Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanmak için neler yapabilirim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-11-2011, 20:05   #1
herşeye aldanan

Mutsuz boşanmak için neler yapabilirim

merhaba ben 31 yaşında yaklaşık 3 yıllık evli bir kadınım eşimle aramızda ailesinden ilk eşinden olma çocuğundan (çocuğu %50 anlama özürlü ve saldırgan ben tedaviye başlattım ayrılana kadar devam etti ve çok yol katettik) kaynaklanan sorunlar oldu ve ben bunları ona ve onun kızına yansıttım evde kavgalar devamlı oldu ister istemez eşimle aramızdaki kavgaya oda dahil oldu ailesi bana hakaret etti eşim şiddet uyguladı aileside psikolojik şiddet uyguladı en son ailem yanıma geldiğinde ailemle beni evden kovdu eşyalarımı toplayıp baba evine döndüm bana ulaşmaya çalıştı izin vermedim ama bir iki gün aradı sonra hiç haber çıkmadım 3 ay sonra ben mesaj attım gel konuşalım dedim geldi ailesine toz kondurmadı ben yine kabul ettim ona göre hep suç bendeymiş ve beni başka kızlarla aldattığını söyledi ilk eşinden ayrılırkende aynı sorunlar olmuş hep eski eşindeymiş sorun kendi çok iyiymiş bir kaç gün konuştuk ailesine laf gelince beni onlardan korucakmısın evliliğimizi bizim için yaşıcakmıyız onlar bana yine zarar vericek sende onlara uyup bana zarar vericekmisin dedim beni yine bıraktı boşanmak istiyor ben istmiyorum ama boşarsa nikahta takılan altınları , dini nikahta imzalanan 300 grm altın mihrini ve tazminat davası açıp bunları alabilirmiyim ödeme gücü yoksa ne olur ücretsiz avukat bulabilirmiyim davayı kazanma ihtimalim ne kaybedersem mahkeme ücretini ödeyemem ödeyemezsem ne olur bana yardım edermisiniz
Old 14-11-2011, 14:42   #2
pluvia

Sayın Konuk;

Ayrıntılara girmeden söylemem gereken bir avukattan profesyonel yardım alınız.

Buradan size sağlıklı bir hukuki çözüm üretmemiz özellikle boşanma vs gibi hassas davalarda mümkün değildir.

"O dava acarsa kazanır mı ben acarsam o kaybeder mi" diye düşünmektense (maddi durumunuzun iyi olmadığından bahsetmişsiniz)bulunduğunuz ilin barosu adli yardım birimine başvuru yaparak tarafınıza avukat tayini isteyiniz.

Size atanmış bir avukat dosyanızı derinlemesine inceleyecek ve sizi sağlıklı olarak yönlendirecektir.

Hak kaybına uğramamak,mağdur olmamak için lütfen bir avukattan doğrudan yardım alınız...

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi