Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

BOŞANMA ve MAL PAYLAŞIMINDA DAVALARIN SEYRİ

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-08-2012, 17:29   #1
Konuk

Karar BOŞANMA ve MAL PAYLAŞIMINDA DAVALARIN SEYRİ

Hukuki bir savaşta olduğumdan sizlere özetlemeye çalışıp,beni yönlendirmenizi rica edeceğim..Sürekli ihanet,silah çekme,kurşun sıkma,bedeni hasar verme,sürekli hakaret,ve yaşadığım mahalde toplum önünde namusa iftira olayları ardından boşanma davası açtım.Kasım/2003 te açılan davayı,2 oğlumun geleceğini düşünerek,avukatımın önerisiyle şiddetli geçimsizlik olarak açtık..dava 3 yıl sürdü ve kazandım.Eşim temyiz etti,ancak yargıtaydan benim haklılığıma, eşiminse ağır kusurlu olduğuna dair karar çıktı.Ancak avukatım,kazandık ancak eşiniz malları başkalarının üzerine yapıp kaçırmış,davayı feshedip onun bize karşı dava açmasını bekleyelim ve bizim taleplerimizi ancak bu şekilde karşılamak zorundalar dedi ve feshettik..6 ay sonra eşim boşanma davası açtı,ve avukatımın beni yanlışa sürüklediğini anladığımdan azledip kendi başıma 8 ayda boşandım.20/01/2009 da kesinleşen boşanma ardından,mal paylaşım davası açma hakkım tanındı.Avukat tuttum ve davayı verdim.Mayıs/2009 da açılan mal davamda mahkemenin bilirkişisi eşimin üzerinde bulabildiği mallara 5 trilyon değer biçti..Eşim itiraz etti, ikinci kez bilirkişi tayin edildi ve rakam 3 trilyona düştü.Bu kez benim avukatım itiraz etti ve inanılmaz şekilde rakam 1 trilyona indi.Sonuçta hakim kendi kararını uyguladı ve kararda 600 bin yazdı bana..Buna rağmen eşim yine yargıtaya gitti.Ve inanılmaz hızla davaya bakılıp sonuca gidildi.Burada enteresan olan;1/12/2011 de karar verildi.Ancak 01/2012 de temyize gidildi karşılıklı.Sürede haksızlık var.Yargıtay kararına göre 07/2012 de sonuçlandı,ve yargıtay mahkeme kararını BOZDU..BEN BUNU KİŞİSEL E-DEVLET HESABIMLA TAKİP EDEREK GÖRÜYORUM.VE 9/10/2012 ye DURUŞMA GÜNÜ VERİLDİĞİNİ GÖRMEKTEYİM..ANCAK AVUKATIMLA GÖRÜŞTÜM,VE BANA YARGITAY KARARI BOZDU, AMA 600 ALACAĞINI 200 DAHA DÜŞÜRDÜ VE 400 E İNDİRDİ DEDİ..KARARIN KOPYESİNİ İSTEDİM, HENÜZ BİZEDE GELMEDİ DEDİ.ÜSTELİK ŞİMDİDE ZAMAN AŞIMI OLDU BU DAVA DİYEREK BU 400 BİN TL YİDE YOK ETMEYE ÇABALIYORLAR....SİZCE MALLARIN ÇOĞUNU ZATEN KAÇIRAN EŞİMDEN, MAHKEME BİLİRKİŞİSİNİN BANA ÖDENMESİNİ ÖNGÖRDÜĞÜ MEBLAĞI NASIL BU KADAR YOK EDEBİLİRLER? YARGITAY NASIL BÖYLE KARAR ALABİLİR? BUNLAR ADİL MİDİR SİZCE?....DAHASI,KİŞİSEL VERİLERİMDE YAZILI OLAN DAVA GÜNÜ,GERÇEKTEN YANLIŞMIDIR, YOKSA GERÇEĞİ ÖĞRENİP İTİRAZ ETMEMİ ENGELLEMEK İÇİN BANA ZAMAN MI KAYBETTİRMEYE ÇALIŞILIYOR?...2003/KASIM dan bu güne savaştayım tek başıma...BANA YARDIM EDİN,ADALET İSTİYORUM..
Old 12-08-2012, 00:19   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Mal rejimine ilişkin davanızın (konusu katkı payı veya katılım alacağı olabilir) neredeyse tüm aşamaları tamamlanmıştır.Karar verilmiş ve karar Yargıtay tarafından bozulmuştur.Bozma üzerine bozma konusuyla sınırlı olmak üzere yeniden duruşma yapılacak ve karar verilecektir.Bozulmayan kısım kesinleşir.

Verilen yeni kararı tarafların yeniden temyiz etme hakkı vardır.

Dosyanızı dilerseniz doğrudan inceleyebilir ve duruşma tarihini kontrol edebilirsiniz.

Açıklanan bu durum yargılamanın usulüne ilişkindir.Dosya kapsamı konusunda dosyanızı takip eden avukatınızla ayrıntılı konuşmanız yararınızadır.
Old 14-08-2012, 20:49   #3
Konuk

Varsayılan BoŞanma Ve Mal PaylaŞiminda Davalarin Seyrİ

Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum Sayın Habibe Yılmaz Kayar..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi