Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

avukat yanı stajında muvafakatname

Yanıt
Old 20-12-2009, 19:12   #1
turkishrock

Varsayılan avukat yanı stajında muvafakatname

Arkadaşlar istanbulbarosunun internet sitesinde staj için gerekli evraklar bölümünde yanında staj yapılacak avukattan alınacak muvafakatname için 'Adliye Stajı bittikten sonra, Avukat yanı stajına başlandığı zaman getirilebilir.'deniyor.Adliye stajımın 4. ayına girmek üzereyim..Şu an bir büroda çalışıyorum, ama kararsızım her an burayı bırakabilirim... O yüzden hala daha hangi avukatın yanında staj yapacağım belli değil adliye stajım 4 Martta bitiyor 5 Martta avukat yanı stajım başlayacak, istanbul barosunun internet sitesinde yazılana göre ben 5 Marttan sonra muvafakatname getirsem olur mu?
http://www.istanbulbarosu.org.tr/Doc...reklievrak.htm
Old 21-12-2009, 13:39   #2
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan turkishrock
Arkadaşlar istanbulbarosunun internet sitesinde staj için gerekli evraklar bölümünde yanında staj yapılacak avukattan alınacak muvafakatname için 'Adliye Stajı bittikten sonra, Avukat yanı stajına başlandığı zaman getirilebilir.'deniyor.Adliye stajımın 4. ayına girmek üzereyim..Şu an bir büroda çalışıyorum, ama kararsızım her an burayı bırakabilirim... O yüzden hala daha hangi avukatın yanında staj yapacağım belli değil adliye stajım 4 Martta bitiyor 5 Martta avukat yanı stajım başlayacak, istanbul barosunun internet sitesinde yazılana göre ben 5 Marttan sonra muvafakatname getirsem olur mu?
http://www.istanbulbarosu.org.tr/Doc...reklievrak.htm

Merhabalar;

Ben İzmir Barosu'na bağlı olarak stajımı yapmıştım ve bu muvafakatnameyi önce staja başlarken verdim. Sonra da ilk altı ay bittiğinde ikinci kez verdim (İstanbul Barosu'nun uygulaması farklı mıdır bilmem ).

İlki, basılı bir formdu ve doldurup yanında staj yapacağım meslektaşıma imzalattım.

İkincisi ise (yani ikinci altı aylık stajımın başlangıcında) "... Baro Başkanlığı'na" başlıklı, yanında staj yapacağım meslektaşımın ağzından Baro'ya hitaben yazılmış ve içeriğinde "... staj sicil no.lu Stj. Av. ..., 04.03.2008 tarihinden itibaren ikinci altı aylık stajını nezdimde yürütmeye başlamıştır" yazan bir dilekçe şeklindeydi.

Yani sonuç olarak; stajınızın ikinci altı aylık dönemi başlarken (meslekte 5 yıllık olması şartı gözönünde bulundurularak) kimin yanında staj yapıyorsanız onun muvafakatnamesini Baro'nuza sunmanız gerekiyor.

Fakat her şeyden önce; staj ile ilgili sorularınızı doğrudan Baronuzu arayarak veya bizzat giderek, Baronun ilgili birimine sormanız sizin için daha sağlıklı olur.

Başarılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi