Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Erkekliğin Kitabı- yeniden yazılıyor

Konuyu Kilitleyin
Old 11-08-2008, 14:40   #61
Atahun

Kadınların hoşuna gitsin diye söylemiyorum. Ben de, kadınların erkeklerden daha zeki olduğuna inanıyorum.

Saygılarımla.
Old 11-08-2008, 14:44   #62
Uğur Tan

Alıntı:
Yazan Atahun
Kadınların hoşuna gitsin diye söylemiyorum. Ben de, kadınların erkeklerden daha zeki olduğuna inanıyorum.

Saygılarımla.

Bu sözünüzü inandırıcı bulamadım maalesef. Sanki kadınların hoşuna gitsin diye yazmışınız izlenimi edindim.

Bence bu tür bilimsel dayanağı olmayın hislere dayalı söylemler yanlış ve kırıcıdır.
saygılarımla.
Old 11-08-2008, 14:46   #63
uye8490

Alıntı:
Yazan duyurucu1
018-EV İŞİ YAPMAK KADINI DİNLENDİRİR

Kadınlar fazla zeki değillerdir. Soyut düşünce üretemezler.Bu yetenekleri yoktur.Bu nedenle geçmişte yaşamış bilim adamları,doktrin oluşturanlar ve peygamberler ile siyasi liderler kadınlar arasından çıkmamıştır.Kadınlar geniş açıyla düşünemezler.Soyut düşünen erkeklerdir.Kadınların da düşünme ve muhakeme tarzları erkeklerde yoktur.Bu nedenle kadınlar fazla zeki olmadıkları için ev işi tam onlara uygundur.Kadınlar ev içinde iş yaparken robot gibi çalışırlar.Fakat ne kadar çalışırlarsa zihinsel olarak o kadar dinlenmiş olurlar.Stres atarlar.Kadınları ev işlerinden ayırmak onların strese girmelerine sebep olur.Kadınların ev işi yaparken yorulduklarını, light erkekler varsayar.Kadınlar eğer ev işinden yorulsalardı eve gelir gelmez kendilerini mutfağa atmazlardı.

Ben de günlük iş koşuşturmacasının sterinden kurtulmak için eve gelir gelmez kendimi mutfağa atmaya başladım. İnanır mısınız ne oldu? Eşim benim ev işi yapmamı istemiyor.Çünkü o zaman kendisine oyalanacak iş kalmıyor.Evde boş boş oturmaktan streslere girdi.

İsterseniz siz de deneyin.Bakın kadınlar ev işlerini size verecekler mi?

Eve gelir gelmez kendimi mutfağa atıyorsam bu ,düşünecek kadar zeki olmayıp soyut düşünce üretemememden veya düşünmek için harcayamadığım enerjinin içimde yaratmış olduğu gerilimden bir an önce kurtulup rahatlamak istememden değil , her akşam kötü bir menemen veya salçasız olduğu piştikten sonra farkedilen ve bu nedenle salçası piştikten sonra sulandırılarak katılan yeşil fasulyeyi yemek zorunda kalmaktan duyduğum korkudur.
Old 11-08-2008, 15:56   #64
Atahun

Alıntı:
Yazan Uğur Tan
Bu sözünüzü inandırıcı bulamadım maalesef. Sanki kadınların hoşuna gitsin diye yazmışınız izlenimi edindim.

e tabi, siz benden daha iyi bilirsiniz.
Old 11-08-2008, 17:02   #65
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan duyurucu1
018-EV İŞİ YAPMAK KADINI DİNLENDİRİR

Eskiden yalnız yaşarken evde tüm işlerimi kendim yapardım. Hiçte yorulmazdım.Tam tersi günlük iş yorgunluğumu üzerimden atardım Çünkü ev işleri ,bahçede çapa yapmak gibidir.Beden yorulsa bile zihin dinlenir.Beden ile yapılan iş sonunda ,insan stres atar.Spor yapmak ve yürüyüş de böyledir.

Üstelik ev işleri işlevsel de değildir. Yani yapmak için düşünmeyi gerektirmez.Bulaşıkların yıkanması,yemek malzemelerinin doğranıp hazırlanması ve yemeğin pişirilmesi ,çamaşırın çamaşır makinesine atılması, yıkanınca serilmesi gibi çok sayıda ev işini yapmak için, fazla zeki olmaya gerek yoktur.En aptal insan dahi bu işlerin üstesinden gelir.

Kadınlar fazla zeki değillerdir. Soyut düşünce üretemezler.Bu yetenekleri yoktur.Bu nedenle geçmişte yaşamış bilim adamları,doktrin oluşturanlar ve peygamberler ile siyasi liderler kadınlar arasından çıkmamıştır.Kadınlar geniş açıyla düşünemezler.Soyut düşünen erkeklerdir.Kadınların da düşünme ve muhakeme tarzları erkeklerde yoktur.Bu nedenle kadınlar fazla zeki olmadıkları için ev işi tam onlara uygundur.Kadınlar ev içinde iş yaparken robot gibi çalışırlar.Fakat ne kadar çalışırlarsa zihinsel olarak o kadar dinlenmiş olurlar.Stres atarlar.Kadınları ev işlerinden ayırmak onların strese girmelerine sebep olur.Kadınların ev işi yaparken yorulduklarını, light erkekler varsayar.Kadınlar eğer ev işinden yorulsalardı eve gelir gelmez kendilerini mutfağa atmazlardı.

Ben de günlük iş koşuşturmacasının sterinden kurtulmak için eve gelir gelmez kendimi mutfağa atmaya başladım. İnanır mısınız ne oldu? Eşim benim ev işi yapmamı istemiyor.Çünkü o zaman kendisine oyalanacak iş kalmıyor.Evde boş boş oturmaktan streslere girdi.

İsterseniz siz de deneyin.Bakın kadınlar ev işlerini size verecekler mi?

Sayın Duyurucu1,

Sitemizin önayak olduğu büyük kadın kuruluşlarından birisi de KAHDEM'dir. KAHDEM'İN HUKUK BİLGİSİ ve azmi bence ciddiye alınmalıdır.
Old 11-08-2008, 17:04   #66
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun

Saygılarımla.

Ben de Kadınların hoşuna gitsin diye birşey söylemiyorum.
Old 11-08-2008, 18:19   #68
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Atahun

Saygılarımla.

Niye siz söylüyorsunuz ki Sn Atahun?
Kadınlarımız her saniye söylüyorlar zaten. Malûmun ilanının ne faydası var ki?

"Ben de Kadınların hoşuna gitsin diye birşey söylemiyorum."
Old 11-08-2008, 18:45   #69
üye8180

Sormayın kadınlar zeki, ne zeki hem de!. Erkek yıllardır aldatıyor, yetmiyor kaba tabirle 'metres' tutuyor, iki kadınlı hayatı, din, örf kisvesi altında kadına dayatmaya çalışıyor,bizim zeki kadın kocam da kocam diyor. Kocasına değil de yuva yıkan diğer kadına sarıyor. Kocası aslında çok masumdu da, hep o kötü kadın bozdu bu mutlu! yuvayı. Hala boşansam mı boşanmasam mı diye düşünüyor bizim zeki kadın. Bir şans daha, bir şans daha kocaya.

Bizim zeki kadın, erkeğin damarı kabardıkça şiddet görüyor. Orası burası morarıyor. ' Kocamdır yapar' diyor, ' aslında iyi biridir ama biraz sinirli' diyor. Dün dayak yediğinin bugün koynuna giriyor. Zeki kadın yatakta da kocasını uçuruyor ama ( genel olarak ) kendi uçamıyor, yarım kalıyor.

Bizim zeki kadın çalışıyor hatta para getiriyor. Ama kafasının çalışmadığını kendi bile öylesine kabullenmiş ki, maaşını kocasının eline sayıyor, çoğunun maaşını çektiği bankomatları kocasının cebinde geziyor, zeki kadının canı birşey almak istese, çocuk gibi kocasından, aslında kendi parası olan parayı alıyor , sorunca ' erkek o para işlerine o bakıyor ' diyor.

Zeki kadının kocasının çok keskin gözleri var. Etrafta bir dekolte, bir yırtmaç görünce çekinmeden bakabiliyor, hatta çok arsızları ' maaşallah, hepsi senin mi ' tarzından laf atıyor. Ama zeki kadın örtünüyor da örtünüyor. Açıkta hiçbir yanı kalmıyor. Sorunca ' kocam kıskançtır' diyor.

Bizim zeki kadın kocasını sevmiyor adeta tapıyor. Onu eve bağlamak için her dediğini yapıyor, geyşanın Türk versiyonu. (Kör olasıca koca da eve bağlanmak ne kelime, gözü hep dışarıda.) Hatta bazı zeki kadınlar evliliği kötüye gidince çocuk sayısını arttırıyor. Boy boy çocuklar getiriyor dünyaya. Zeki kadın kırkına varmadan sarkıyor, buruşuyor, deforme oluyor, ağzında sağlam dişler tek tük kalıyor. Sorunca ' beni alan almış, bu vakitten sonra benden ne köy olur ne kasaba' diyor.
Old 11-08-2008, 19:48   #70
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Av.Neslihan,

Gayet güzel özetlemiş. Neyi? Tabii ki erkekliğin kitabını. Yani yeniden yazılacak bir şey yok.

Yeniden yazılması gereken, Kadınlığın Kitabı olur, olmalı. Ki KAHDEM de yazılıyor nitekim.

Dilerseniz oradan devam edelim

Saygılarımla...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi