Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Sahte Avukattan Sonra Simdi de Sahte Savci ?

Yanıt
Old 15-04-2007, 13:01   #1
Av.Yasar SALDIRAY

Varsayılan Sahte Avukattan Sonra Simdi de Sahte Savci ?

SAHTE SAVCI TUTUKLANDIMutlu KOSER-Ramazan ERDOĞAN/İSTANBUL Hürrriyet

Kendisini Ankara İnfaz Savcısı Mustafa Sağıroğlu olarak tanıtarak iş takibi yapan Recep Perçin, Beyoğlu Cumhuriyet Savcıları Enver Dikilitaş ve Zeynel Sarıboğa’yı cepten arayıp ricada bulundu.

Şüphelenen savcılar, Sağıroğlu’nu normal telefondan arayınca kendisinin aramadığını öğrendiler. İki savcının yaptığı plan üzerine, sahte savcı cepten aranarak adliyeye davet edildi. Sahte savcı 5 gün önce bir uyuşturucu sanığının yakınlarıyla Beyoğlu Adliyesi’ne geldi. Sarıboğa, sözde savcıyı koridorda bekletirken, diğer kişileri içeri aldı. Bu sırada bilinen numara aranınca koridordaki sahte savcının telefonunun çaldığı görüldü. Üzerinde sahte sürücü belgesi çıkan Recep Perçin çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İş takipçiliğini yaptığı kişiler Perçin’in kendilerinden 1500 dolar aldığını söyledi.

SAYIN MESLEKTASLARIM SAHTE DOKTOR SAHTE AVUKAT SAHTE ....................NEDEN ACABA ?

CEZALAR MI CAYDIRICI DEGIL ?
saygılarımla...
Old 15-04-2007, 17:46   #2
zeynep__

CEZALAR MI CAYDIRICI DEGIL ?Bence kesinlikle doğru cezalar caydırıcı değil.bunu savunmamdaki sebep günümüzdeki aflar.bence af olağanüstü dönemlerde siyasi nedenlerden dolayı işlenen suclarda olmalıdır.günümüzde bir cinayet . tecavüz sucu işleyen ya da konudaki savcı kimliğine bürünen kisi gibi dolandırıcılık yapanların ve bu gibi suclar işleyen kimselerin aftan yararlanmalrı çok saçma.durum böyle olunca suç işlemekten kimse çekinmiyor çünkü biliyorlarki mahkemede verilen cezadan daha kısa sürede salıverilecekler...
Old 15-04-2007, 22:00   #3
HÜLYA ÖZDEMİR

Başka ülkelerde yaşayan insanların aklından bile geçirmeye cesaret edemediği şeyler, ülkemiz insanlarının alışkanlıkları olmuş. Cahil cesareti ve cüretinin nedeni, yapanın yanına kar kalacağı zihniyeti.
Old 15-04-2007, 22:56   #4
Jeanne D'arc

Dikkat ve zekice planları neticesi şüphelilerin* yakalanmasına ve adaletin gerçekleşmesine yardımcı olan Beyoğlu Cumhuriyet Savcıları Sayın Enver Dikilitaş ve özellikle de Sayın Zeynel Sarıbuğa'yı tebrik ederim.

Saygılarımla.

*=mesajın ilk halinde "suçlu" olarak geçen ibare, üstad Sayın Kavili'nin kulağımı çekmesi neticesi değiştirilmiş ve olması gerektiği haliyle yazılmıştır. Tekrar teşekkürler!
Old 15-04-2007, 23:06   #5
Armağan Konyalı

Sahte Savcı'ya verilecek cezanın dayanağı ve süresi nedir? Süreyi bilelim ki ceza eylemin ağırlığına göre az mı çok mu kadar verelim.
Old 16-04-2007, 11:12   #6
gursan

Çoğu şeyin sahtesi gerçeğine benzer.İster istemez akla geliyor: acaba savcılar iş takipçiliği yapıp sonuç alıyorlar da mı "sahtesi" türüyor diye.
Bu yönüyle bakıldığında sahte savcı olayına caydırıcı cezalarla önlemeyi düşünmek ham hayaldir.
Bir elmanın içinden 1 kurt çıkmasından daha kötü şey elmanın içinden yarım kurt çıkmasıdır. Ya savcı sahte olmasaydı? Daha kötü değil miydi?
Old 16-04-2007, 14:21   #7
Av. BNK

Biz arzuhalcilerle başedebiliyormuyuz ? Her şeyin sahtesi var.
Old 16-04-2007, 14:22   #8
Jeanne D'arc

Katılmıyorum, arzuhalci, avukatın sahtesi bile olamaz!
Old 16-04-2007, 14:24   #9
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan gursan

Bir elmanın içinden 1 kurt çıkmasından daha kötü şey elmanın içinden yarım kurt çıkmasıdır. Ya savcı sahte olmasaydı? Daha kötü değil miydi?

Haklısınız meslektaşım, saygılarımla.
Old 16-04-2007, 14:28   #10
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Dikkat ve zekice planları neticesi suçluların yakalanmasına ve adaletin

Hukukun en temel ilkesi olan "şüpheli" "suç işlediği sanılan" başka deyimle YARGILAMASI BİTMEMİŞ İNSANLARI SUÇLU OLARAK DAMGALAMAK çelişki gibi duruyor.

Galiba bileşik kaplardaki su gibiyiz, yan kabdaki su etkiliyor.
Old 16-04-2007, 14:46   #11
Av. BNK

Neyi olursa olsun neticede bizim yapmamız gereken işi yapıyorlar. O yüzden arzuhalciler de bir nevi sahte avukattır.
Old 16-04-2007, 14:46   #12
Jeanne D'arc

Haklısınız Sayın Kavili, gerekli düzeltmeyi hemen yapıyorum.

Uyarınız için teşekkürler üstad.

Ancak belirteyim; haklı olduğunuz kısmın sadece ilk paragraf olduğunu ve ancak ikinci kısımdaki
Alıntı:

Galiba bileşik kaplardaki su gibiyiz, yan kabdaki su etkiliyor
.

ifadesine kesinlikle hak vermediğimi, "doğru bildiğim" noktada hiçbir kaptan ) etkilenmeyeceğimi ancak sürç-i lisan ettiğimi bilmenizi isterim.

Saygılarımla.
Old 17-04-2007, 01:19   #13
avayhan

Söyleyecek söz bulamıyorum. Bu kadarına da pes yani. Ha bu arada sahte sanık bile varmış. Adam son celseye kadar kardeşinin yerine sanık olarak bulunmuş. Buyrun burdan yakın!!!
Old 17-04-2007, 12:01   #14
Jeanne D'arc

Bizatihi insan sahteleşmişse; çeşitli şekillerde tezahür eden suretlere şahmamak lazım!
Old 17-04-2007, 12:21   #15
nurten çakmak

Varsayılan merhaba :)

Burası Türkiye ! TL değişti yerine YTLgeldi ,YTLbasılmadan sahtesi basıldı. Alıştık artık sahteyle gerçeği ayıramıyoruz.
Old 17-04-2007, 13:49   #16
zeynep__

Varsayılan belki de...

bu tür şeyleri yasadıkça okudukça her konuda daha dikkatli olmamız gerektiğini anlıyorum. belki de , bişeyler öğrenirim diye görüşlerini okuduğum bu sitediki avukatlar bile baroya kayıtlı bir avukatın ismiyle siteye kaydolmuş olabilirler. ne kadar doğru ne kadar yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama takdir sizin...
Old 16-05-2007, 12:29   #17
Armağan Konyalı

Gerçek olan sadece sitemiz var ama ona da SANAL diyorlar.
Old 16-05-2007, 12:53   #18
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
SAYIN MESLEKTASLARIM SAHTE DOKTOR SAHTE AVUKAT SAHTE ....................NEDEN ACABA ?

Teşbihte hata olmazsa belirteyim, bence şundan:Ticari alanda taklit edilen ürünler toplum nezdinde kabul gören, kaliteli ve genelde pahalı ürünlerdir. Taklitçi, bu kaliteli ürünlerin benzerini yaparak daha ucuz fiyata halka satıp, başkalarının emeğinden, itibarından haksız kazanç elde etmektedir.

Sosyal alanda taklitçilik ise, toplum nezdinde kabul gören bir mesleğin mensuplarının ünvanının gasp edilmeye çalışılmasıdır. Bu anlamda yaklaşım doğrudan psikiatri ile ilgili olmakla birlikte, dolaylı olarak ticari bir cihet de taşımaktadır.

Netice itibariyle,savcılık ve hakimliğin taklit edilmesine anlam verebiliyorsam da herkesin,
itibarının yerle bir olduğunu düşündüğü avukatlığın taklit edilmesini anlayamadığımı belirtmek istiyorum. Demek ki halen bizim meslek itibarlı olup, taklitçiler için geçer akçedir.

Saygılarımla.
Old 16-05-2007, 14:24   #19
Av. BNK

Bizim meslek o kadar itibarlı değil. İtibar gören değerler değişti. Eskiden dürüstlük itibar görüyordu şimdi para. Para da kimde var "avukatlarda" Böyle düşünen bir yarım akıllı işe koyuluyor.

Aslında becerebilse doktorluk ya da mühendislik gibi taklitçiliğe de soyunur. Ama ortaya çıkma olasılığı daha yüksek. Avukatlık da laf arkasına kamufle daha olmak kolay.
Old 16-05-2007, 14:37   #20
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Bizim meslek o kadar itibarlı değil. İtibar gören değerler değişti. Eskiden dürüstlük itibar görüyordu şimdi para. Para da kimde var "avukatlarda" Böyle düşünen bir yarım akıllı işe koyuluyor.

Sayın KURDOĞLU,

Bazı alanlarda; "Avukatlar zor durumda" diye çok sayıda konu açıldı. Kaldı ki bunları görüyoruz, duyuyoruz, biliyoruz. Elbette ki iyi para kazananlar da var. ancak genel itibariyle öyle parası için taklit edilecek bir meslek değil. Hani şunu desek belki mümkün olabilir: "En kolay taklit edilebilecek meslek avukatlıktır!" Gerçekten, avukatlık mesleği için artık bilgi birikimi gerekmiyor. atan, tutan, ağzı laf yapan yalancılar da bu işi kolaylıkla yapabilir...

Yazıklar olsun, başka ne diyelim ki?
Old 16-05-2007, 15:08   #21
Av. BNK

Evet en kolay taklit edilebilen meslek bizim ki ama aynı zamanda bu mesleğe girmeden de mesleğin o kadar para kazandıran bir meslek olmadığı anlaşılmıyor.

Kim bilir bazı sahtekârlar bile "Bu işte iş yokmuş. Bence başka bir mesleği taklit edelim" diyerek taklit ettikleri avukatlık mesleğini değiştiriyorlardır.
Old 17-05-2007, 11:34   #23
nurten çakmak

Avukatlık bilgi ve beceri isteyen meslek.Herkes avukatlık yapamaz.Şimdi mesajlarımı inceliyordum mahkeme tutanakları hakkında bir meaj vardı.Sizlerlede paylaşmak istedim. SORU : Doğum tarihiniz nedir?
CEVAP : 15 Temmuz
SORU : Hangi yıl?
CEVAP : Her yıl

SORU : Hastalığınız hafızanızı etkiliyor mu?
CEVAP : Evet
SORU : Peki ne şekilde etkiliyor?
CEVAP : Olayları unutuyorum.
SORU : Bize unuttuğunuz bir şeyi örnek olarak verebilir misiniz?

SORU : Sizinle yaşayan oğlunuz kaç yaşında?
CEVAP : Ya 38 ya da 35 Hangisi olduğunu hatırlamıyorum.
SORU : Ne kadardır sizinle yaşıyor?
CEVAP : 45 yıldır...

SORU : Kocanız uyandığı zaman, size söylediği ilk şey neydi?
CEVAP : Bana ''Neredeyim ben, Canan?'' dedi.
SORU : Peki bu niçin canınızı sıktı?
CEVAP : Çünkü benim adım Suzan...

SORU : Korna çaldınız mı?
CEVAP : Kazadan sonra mı?
SORU : Kazadan önce.
CEVAP : Tabii; 10 yıl boyunca...

SORU : Kadının üç çocuğu vardı değil mi?
CEVAP : Evet.
SORU : Kaçı erkekti?
CEVAP : Hiçbiri.
SORU : Hiç kız çocuğu var mıydı?

SORU : Merdivenlerin bodrum katına indiğini söylediniz.
CEVAP : Evet.
SORU : Aynı merdivenler yukarı çıkıyor muydu?

SORU : İlk evliliğiniz nasıl sona erdi?
CEVAP : Ölümle.
SORU : Ölen kimdi?

SORU : Saldırganı tarif eder misiniz?
CEVAP : Orta boyluydu, sakalı vardı.
SORU : Kadın mıydı, erkek miydi?

SORU : Vücudu incelediğiniz zamanı hatırlıyor musunuz?
CEVAP : Otopsi 18.30 da başladı.
SORU : Adam ölüydü değil mi?
CEVAP : Yok, masada oturmuş, neden üzerinde otopsi yaptığımı merak ediyordu!
Kaynak:fatih5245 Grup Üyesiuygu Akgun
Old 10-06-2007, 20:09   #24
Armağan Konyalı

Sayın Üyeler

Konumuza dönersek, aşağıda sunulan maddeler sizce de olaya uygun mu? Yoksa başka bir ceza mı düşünüyorsunuz? Tabi eğer ceza düşünüyorsanız.

TCK. 204/1-3, 277/1 son cümle, 158/2 maddesi delaletiyle 158/1, 63, 54, 53/1

Saygılarımla
Old 17-06-2007, 06:16   #25
Deniz İpek

pardon ama arkadaslar bız ne hakkında konusuyoruz anlayamadım dogru..konu serbest sanırım..))))))))))))))))))))))) bende bır konu secıp hemen gelıyorum..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi