Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuki İngilizce Kaynak

Yanıt
Old 07-10-2015, 14:02   #1
Av.Gümüş

Varsayılan Hukuki İngilizce Kaynak

Arkadaşlar Merhabalar

Aslında kötü bir ingilizcem yok ancak yazı ve konuşma kısmında sıkıntılar yaşıyorum. Gramer ile ilgili bir kaç kitap önerisi edindim. Onları alıp gramerimi geliştireceğim. Bundan bir süre önce internette yaptığım bir araştırmada mesleki ingilizce ile ilgili bir kaç kaynak bulmuştum. Ancak şu an için hangisini almalıyım. Hukuk ingilizcesinin temelini hangi kitaplardan öğrenebilirim bilemiyorum. Bir başka düşünce grameri iyileştirdikten sonra sadece hukuki terim sözlüğü iş görür mü.

Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Old 08-10-2015, 13:33   #2
Av. Erdem Akçay

Üniversitedeki İngiliz hocamız, "Sizin grameriniz benimkinden daha iyi. O yüzden ben sizden daha iyi İngilizce konuşuyorum", demişti. Gramer kurallarına çok fazla önem vermek, dilin öğrenilmesini zorlaştırıyor.

Eğer şartlar el veriyorsa 3 aylığına yabancı ülkede eğitim almayı, o mümkün olmuyorsa kitaplarla boğuşmak yerine sürekli pratik yapılan, muhabbet edilen bir kursa gitmenizi öneririm. O da olmazsa, gramer kitabı yerine elinize İngilizce hukuk kitabı ve İngilizce'den İngilizce'ye sözlük alıp okuyun. Muğla'da olmanız bir şans. Turistlerle iletişim çok faydalı olacaktır.
Old 01-12-2015, 13:10   #3
Av. Erdem Akçay

Şu site çok hoşuma gitti: http://learningenglish.voanews.com/

Haberleri dinleyebiliyorsunuz. Metindeki sözcüklere tıkladığınızda, sözcüğün sözlük karşılığını veriyor..
Old 12-01-2016, 15:19   #4
ecesaka

Bizler Türkçe'de hukuk için ağdalı bir dil kullandığımız için genellikle Hukuk İngilizcesi'nde de ağdalı bir dil kullanmaya ihtiyaç duyuyoruz. Yabancı kaynaklar üzerinde bugüne kadar yaptığım tüm çalışmalar, hukuki belgelerin ne kadar net, anlaşılır ve gramer açısından sade yazılmışsa o kadar başarılı olduğu yönünde. Gramer konusunda English Grammer in Use tarzı kitaplarla bu konuda eksiğiniz varsa giderebilirsiniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi