Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Turkiye Barolar Birligi e-tahsilat tecrübeleri

Yanıt
Old 19-12-2014, 20:23   #1
sevda mert

Varsayılan Turkiye Barolar Birligi e-tahsilat tecrübeleri

Turkiye Barolar Birliginin biz avukatlara sunmus oldugu e tahsilat kolayliginin nasil ve ne sekilde uygulandigini bilen ve bunu tecrube ededen varsa aramizsa bilgisini paylasabilir mi?
Old 20-12-2014, 17:10   #2
Avukat halil

Üyelik işlemlerinden sonra Size bir link veriliyor,Verilen link ödemeyi yapacak ilgili kişiye sizin tarafınızdan gönderiliyor,linki açan kişi sizin sayfanızdan size ödeme yapıyor.Ödeme TBB'nin hesabına geçiyor,sizin talımatınızla ödeme belirtiğiniz banka hesabına aktarılıyor.
Old 21-12-2014, 00:36   #3
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Avukat halil
Üyelik işlemlerinden sonra Size bir link veriliyor,Verilen link ödemeyi yapacak ilgili kişiye sizin tarafınızdan gönderiliyor,linki açan kişi sizin sayfanızdan size ödeme yapıyor.Ödeme TBB'nin hesabına geçiyor,sizin talımatınızla ödeme belirtiğiniz banka hesabına aktarılıyor.

Talimatımızla bizim hesaba gelen para için masraf alınıyormu? Talimatı telefonlamı veriyoruz?
Old 21-12-2014, 19:15   #4
scoskun72

Ben sistemle ilgili açıklamaları okudum,telefonla da bilgi aldım ve üyelik kaydımı yaptım,ancak henüz "avukat bey borcumu kartımdan tahsil edin" diye gelen borcuna sadık bir müvekkile rastlayamadığımdan tecrübe edemedim.
Öncelikle % 1.16 komisyon alıyor aracı şirket.Üyelik işlemleri yapılırken, "komisyon ödeme yapandan mı alınsın" diye bir seçenek var,bunu işaretlerseniz,sizden değil ödeme yapandan kesiliyor.
Bankaya aktarma talimatıyla ilgili olaraksa henüz tecrübe etmediğim için bilgim yok zira kayıt esnasında herhangi bir banka hesap numarası falan alınmadı,sanırım işlem yapıldıktan sonra "hangi hesaba aktarılsın" şeklinde bir bilgi ekranı çıkar diye tahmin ediyorum.
Old 21-12-2014, 19:22   #5
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan scoskun72
Ben sistemle ilgili açıklamaları okudum,telefonla da bilgi aldım ve üyelik kaydımı yaptım,ancak henüz "avukat bey borcumu kartımdan tahsil edin" diye gelen borcuna sadık bir müvekkile rastlayamadığımdan tecrübe edemedim.
Öncelikle % 1.16 komisyon alıyor aracı şirket.Üyelik işlemleri yapılırken, "komisyon ödeme yapandan mı alınsın" diye bir seçenek var,bunu işaretlerseniz,sizden değil ödeme yapandan kesiliyor.
Bankaya aktarma talimatıyla ilgili olaraksa henüz tecrübe etmediğim için bilgim yok zira kayıt esnasında herhangi bir banka hesap numarası falan alınmadı,sanırım işlem yapıldıktan sonra "hangi hesaba aktarılsın" şeklinde bir bilgi ekranı çıkar diye tahmin ediyorum.

Ben 3-4 kere tahsilat yaptım. Ordaki biriken para ile aracıma %5 indirimli yakıt aldım , dava açtım, bilirkişi ücreti ödedim parayı erittim. Ancak Paranın banka hesabına nasıl aktarıldığını bulamadım. Bir irtibat nosu var orayı arayayım.
Old 21-12-2014, 20:29   #6
scoskun72

Yanılmıyorsam TBB nin 444 lü numarası ile görüşmüştüm ; 444 22 76, O da olmazsa Barokart ın şu numarası da var ; 0 850 221 0 500
Sonuçtan bilgi verirseniz sevinirim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi