Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Irvin D. Yalom

Yanıt
Old 29-03-2008, 11:41   #1
üye23342

Varsayılan Irvin D. Yalom

Sevgili yazarın, elbetteki bir çok kitabı bir harika fakat bilmem aranızsa okuyan var mıdır ?
'Her Gün Biraz Daha Yakın' adlı kitabının amacı nedir ne değildir ilk defa bir kitabı bu kadar sıkılarak okumaya çalıştım ve ne yazık ki biteremeden daha 70 lerde bıraktım ve bir de kitabı yarım bırakmamın suçluluğu.
Okuyan arkadaşlar varsa nerede hata yaptığımı belirtebilir mi ?
Old 24-08-2008, 02:28   #2
Deniz YÜKSEL

Aslında İrvin Yalon baş yapıtı olan Nietzche Ağladığında kitabından dolayı diğer kitaplarının da bi o kadar kolay okunması gerektiği beklentisindeyiz.

Her Gün Biraz Daha Yakın diğer psikolojik kitaplara kıyasla bence çok rahat okunabilinecek bir kitap Doktor ile hasta ilişkisi onların birbirine karşı tutumları önyargılar çatışmalar benim çok hoşuma gitmişti.

Ayrıca psikoterapi seanslarını fazla bilimsen terimler kullanmadan anlaşılır bir biçinde anlatabilmesi çok hoş..belki de Yalom'u okutan en büyük neden de budur.

Nietzsche Ağladığında kitabı kadar şahaser olmasa da eğlenceliydi bence. Psikoloiden hoşlanan biri için okunması gereken kitaplardan biri diye düşünüyorum.

Nacizane fikrim bu kitabı okurken araya daha az yoğun olan bir roman sıkıştırman ki ben öyle yapmıştım. Çünkü kitabı çok fazla okuyamıyordum, biraz okuduktan sonra hiç bir zevk almıyor sadece gözümün önünden yazlıların geçtiğini farkına varıyordum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04213691 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.