Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

izmirde dil öğrenmek--"yardım"--

Yanıt
Old 01-10-2006, 18:49   #1
yargıç isa

Kitap izmirde dil öğrenmek--"yardım"--

İngilizce öğrenmemiz için, kursa gitmeye ihtiyacım var ama herhangibir tecrübem olmadığı için hangisi daha iyi, hangi kursa gitmeliyim kararsız kalıyorum. Kendinden veya çevresinden bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar, syn hukuk çalışanları yardımcı olur musunuz. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Çok acil bilgi almalıyım, kayıt dönemleri bitmek üzere.

saygılarımla...
Old 02-10-2006, 14:02   #2
minerva

oydem e gitmeni tavsiye ederim.eğer benim gibi ingilizceyi anlayabiliyor ancak kendini ifade edemiyorsan yani konuşamıyorsan oradaki amerikalı hocalarla özel olarak çalışabilirsin veya conversation club a üye olarak ingilizceni geliştirebilirsin
Old 04-10-2006, 18:41   #3
Tiocfaidh

İzmir'deki kursları çok iyi bilmiyorum, ancak (çok büyük bir ihtimalle)İzmir'de şubesi bulunan Ankara Üniversitesi TÖMER'i tavsiye edebilirim. İngilizce'yi 12 ayrı kura bölüp; temel(4), orta(8) ve iyi(12) derecelerle mezun olma şansı veriyorlar. Bununla birlikte sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı(İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler için) başta olmak üzere bazı kurumlarda kabul görüyor. Bildiğim kadarıyla kayıt tarihi belli bir süreyle sınırlı değil, yılın on iki ayı gidip seviye tesbiti yaptırdıktan sonra seviyene uygun olan sınıfla birlikte başlayabilirsin.

Henüz öğrenci iken (son derece yerinde bir lüzum duyarak)dil öğrenme gayretine düşmen geleceğin açısından büyük bir hamle. Başarılar dilerim.
Old 04-10-2006, 21:42   #4
heyyou

Tömer'den alınan sertifika AB açısından oldukça avantaj yaratıyor diye duydum gerçekliği nedir acaba?
Old 04-10-2006, 22:10   #5
_NALAN_

İzmirde dil kursu olarak tavsiye edebilicem yer AKADEMİK YABANCI DİLLER.Tabi bu kurs için temel ingilizcen olmalı.Git görüş derslerine gir kendin fikir edin memnun kalıcandan eminim.
Old 04-10-2006, 23:31   #6
Tiocfaidh

Alıntı:
Yazan heyyou
Tömer'den alınan sertifika AB açısından oldukça avantaj yaratıyor diye duydum gerçekliği nedir acaba?

Sayın heyyou, ülkemizde hemen her eğitim kurumunda olduğu gibi yabancı dil eğitim merkezlerinde de henüz batı standartları yakalanamadı. Bu yüzden yurt dışına çıktığınızda tıpkı mezun olduğunuz üniversitenin tanınması için gireceğiniz denklik sınavlarına benzer sınavlara yabancı dil alanında da girmeniz kaçınılmaz. Tömer sertifikaları Türkiye'de belirli bir itibar sahibidir denilebilir, ancak AB'den kastınız yutdışı bağlantılı prosfesyonel bir amaçla dil kullanmak ise TOEFL sertifikasına sahip olmadan bunu başarmak çok güç.
Old 08-10-2006, 20:40   #7
cagrik

ortaokulda tömerin kurslarına gitmiştim,ayrıca english academy ve english fast adlı kurlarada gittim.en faydalsıın tömer olduğunu düşünüyorum.pratik her türlü öğrenilebiliyor.ancak,teorik eğitim için bence tömer doğru tercih olacaktır.
Old 08-10-2006, 22:03   #8
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Benim önerim de Türk-Amerikan Derneğinden yana. Sevgi yolunun sonunda. Kızkardeşim bir ara orada okutmanlık yapmıştı. Ben de Ankara'da iken ,derneğin Ankara şubesine devam etmiştim. Eğitim sistemi keyifli ve pratiktir.
Old 25-02-2007, 00:17   #9
sln

Akademik Ybancı Diller Kursu bireyleri akademik kariyer için hazırlayan bir kurs eğer günlük dile yönelik bir kurs istiyorsanız ancak Amerikan KÜltürü düşünmenizi öneririm
Old 03-10-2007, 18:56   #10
serap07

merhabalar arkadaslar benim de sızlerden bir ricam vardı.Benim yabancı dilim almanca izmirde bildiginiz tavsiye edebileceginiz almanca kursu var mı?simdiden tesekkür ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi