Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanan eşi evden nasıl gönderebiliriz ?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-07-2012, 11:35   #1
Konuk

Varsayılan Boşanan eşi evden nasıl gönderebiliriz ?

Merhabalar,
Öncelikle siteniz sayesinde öğrenmiş bulunduğum ücretsiz avukat desteği ile annemin boşanma davası bitti. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Benim sormak istediğim 2002 yılından sonra annemin tapusu kendi üstüne aldığı bir ev var. Annem ayrılma süresince evini terkedip bende kaldı. Boşanma davası sonuçlandığı halde babam evden çıkmıyor. Annem de kendi evine geçemiyor. Biz babamı evden çıkartmak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Polis yada savcı ilgilenir mi ? yoksa mahkemeye mi başvurmak gerekli ?
Teşekkürler.
Old 31-07-2012, 06:13   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar,
Öncelikle siteniz sayesinde öğrenmiş bulunduğum ücretsiz avukat desteği ile annemin boşanma davası bitti. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Benim sormak istediğim 2002 yılından sonra annemin tapusu kendi üstüne aldığı bir ev var. Annem ayrılma süresince evini terkedip bende kaldı. Boşanma davası sonuçlandığı halde babam evden çıkmıyor. Annem de kendi evine geçemiyor. Biz babamı evden çıkartmak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Polis yada savcı ilgilenir mi ? yoksa mahkemeye mi başvurmak gerekli ?
Teşekkürler.

Sayın konuk,
Bu konu polis ve savcılığı ilgilendirmez. Önce noterden bir ihtar çekip, sonra dava açmak gereklidir. Bir avukattan doğrudan yardım alırsanız, hem evin boşaltılmasını hem de bu süreçte haksız işgal tazminatı (ecrimisil) alınmasını sağlayabilirsiniz.
Old 03-08-2012, 10:54   #3
Konuk

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Bu boşanma davasında ücretsiz avukat talebimiz kabul edilmişti. Peki bu konuda ücretsiz avukattan yararlanma hakkımız mevcut mudur ?
Old 03-08-2012, 12:33   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Bu boşanma davasında ücretsiz avukat talebimiz kabul edilmişti. Peki bu konuda ücretsiz avukattan yararlanma hakkımız mevcut mudur ?

Adli yardım her tür dava için sözkonusu olabilir. Baro başvurunuzu değerlendirilerek olumlu ya da olumsuz bir karar verecektir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi