Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

komplikasyon

Yanıt
Old 23-04-2016, 21:47   #1
Konuk

Varsayılan komplikasyon

Merhaba;
Özel bir hastanede elektrik teknisyeni olarak çalışmaktayım.geçen sene evde merdivenlerden dustum ve serçe parmagimi kirdim.çalıştığım ozel hastane tarafından ozel sağlık sigortam olduğu için doğal olarak evden çıkarak çalıştığım hastanenin acil servisine gittim.rontgen, tomografi derken serçe parmagimin kırıldığı tespit edildi ve ertesi gün el cerrahi doktoruna gittim ve doktorumuz bana parmagimi ameliyat etsemde olur,etmesede olur ameliyatın kesim cozum olduğunu belirterek beni ameliyat etti(hiçbir şekilde olumsuzluklardan bahsetmedi,komplikasyon)
Ameliyat oldum,parmagima vida ve sabitleyici koyarak ameliyatima son verildi.doktorum ameliyatın çok başarılı geçtiğini 10 güne sabitleyici telin alınacağını söyleyerek bana bilgi verdi.herşey o zamana kadar iyiydi.ilgiliydi.Ardından sabitleyici tel alindi ve doktorumun yaninda bulunan yardımcı doktor FİZİK TEDAVİ sürecini baslatalim mi dediği anda gerek yok fizik tedaviye dedi ve bana ılık suyun içinde parmagimi masaj yaparak hareket ettirmem siöylendi.3 gun aynı şeyi yaptım ve parmagim balon gibi oldu,sanki patlayacak sandım.ertesi gün tekrar doktora giderek o şekilde gosterdim parmagimi ve bana buzlu suya koy denildi.oylede yaptım ağrı hafifledi ama sislikte çok az azalma oldu.hergecen gün ağrı çoğaldı ve tekrar doktora gittim yine röntgen istedi onuda cektirdigimde röntgen bakarak çok ilginç kemikte dagalma ve eklem yerininin ust uste geldiğini belirtti.ve beni gönderdi.aradan geçen zamanda hiç bir şekilde bana donus yapılmadi.ağrıya dayanamayarak tekrar doktora gittim bana parmagimi dondurma teklifinde bulundu,çünkü kireclenmeye bağlı komplikasyon gelişmiş ve %99 böyle kalacakmis parmagim.peki bu süreçte neden fizik tedavi verilmedi?neden bu kadar rahat bi şekilde donduralim dedi?hastane çalışanı olmammi ondaki bu rahatlık?komplikasyon gelişen kadar neden ilgilenilmedi? Ben solagim ve elektrikciyim.meslegimde bu olay beni çok etkiledi ve halen ağrı demiyorum o parmagimi kullanamıyorum..ayrıca parmagim şiş.sizce kanunen bu doktor hakkında suç duyurusunda bulunmalimiyim.yoksa olan oldu deyip omur boyu bu ağrıyla yasamalimiyim.ben dava açmaya karar verdim sizce adalet yerini bulurmu?
Old 03-05-2016, 19:01   #2
Konuk

Varsayılan haksizmiyim?

Neden hiç yorum yok yoksa kaderime razı olup olan oldu deyip böyle mi yasamaliyim?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi