞKA AYIP OLUYOR

Gününmüz insanı aşka aşık,aşığa değil...
Aşkların kısa dönem askerlik gibi kısa sürmesinin nedeni herhalde bu...
Zaplanan aşıklar dönemi bu dönem!
Kanaldan kanala geçer gibi aşıktan aşığa geçiliyor.
Peki bu neden böyle oluyor?

ÇÜNKÜ İNSAN İNSANA SEVGİSİZ,
İNSAN İNSANA TAHAMMÜLSÜZ,
İNSAN İNSAN İÇİN FEDEKARLIK DUYGUSUNU YİTİRMİŞ,
İNSAN İNSANA KENDİNİ ADAMAKTAN KAÇIYOR.

OYSA FEDEKARLIK,ADANMIŞLIK VARSA VARDIR AŞK...

Fedekarlığın,adanmışlığın yaşamadığı yerde yaşamaz aşk...

Ne yazıkki, uğruna kendini adadığı ne bir ideali var günümüz insanının...
Ne de uğruna kendini adadığı bir aşkı...

NERDE İDEALİ,AŞKI UĞRUNA HER ŞEYDEN VAZGEÇEN DÜNÜN İNSANI...
NERDE HİÇ BİR ŞEY İÇİN, HİÇ BİR ŞEYDEN VAZGEÇMEYEN BU GÜNÜN İNSANI...

Bu günün insanı, aşkta köşe dönmeci...

Emek harcamadan yaşamak istediği gibi,emek harcamadan aşk yaşamak istiyor.

Sevmeden sevilmek, vermeden almak istiyor.

Hiç değilse, bir koyup üç almak istiyor. Bir koyup, üç alamadı mı ilişki bitiyor. İlişkiler çıkar,menfaat üzerine kurulu.

Elektriklenmeler kısa devre.

BİR GÜNLÜK ELEKTRİKLENMELER,BİR GECELİK SEVİŞMELER AŞK SANILIYOR...

SEVGİLİ BAYANLAR BAYLAR, AŞKA AYIP OLUYOR...!

CAN DÜNDAR
Old 13-11-2006, 19:28   #12
yağmurdamlası

Vallaha gerçek aşk öyle kolay bitmez.Erkekte baştan beri başlayan bir aşk olsa da bayandan bir umut kıvılcımı yakalamadan bu ateşi alevlendiremiyor.Ama aşkı kadınlar başlatıyor olabilir ama bitiren onlar değildir diye düşünüyorum.Aşk iki kişiliktir..Ve iki kişide de bitmeli..
Old 13-11-2006, 20:53   #13
fatma_85

askı kadınlar baslatmıyor kadınlar isterse yasanıyor ama bıtme konusuna gelınce kadın istesede istemesede erkek bıtırıyor istisnalar bunu bozamaz.
Old 14-11-2006, 20:46   #14
avien

hemen herşeyi(savaşlar hariç ve fakat o da bazen kadın yüzünden başlar) olduğu gibi aşkı da kadınlar başlatır ve yine onlar bitirir.ve kadının en büyük oyunu ise erkeğe, bunu sanki 'erkek istemiş ve yapmış' duygusunu verebilmesidir..
(birine bir şey yapıyorsunuz..o birinin, bu işi kendisinin yaptığını düşünmesini sağlıyorsunuz.ve üstelik o birinin ruhu bile duymadan yapıyorsunuz bütün bunları..bunu nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum.zaten anlamaktan vazgeçeli de uzun zaman oldu 'kadını'..kadın anlaşılmazdır; yok olmadı, kadın anlaşılamazdır.)
Old 25-04-2007, 13:03   #15
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Aşkı biz başlatıyoruz ya lkaşımız etkiliyor ya gözümüz ya sözlerimiz ya bakışlarımız etkiliyor sizi...Karşılık verdiğinizde bir alev sarıyor dünya da değilsiniz ayaklarınız yerde değil göktede değilsiniz yer ile gök arası bir yer oranın adını koyamadım daha... Ama kadın öyle bir tutuluyor ki yeri gelip siz bu alevden korkuyorsunuz ya kelepçelenmekten ya da onda kalakalmakta evet son noktayı koymakta bize düşüyor belki biz yok ağlıyoruz ama sizin kalbinizde ve de beyninizde ph olup kalıyoruz aşk bitmek ya da tozlu hatıra defterinde kalamak zorunda kalıyor ama ya sevgi o bitiyor mu?
Old 28-04-2007, 10:36   #16
Kemal Yıldırım

Alıntı:
‘AŞKI KADINLAR BAŞLATIYOR’

Erkeğin karşı cinse agresif tutum ve davranışlarla kendisini göstermeye çalıştığı, kadının ise bu süreçte vücut dilini kullanarak erkeği kendisine çekmek istediği belirtildi.

Her zaman böyle olduğunu söylemek ne kadar doğru olur ki?

Saygılar...
Old 13-12-2007, 16:53   #17
yağmurdamlası

Varsayılan :))

Aşk kendi istediği gibi başlıyor...Bize de aşk bitter çikolata gibi hem tatlı hem acı bir anda beraber olunca daha güzel geliyor sanırım bırakamıyoruz...
Old 23-02-2008, 01:48   #18
Kemal Yıldırım

Alıntı:
"Sinyalleri kadınların gönderdiğini ve daha sonraki sürecin erkek- kadın ilişkisi içinde geliştiğini"

Sinyal alamıyorum Galiba istediğim o sinyal yok. Olmaz gibi de. Hatta belki de benden yana birşey olmayacağını da düşünüyor. Yapacak hiçbirşey yok
Old 23-02-2008, 14:15   #19
Envanter

Aşkı kadınlar başlatıyor....ama sonrası...
Old 23-02-2008, 22:45   #20
hektor

arkadaşlar aşkı konuşmayı bırakıp yaşamaya baksak...(amacım ahkam kesmek değil sadece yaşayıp görelim diyorum. nasıl ki iki kişinin kurduğu aynı cümle değilse işte iki kişinin aşkı da ayı değildir. bu yüzden söz yeter eylem gerek eylem)
Old 26-02-2008, 21:55   #21
Gülümse

Tamam diyelim ki aşkı kadınlar başlatıyor, hatta dostların hatırı adına kadınların da bitirdiğini kabul edelim.

O zaman karar vermemiz gereken tek bir konu kaldı. Aşkı kim yaşatıyor, kadınlar mı erkekler mi?
Old 26-02-2008, 23:21   #24
Güzin

Ben de Cengiz Bey'in düşüncesine katılıyorum. Aşk her zaman iki kişilik olmak zorunda değildir. Hatta çoğu zaman tek başına yaşanır...
Kim başlatıyor, kim yaşatıyor, kim bitiriyor soruları ise, kanımca her aşk ilişkisi için kendi özel cevabını gerektirir...
Old 27-02-2008, 02:41   #25
kapgan

Aşk tek kişiliktir.Hep bir taraf ulaşmaya çalışır diğerine.Bunu karşılıksız yapar,Yoksa adı aşk olmazdı zaten...Değil mi ki bu aşk denilenin en büyükleri kavuşamayanların adıyla anılır...
Old 27-02-2008, 10:41   #26
Av.Mesut AVCI

Seversin,kavuşamazsın AŞK OLUR...
Aşık VEYSEL
Old 02-03-2008, 02:01   #27
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Ölümdür yaşanan tek başına
Aşk iki kişiliktir

Ataol Behramoğlu

Demiş, şair
Old 14-03-2008, 17:22   #28
tuval2310

ben okurken çok eğlendim..konu başlığıyla biraz tezat gibi görünüyor ama nihayetinde burada da aşk kadın istemediği için başlamıyor..isteseydi başlayacaktı kadınımız biraz ukala ama olsun...

Erkek: Bana isminizi bağışlar mısınız?
Kadın: Neden? Sizin yok mu?

Erkek: Ben bir fotografçıyım ve ne zamandır sizinki gibi bir yüz arıyordum.
Kadın: Ben de estetik cerrahım ve ne zamandır sizinki gibi bir yüz arıyordum.

Erkek: Sanırım sizinle daha önce bir kez çıkmıstık ya da iki kez?
Kadın: Sadece bir kez çıkmış olabiliriz, çünkü aynı hatayı ikinci kez yapmam.

Erkek: Nasıl bu kadar güzel olabiliyorsunuz!
Kadın: Sanırım doğarken sizin payınızı da ben almışım.

Erkek: Bu cumartesi benimle çikar mısınız?
Kadın: Üzgünüm, bu cumartesi başım ağrıyacak.

Erkek: Birçok erkeğin başını döndürüyor olmalısınız.
Kadın: Siz de birçok kadının midesini bulandırıyor olmalısınız.

Erkek: Sizi çok mutlu edebilirim.
Kadın: Nasıl? Gidiyor musunuz?

Erkek: Size evlenme teklif etsem, ne cevap verirdiniz?
Kadın: Bir sey diyemezdim muhtemelen, çünkü gülerken konuşamam.

Erkek: Sizi sinemaya davet edebilir miyim?
Kadın: Ben o filmi gördüm.

Erkek: Hayatım boyunca neredeydiniz?
Kadın: Sizden saklanıyordum.

Erkek: Hayatım boyunca neredeydiniz?
Kadın: Hayatınızın geri kalanında da olacagım yerde,rüyaları nızda.

Erkek: Sizi daha önce bir yerde görmüş gibiyim...
Kadın: Evet, o yüzden artık oraya gitmiyorum.

Erkek: Bu koltuk bos mu?
Kadın: Evet, ama oturursanız bu bosalacak.

Erkek: Ne isle mesgulsünüz?
Kadın: Kadın taklidi yapıyorum
Old 21-03-2008, 09:32   #29
supernatural

Neşeli

Alıntı:

"Sinyalleri kadınların gönderdiğini ve daha sonraki sürecin erkek- kadın ilişkisi içinde geliştiğini"

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Sinyal alamıyorum Galiba istediğim o sinyal yok. Olmaz gibi de. Hatta belki de benden yana birşey olmayacağını da düşünüyor. Yapacak hiçbirşey yok

açıkçası bu yazılanlar bana böcekleri anımsattı dişi böcek salgıladığı fenomen denilen hormonla erkek böceğe sinyal veriyor yani bir nevi böcek misali mi yaşıyoruz aşkı?
Old 21-03-2008, 09:53   #30
Alp_aslan

Aşk bir çingene çocuğudur, neyi isterse onu yapar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi