Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Kullanımı Püf Noktaları Sitemizin ve Forumumuzun Kullanımına Dair Püf noktaları ve Yardım Konuları

Forumu E-posta İle Takip Etme: Forum Mesajları Email Adresinize Nasıl Gelir?

Yanıt
Old 08-10-2006, 12:52   #1
Admin

Varsayılan Forumu E-posta İle Takip Etme: Forum Mesajları Email Adresinize Nasıl Gelir?

Aslında e-posta yazışma gruplarının aksine, internet forumlarında prensip, forumu sizin ziyaret ederek yazılan yanıt ve yeni mesajları okumanızdır. Ancak forumdaki (bazı) mesajların e-posta adresinize gelmesini istiyorsanız, bunun için 2 seçenek mevcut:

1- KONULARIN İZLEMEYE ALINMASI : Yeni Yanıtların E-Posta Adresinize Gelmesi:

Diyelim ki forumda enteresan bulduğunuz bir konu gördünüz ve bu konuyu yakından takip etmek istiyorsunuz. Konuyu "takibe alarak" bu konuya eklenecek yeni yanıtların otomatik olarak e-posta adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için konuyu okuduğunuz ekranda ilk mesajın hemen üstünde göreceğiniz "KONU ARAÇLARI" menüsüne birkez tıklayınız ve açılacak menüden "Konuyu İzlemeye Alın" bağlantısını seçiniz.

Karşınıza çıkacak ekranda "İleti Çeşiti" seçeneğini aşağıdaki şekilde belirleyebilirsiniz:
  • Anlık E-Posta Uyarısı : Bir üye bu konuya yanıt eklediği anda, bu yanıt e-posta adresine bildirilir.
  • Günlük E-Posta Uyarısı : Bir konuya gün içinde eklenen yanıtlar günün sonunda tek mesajla size bildirilir.
  • Haftalık E-Posta Uyarısı : Bir konuya hafta içinde eklenen yanıtlar haftanın sonunda tek mesajla size bildirilir.
  • E-Posta Almadan İzle : Konuya eklenen yanıtlar size bildirilmez ancak konu izlenen konular arasına alınır ve bu konuların listesine üye sayfanız içinde erişerek konuları takip edebilirsiniz.
Ayrıca bir konuya yanıt eklediğinizde de (Hızlı Yanıtı değil, Gelişmiş Arabirimi kullanırsanız!) konuyu izlemeye alma menüsü karşınıza çıkacaktır ve bu ekranda da izleme metodunu seçebilirsiniz.

2- FORUMLARIN İZLEMEYE ALINMASI : Bir Forumdaki Yeni Konuların E-Posta Adresinize Gelmesi:

Bir foruma gönderilen TÜM mesajların e-posta adresinize gelmesini sağlayamazsınız. Ancak bir forumda açılan YENİ KONULARIN e-posta adresinize gelmesini sağlamanız mümkün.

Bunun için forum ana sayfasında öncelikle izlemeye almak istediğiniz forumun ismine birkez tıklayarak forumun içine giriniz. (Örneğin Hukuk Haberleri forumu için : http://www.turkhukuksitesi.com/forumdisplay.php?f=14 ). Daha sonra sağ üstte göreceğiniz Forum Araçları menüsüne bir kez tıklayarak açılacak menüde "Forumu İzlemeye Alın" bağlantısını seçiniz. Burada haftalık ya da günlük e-posta uyarısı seçeneklerinden birini işaretleyerek bu forumda yeni açılacak konuların otomatik olarak e-posta adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Konu ve Forumların İzlenmesi ile İlgili Bazı Hatırlatmalar ve Püf Noktaları:
  • Konu ve forumları izlemeye almadan önce sitede kayıtlı e-posta adresinizinden güncel ve doğru olduğundan emin olunuz. Gerekirse bu sayfada değiştiriniz.
  • Eğer e-posta adresinizi kullanarak haberleşmek ilginizi çekiyorsa, e-posta haberleşme grubumuza katılabilirsiniz. Haberleşme grubu forumdan farklı bir platfom olup, tüm mesajlar e-posta yoluyla dağılmaktadır.
  • Bir konuyu izlemeye aldıysanız, e-posta adresinize gelecek "üye yanıtına" e-posta ile yanıt vermeyiniz. Bu yanıt gerçekte üyeden size gelmez, forumdan gelir, dolayısıyla yanıtınız da üyeye gitmez. Bu tip bir mesaja yanıt vermek istiyorsanız, forumu ziyaret edip, yanıtınızı konuya ekleyiniz.
  • İzlemeye aldığınız konu ve forumları üye sayfanızdan takip edebilirsiniz. Bu sayfada izlemeleri iptal edebilir veya sıklığını değiştirebilirsiniz.
  • İzlemeye aldığınız bir konuya yeni yanıt eklendiği uyarısını alırsanız, mutlaka forumu ziyaret ediniz. Siz forumu birkez ziyaret edinceye kadar, bu konuya eklenecek sonraki yanıtlar size bildirilmez (posta kutunuz çok dolmasın diye). Bu nedenle yeni yanıtlardan haberdar olmak için, yeni yanıt uyarısını alır almaz forumu birkez ziyaret etmeniz gerekir. (Tabii üye adınız ve şifrenizle giriş yapmanız gerektiğini söylemeye gerek yok)
  • İzlemeye aldığınız bir konuya yanıt eklendiyse bu yanıt e-posta içinde yer alır ama forumu ziyaret edip yanıtı yeniden okumanız önerilir. Zira yanıtı ekleyen üye daha sonra yanıtı yeniden düzenlemiş veya silmiş olabilir. Bu tip durumlar size bildirilmeyeceğinden, yanıtın son durumunu sadece forumu ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
  • İzlemeye aldığınız bir konuya sizin eklediğiniz yanıtlar size bildirilmez.
Old 17-05-2007, 13:59   #2
muratsadioğlu

Sevgili Admin,

Bu günlerde sana çatıyorum filan ama,bir tanesin sen.
İyi ki varsın.
Başarılarınızın devamı dileklerimle,
Saygılar sunarım.

muratsadioglu
Old 12-06-2007, 11:54   #3
av.sevdacan

Farkına varalı kısa bir zaman oldu.

Oldukça güzel bir yöntem. Bazen site açık değilse bile takip ettiğim konulara yazılan mesajları okuyabiliyorum.

Kim demiş "postacı kapıyı 2 kere çalar" diye sitenin postacısı çok sabırlı ziyaret edene kadar bekliyor

Teşekkürler.
Old 12-06-2007, 12:01   #4
Admin

Alıntı:
Yazan av.sevdacan
Oldukça güzel bir yöntem. Bazen site açık değilse bile takip ettiğim konulara yazılan mesajları okuyabiliyorum.
"Site açık değilse" derken? Site hep açık.. En azından benim bildiğim öyle..
Old 12-06-2007, 12:23   #5
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan admin
"Site açık değilse" derken? Site hep açık.. En azından benim bildiğim öyle..

THS'yi explorer sayfasında açmadıysam; yani sitede online değilsem manasını vermeye çalışmıştım

Bu mesajınızdan postacı sayesinde haberdar oldum bir koşu geldim, çok çalışıyor çookk
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi