Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-10-2011, 17:09   #571
by dinçer

Hukukçu olmasaydım kesinlikle ERKEK KUAFÖRÜ olmak isterdim.

Aslında çok şanslıyım.Hem hukukçuyum.Hem de 15-20 günde bir kuafördeyim.Saç kesmiyorum ama hayallerimden de çok uzakta değilim.)))))))
Old 24-10-2011, 18:04   #572
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Şehper Ferda DEMİREL
Avukat, hakim, savcı, noter , müşavir olmasaydınız, ya da bugün mesleğinizi noktalamaya karar verecek olsanız, veya bu kararı verdiğinizi varsaysanız, hangi mesleği, hangi işi seçerdiniz?

(Yine avukatlığı, yine hakimliği vb. seçerdim türü yanıtlar forum konusu dışıdır )
Hukukçu olmadan önce ziraat teknisyenliği yapıyor, hem çalışıp hem de okuyordum. Tarımla uğraşabileceğim, doğadan uzak kalmayacağım bu mesleği, avukatlık mesleğimi noktalamaya karar verirsem yeniden yapmak isterdim ama Türkiye'de tarım bitirildi.
Old 24-10-2011, 20:06   #573
AV.HARUN UYANIKOĞLU

Varsayılan Cİddİmİsİn

Alıntı:
Yazan Av.Özgür ODABAŞ
Tembellik yapmak isterdim.Öğlene kadar uyumak,çıkıp dışarıya eşe dosta uğrayıp,laflamak.Gece geç yatmak.Gün içinde de hobilerimle ilgilenmek isterdim.

Özgür; farklı bir cevap beklerdim senden mimar vs gibi....))
Old 24-10-2011, 20:10   #574
AV.HARUN UYANIKOĞLU

Turizm ,gezi rehberliği, gezmek adına bir meslekti hayalim.Bizim zamanımızda meşhur ÖYS'den çıktı bahtımıza Hukukçu olduk..))
Old 25-10-2011, 15:48   #575
Av.Evran KIRMIZI

Benim hayalimdeki meslek gezi programı yapımcılığı. Evet sevgili seyirciler, bugün Gaziantep'teyiz. Buranın kebapları çok meşhur. Ustam ne güzel yapmışsınız yemekleri, ellerinize sağlık. Sevgili seyirciler haftaya Brüksel'e gideceğiz, Brüksel Lahanasını anavatanında yiyeceğiz. Görüşmek üzere...Kestik. Kanalı arayın bakalım, geçen programın parasını hesaba yatırmışlar mı?

İşte hayalimdeki meslek; gez, toz, ye, iç ve tüm bunlar için sana para ödesinler.
Old 25-10-2011, 16:30   #576
av.eduss

Resim öğretmeni. düşündükçe anladım ki dünya üzerinde bundan daha stressiz bir iş daha yok..müzik öğretmenliği bile bir yerde zor olabilir ama resim .yok yani..varsa biri bana söylesin
Old 25-10-2011, 16:47   #577
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan av.eduss
Resim öğretmeni. düşündükçe anladım ki dünya üzerinde bundan daha stressiz bir iş daha yok..müzik öğretmenliği bile bir yerde zor olabilir ama resim .yok yani..varsa biri bana söylesin

Tabi öğretmenlik yapabilirseniz
Atama, vs... türünden engelleri aştıktan sonra güzel olmalı.
Old 25-10-2011, 17:22   #578
av.eduss

Alıntı:
Yazan Av. Fatih KARACA
Tabi öğretmenlik yapabilirseniz
Atama, vs... türünden engelleri aştıktan sonra güzel olmalı.

staj, bekleme, bekleme, bekleme,bekleme gibi süreçleri geçip bu günlere gelmiş olduğuma göre hayalimin hala daha az yorucu olduğu noktasında ısrarlıyım..
Old 25-10-2011, 18:31   #579
simurganka

Alıntı:
Yazan Av.Evran KIRMIZI
Benim hayalimdeki meslek gezi programı yapımcılığı. Evet sevgili seyirciler, bugün Gaziantep'teyiz. Buranın kebapları çok meşhur. Ustam ne güzel yapmışsınız yemekleri, ellerinize sağlık. Sevgili seyirciler haftaya Brüksel'e gideceğiz, Brüksel Lahanasını anavatanında yiyeceğiz. Görüşmek üzere...Kestik. Kanalı arayın bakalım, geçen programın parasını hesaba yatırmışlar mı?

İşte hayalimdeki meslek; gez, toz, ye, iç ve tüm bunlar için sana para ödesinler.
Favorim Vedat MİLOR Ülkemizde nice Milorlar var ancak kıymet bilen yok. Misal bknz: sayın av. evran kırmızı ve kendim
Old 26-10-2011, 11:49   #581
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. İbrahim YİĞİT
Sosyolog

Her avukat biraz sosyolog ve psikolog olmak zorundadır, zaten. Aksi takdirde sosyopat borçlularla anlaşmak zor olurdu.
Old 26-10-2011, 15:02   #582
CANAN TAMTÜRK

Mutlu atlet olmak isterdim

Küçükken atletizm ile uğraşıyodum bi kaç madalyam ve kupam var hatta yurtdışına gönderilicektim eğitim için gitmedim meğersem hukukçu olmak ve icra dairelerinde azar işitmek içinmiş sağlık olsun diyeceğim inşallah ama savcı olduktan sonra
Old 26-10-2011, 22:24   #583
Av.Melike Utan

öncelikle güzel sanatlardan herhangi bir bölüm okumayı isterdim.(resim,müzik,tiyatro)hadi bunlar olmadı psikoloji bölümünde okumak isterdim oda olmadı narkotik subede falan görevli bir polis olmak isterdim sürekli operasyonlr güzel olabilirdi.ama netice itibariyle kendimi hukukun içinde buldum henüz avukat olmamış olsamda son sınıf öğrencisiyim yol bitmek üzere artık...bunun üstesinden de gelcez inş.
Old 16-11-2011, 16:28   #584
malkara

Mutlu

Edebiyat veya Türkçe öğretmeni olmak isterdim.Öğretmenlerimi çok sevmişimdir,Özellikle Türkçe öğretmenimi...Tercihlerimde hukuktan sonra edebiyat öğretmenliği vardı.Sonrasında bir öğretmenle evlendim.
Old 17-11-2011, 21:03   #585
Av.PUDY

Mahçup

anaokulu ögretmenı olabılırdım yada kreşte bır ögretmen olabılırdım veyahut bır kuaför salonu / guzellık merkezı sahıbı falan olurdum kesınlıkle ...
Old 17-11-2011, 21:08   #586
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan burcukazanan
anaokulu ögretmenı olabılırdım yada kreşte bır ögretmen olabılırdım veyahut bır kuaför salonu / guzellık merkezı sahıbı falan olurdum kesınlıkle ...

Olmuş kadar sevinmişsiniz baksanıza. Demek ki, bu düşünce bile size "oley oley" çektiriyor.
Old 17-11-2011, 21:29   #587
Av.PUDY

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Olmuş kadar sevinmişsiniz baksanıza. Demek ki, bu düşünce bile size "oley oley" çektiriyor.

ne yalan söyliyim sayın meslektaşım bazen oley çektirebiliyor böyle hayaller hayalide güzel olabiliyor yani
Old 18-11-2011, 17:55   #589
Cumhur Okyay

Hangi mesleğin yanında, HANGİ İŞ diye de sorulduğuna göre, şöyle 6 yıldızlı bir otel. 5 lisi kurtarmaz.
Old 29-11-2011, 14:00   #591
Av. Mehmet ÖZER

Alıntı:
Yazan G.Korkmaz
Hukukçu olmasaydım görsel sanatlarla ilgili bir mesleğim olsun isterdim.Özellikle resim ve fotoğraf alanlarında..
Kesinlikle size katılıyorum.
Old 29-11-2011, 14:15   #592
SINIRSIZ

Varsayılan Ne olmak istemezdim...

4 yaşındayken avukat olacağımı söylermişim..nerdeyse 40 yaşıma geldim ama neden hep bu işi istedim ve şimdi sınava girsem neden hukuk yazardım yine bilmiyorum.. hukukçu olduğum için mutluyum ama avukatlık yaptığım için aynı şeyi söyleyemem.. hukuk okuyup farklı bir iş yapsaydım.. mesela köşe yazarı olsaydım.. ya da öğretim görevlisi.. güzel olurdu sanırım..

ama herşeye rağmen doktor olmadığım için Allaha şükrediyorum..
Old 08-12-2011, 15:56   #594
Av.Siya

hukukçu olmasaydım boynumda fotoğraf makinemle dünyayı dolaşıp "o anı" hapsederdim karelerime.yani profesyonel bir fotoğrafçı.
Old 08-12-2011, 17:03   #595
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Siya
hukukçu olmasaydım boynumda fotoğraf makinemle dünyayı dolaşıp "o anı" hapsederdim karelerime.yani profesyonel bir fotoğrafçı.

Hukukçu olmadığınızı düşündüğünüz "o an"larda bile, cezayla hapisle uğraşıyorsunuz.
Bence siz ta derinden hukukçusunuz.
Old 09-12-2011, 17:02   #596
Cumhur Okyay

Esasen, insan hayatı, hep beklemekle geçtiğinden, şöyle, beklemesi az olan (avukatlıktan daha az) bir meslek sahibi olmak varmış!
Old 09-12-2011, 18:01   #597
hukukkızı

ayakkabı tasarımcısı olurdum heralde,ne kadar zor bir iş doğru düzgün bir çift ayakkabı bulmak
Old 11-12-2011, 15:23   #598
GÜNEŞİ

tiyatrocu olmayı çok ama çok isterdim.ikinci ercih psikolog olmak olurdu
Old 14-12-2011, 19:24   #600
Koçgar

Hukukçu olmasaydım bir at çiftliği kurup cins atları üretip satmak ve günümün önemli kısmını da atsırtında geçirmek isterdim. Bir ara yarıştan çıkma bir ingiliz atı aldım ve bir süre baktım. Ama sonra yer sorunu nedeniyle bir başkasına hediye etmek zorunda kaldım.Şimdi sadece at besleyebilmek için şehre yakın bir küçük yer almayı hedefliyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi