Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

28.09.2008 - 2.10.2008 Arası Veri Kaybı

Yanıt
Old 03-10-2008, 09:57   #1
Admin

Varsayılan 28.09.2008 - 2.10.2008 Arası Veri Kaybı

Sayın Üyeler,

2.Ekim.2008 Perşembe saat 20.00'da sitemizin bulunduğu sunucudaki sabit disk arıza yapmış ve onarımın sürdüğü yaklaşık 6 saat boyunca siteye erişilememiştir.

Sunucumuzdaki arıza yapan sabit diski, yeni bir sabit diskle değiştirdik ve yedek verileri kullanarak siteyi tekrar aktif duruma getirdik. Ancak yedeklemenin yapıldığı tarih olan 28.09.2008 ile arızanın meydana geldiği tarih olan 2.10.2008 arasındaki verilerin kurtarılması mümkün olmadığından, bu tarihler arası veri kaybımız vardır. 28.09.2008 ile 2.10.2008 arasında siteye gönderilen makale, forumda açılan yeni konu, ya da eklenen mesajlar, üyelere gönderilen özel mesajlar, üye profilinizde yaptığınız değişiklikler (email/şifre değişiklikleri dahil!) siteden "kaybolmuş" veya "hiç yapılmamış" gibi gözükecektir. Bir diğer deyişle, siteye bugün girdiğinizde 28.Eylül.2008'de girdiğiniz haliyle karşılaşacaksınız.

Bu dönem bayram tatiline denk geldiğinden ve sitedeki mesaj trafiği de bayram nedeniyle oldukça düşük olduğundan, sabit disk arızası nedeniyle oluşan bu veri kaybını üyelerimizin pekçoğu hiç farketmeyecek, ancak yine de bayram tatilinde de THS'de aktif olarak yazışan üyelerimiz için bu açıklamayı yapmak istedim.

Üyelerimizin bu mesajlardan önemli olanları mümkünse tekrar göndermelerini rica ederiz.
Old 06-10-2008, 12:01   #2
kanune

isabet olmuş
bayramın 2. gecesi biraz çakırkeyifken; birkaç gayriciddi (ama asla uygunsuz yada kanundışı değil) yazılar yazmıştım siteye.
ben de onları nasıl sileceğimi düşünüyordum...
Old 06-10-2008, 13:06   #3
Gamze Dülger

Üzüldüm,çok büyük bir kayıp olmadığını ve sayın üyelerin kayıp var ise telafi edeceklerini umuyorum.

Bu arada teknolojiden anladığımı pek iddia edemem ancak Sn.Aladağ 'ın bu işte parmağı olabilir mi ?

"Tatile gittiği ,bu arada önemli konularda fazla yazışma olmaması için özellikle site üyelerini uyardığı " gözümden kaçmadı..

Kolaylıklar dilerim.

Bir kere daha "karşılıksız ve asla ödenemeyecek "emeklerinize teşekkürler Sn.Admin..
Saygılarımla
Old 06-10-2008, 13:27   #4
üye8180

Alıntı:
Bu arada teknolojiden anladığımı pek iddia edemem ancak Sn.Aladağ 'ın bu işte parmağı olabilir mi ?

"Tatile gittiği ,bu arada önemli konularda fazla yazışma olmaması için özellikle site üyelerini uyardığı " gözümden kaçmadı..

Valla aynı ihitimal ve komplo teorisi benim de aklıma geldi. Sevgili meslektaşım Cengiz Aladağ, gerçekten de, önemli konularda yazışma yapılmaması konusunda bizleri uyarmıştı Kendisi de bildiğim kadarıyla tam bir bilgisayar uzmanı. Kötü ihtimaller aklıma geliyor
Old 06-10-2008, 18:46   #5
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gamze Dülger
Üzüldüm,çok büyük bir kayıp olmadığını ve sayın üyelerin kayıp var ise telafi edeceklerini umuyorum.

Kolaylıklar dilerim.

Bir kere daha "karşılıksız ve asla ödenemeyecek "emeklerinize teşekkürler Sn.Admin..
Saygılarımla

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Valla aynı ihitimal ve komplo teorisi benim de aklıma geldi. Sevgili meslektaşım Cengiz Aladağ, gerçekten de, önemli konularda yazışma yapılmaması konusunda bizleri uyarmıştı Kendisi de bildiğim kadarıyla tam bir bilgisayar uzmanı. Kötü ihtimaller aklıma geliyor

Yok artık, daha neler!
O sırada sigarayı bırakmaya çalışıyordum. Ben masumum.
Old 06-10-2008, 20:24   #6
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Yok artık, daha neler!

ondan mı sizi ths'de sık göremiyoruz Sayın Aladağ?
Old 07-10-2008, 15:20   #7
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Yok artık, daha neler!

Artık eminim.Bu komploda Sn.Aladağ'ın parmağı var!..

Üstelik delil olarak bir de sigarayı bıraktığını yazmış...(Gerçekten bırakabildiniz mi ? )

Sigarayı bırakanların "Zavallı sigara içenlerin cezalandırılmaları, hatta hak mahrumiyetine uğramaları ve mümkünse ortadan uzun süre kaybolmaları " şeklinde temennilerde bulunduklarına bizzat şahit oldum.

Haydi Sn.Aladağ,artık itiraf edin!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi