Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hukukçular ve Uyku Sorunları: Uykusuzluk çekiyor muyuz?
Evet 374 71,92%
Hayır 146 28,08%
Oy Verenler: 520. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 144)

Uykusuzluk ve Hukukçular

Yanıt
Old 16-02-2007, 11:56   #1
Admin

Varsayılan Uykusuzluk ve Hukukçular

Bir gece THS sohbet odamızda saat 03.30'da 17 kişiyi sohbet ederken gördüğümden beri aklımda: Acaba hukukçular olarak uykusuzluk problemimiz var mı?

Uyku sorunlarının genelde yoğun stres altında artığı bilinir. Mesleki olarak stres altında olduğumuzdan hukukçu olmayanlara göre daha çok mu uykusuzluk çekiyoruz? Dosyalarımız, gün içindeki kavgalarımız, ertesi günkü duruşmalarımız yatağa yattığımızda zihnimize doluşuyor mu?

Ne dersiniz hukuk sektörü olarak uykusuzlukla aramız nasıl?

Bu arada uykusuzluk denilince, iki hukukçu (ve aynı zamanda THS üyesi) meslektaşımızın açtığı ticari amacı olmayan, amatör uykusuzluk sitesine tüm uykusuz dostları davet ettiklerini de duyurmuş olayım:
http://www.uykusuz.biz

Uyku sorunlarınızı, sorunlarınızı nasıl aştığınızı, deliksiz bir uykunuz varsa sırrınızın ne olduğunu paylaşmanız ümidiyle?
Old 16-02-2007, 14:26   #2
Staj.Av.Selçuk

Öğrenciyken sabah geç saatlere kadar otururdum.Mezun oldum ve mesleğin ilk zamanlarındayım şimdi.Gün okadar yorucu ve yoğun geçiyor ki akşam eve geldiğimde aklımda iki şey oluyor yemek ve uyku
Yatağa girdikten sonra tabiri caizse direk sızıyorum...yani uyku problemi yaşayamıyorum malesef
Old 16-02-2007, 15:06   #3
Av. Esra

Ben de yatağa kendini zor atanlardanım. Yemek yedikten sonra televizyonda izlemek istediğim programı bitiremeden koltukta sızıp kalıyor, ancak bunun devamını yatağımda getirebiliyorum.
Old 16-02-2007, 16:04   #4
Av.Can

Ben de hem genel yorgunluk hem genel içicilik nedeniyle yatar yatmaz uyuyorum.Uyku sorunum yok bu yüzden.
Old 16-02-2007, 16:16   #5
Av.Duygu Işık Behrem

Şöyle bir düşündüm de, hukuk fakültesine girdiğim günden beri uyku problemleri çekiyorum. İlk olarak sınav dönemlerinde başladı. Daha önce hiçbir şekilde böyle bir sorunum yoktu. Fakülte bitti, mesleğe atıldım uyku problemim artarak devam etti. Çeşitli dönemler oluyor. Kimi zaman sabaha karşı 4.30-5 lerde yatıp 2-3 saat sonra uyanırım kimi zaman 2 gün üst üste hiç uyuyamam kimi zaman da başımı yataktan kaldıraramam. Psikolojik durumun uyku üzerinde çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Sanırım bilimsel olarak da böyle. Neredeyse tanıdığım bütün hukukçu arkadaşlarımın da uyku sorunları vardır. Özellikle gece uyuyamama şeklinde nüks eden problemler...
Düzenli uyku her insan için gerekli ve çok önemli. Ben, düzensiz uykularım ve mesleğin stresi nedeniyle erken yaşlanacağımı düşünüyorum
Bildiğim kadarıyla, büyüme hormonu adı verilen hormonun düzeyi, gece uykuya dalınca yükselişe geçiyor. Bu nedenle bedenin her gün belli bir uyku ritmine alışması gerekiyor. Önemli olan vücudun alıştığı düzeni bozmamakmış.Tabii bu konuda sitemize üye olan değerli doktorlarımız daha bilimsel ve ayrıntılı bir açıklama yapabilirler. Benimki daha çok kulaktan dolma bilgi niteliğinde
Mesleğimizin beraberinde getirdiği stres düşünüldüğünde uyku sorunları yaşıyor olmamız çok normal sanırım. Uyku ile ilgili büyük sorunlar yaşayan bir insan olarak, bu konuda dertli olan herkese kolaylıklar diliyorum!
Old 16-02-2007, 16:31   #6
halit pamuk

Merhaba,

Bende uyku sorunu olan insanlardan biriyim.Son zamanlarda iyice arttı.Tabi ki iyi bir uyku alamıyınca bütün gün işyerinde hatta duruşma salonunda rezil halde dolaşıyorsun.Suratından düşen bin parça.

Ama yalnız değilim,gece yarısı bakıyorum siteye bir yığın insan orda. Sabah 8'de işe gidiyorum bakıyorum hala sitede dolaşan kişiler var.

Hukukçular neden az yaşar,anladım.Stresli bir iş,sorumluluklar ağır.

Saygılarımla.
Old 16-02-2007, 16:36   #7
Procurement Law

Varsayılan Aşırı Duyarsızlık Hk.

Üniversite yıllarında ve öncesinde, genellikle uykusuzluk problemi çekerdim. Sanırım bunun en önemli nedeni, her şeyi kafamda çözmeden rahat edememem idi. Bu nedenle, eğer düşünülmesi gereken bir mevzu varsa, bir süre uyuyamazdım. Hatta, çok iyi hatırlıyorum, üniversite sınavından bir gün önce, sabaha kadar gözümü kırpmadım.
Son zamanlarda, herhalde kafaya takmaya değer pek fazla mesele kalmadığından olacak ki, uykusuzluk problemi çektiğimi söyleyemem.
Yapısal ve nörolojik nedenlerin haricinde, kişilik yapısının da uyku düzenini etkilediği kanısındayım. Hiçbir zaman uyku problemi olmayanların; genelde uykuları ağır olan, "Her şey olacağına varır." düsturuyla hareket eden, kaygı düzeyleri aşırı düşük, normal insanları kahreden ciddi olaylara gülüp geçen, hayata mekanik ve basit bir açıdan bakan kişiler olduklarını gözlemlemekteyim. Bu insanların favori sözü, "Elinden bir şey gelmiyorsa, o konuyu hiç düşünme." dir.
Herkese derin ve deliksiz uykular dileklerimle...
Old 16-02-2007, 17:19   #8
bozoli

avukatlık başkalarının derdini satın almak gibi bir şey o yüzden başkalarının dertlerini bazen kendi sorunumuzmuş gibi yaşamak zorunda kalıyoruz maalesef. bir de sorunlar kafama takılıyor bazen acaba şu işi nasıl yapacağız diye. her zaman olmasa da bazen uyku problemi çekiyorum maalesef.
Old 16-02-2007, 17:32   #9
Av.Selim Balku

Tam 6 yıldır gece 24.00 civarında uyumayı özledim. En erken uyuduğum saat gecenin 3'ü ve uykusuzlukdan dolayı ne yediğimden ne de içtiğimden bir zevk alıyorum. Uyku getirici haplar, gevşetici şuruplar kifayet etmiyor...

Demem o ki, kazandıkça kaybettiğinizi anlıyorsunuz zamanla, hukukçuysanız çok çalışmak zorunda olduğunuzu hissediyorsunuz, sorumluluk gereği iğne üstüne koyar gibi koyuyorsunuz başınızı yastığa,

Belki de bu sabah 5 de yettığım için bu kadar abartılı ve karamsar bir yazı yazdım şimdi...
Old 16-02-2007, 17:43   #10
Noyan Yiğit

Zaman zaman ben de uykusuzluk problemi yaşıyorum.Hele kritik bir davam sonuçlanacak ve sonucu ortada, hakimin takdirine kalmış bir dava oldu mu o gece hiç doğru dürüst uyuyamam.Bu sadece davalar ile ilgili değil tabii ki yaradılış meselesi. Sabah erken kalkmaya şartlanmış isem zaten hep tetikte yatarım.Gece defalarca uyanırım.Saat kursam da saat çalmadan ben mutlaka uyanırım.
Old 16-02-2007, 17:55   #11
NURHANOKURÖZCAN

Maalesef bende uykusuzluk çekenlerdenim.Özellikle mesleğe ilk başladığım zamanlarda süreli işler durup dururken aklıma gelir ve ertesi gün dosyaya bakıp sürenin geçmediğini görünceye dek geceme keder olurdu.Her işte bir çok insanın sorumluluğunu üstlendiğimiz için stres biz hukukçularda katlanarak artıyor ve etkisi de ağır oluyor.Seçim bizim seçimimiz uykusuzluğa da katlanacağız artık.
Old 16-02-2007, 19:34   #12
Themis99

Uyku problemi tüm hukukçuların ortak sorunu. Bende de var. Bazen stresten hiç bir şeyi düşünmek istemediğimden saat daha 10-11 olmadan yatıyor ve sabahları uyanmakta zorluk çekiyorum. Bazen hiç uyuyamıyor saat 3 e 4 kadar oturum.Bazende şu işi yaptım mı şu işte süre varmıydı diye endişe içinde gecenin dördünde beşinde uykumdan sıçrıyor ve kalp krizi geçiyormuş gibi hissediyorum . Ve bundan nefret ediyorum .
Old 16-02-2007, 19:37   #13
aşk-ı adalet

Oldum olası uykuyu severim,uyumakta da zorlanmam.Keşke daha çok vakit olsa...Ama yine de çalışmak daha güzel.
Old 16-02-2007, 20:23   #14
Cest la vie

Benim sorunum ise bunun tam tersi.. Uykuya karsi dayaniksizim, ister yetistirmem gereken bir sey olsun(mesela sinava hazirlanmak gibi) ister eglence icin olsun, 24 saat uykusuz duramam, ayakta bile uyurum herhalde. Bu cok kotu birsey cunku yapmam gerekenler ya da yapmak istediklerim icin uyanik oldugum sure bana yetmiyor. Ne kahve ise yariyor ne de baska bir sey...

Hukuk fakultesinin birinci sinifindaydim. 10 ders aliyordum ve zorunlu secmeli ders olan 'hukuk metedolojisi' dersini, okuyacak cok sey yok, cok da onemli degildir diye son ana birakmistim. Ancak sinav gunu calismayi yetistiremedim! Saat 12 gibi artik gozumden uyku akiyor ve hicbirsey anlamiyordum. Biraz daha okumaya ugrastim ancak ise yaramadigini gorunce 'bari uyuyayim biraz, sabah erken uyanip devam ederim' diye dusundum. (Bu arada sinav sabah 09:00daydi ve ben sabah sinavlarindan da, sabah derslerinden de oldu bitti nefret etmisimdir!)

Neyse, sabah 4:00'da zorla uyandim. Once pencereyi actim, soguk hava girsin ayikayim diye. Yatagimi duzelttim, cazip gelip icine geri girmeyeyim diye. Gittim kendime koyu bir kahve yaptim. Elimde kahve, oturdum calismaya.

Bir uyandim ki saat 7:00!!! Elimde kahve, oturdugum yerde uyuyakalmisim ve her yerim tutulmus!!! Calisamadigim gibi, yatagimda dogru durust uyusam uykumu tam alip, sirt-boyun agrisi cekmeden sinava saglikli gitme imkanini da kaybettim!

Neyse ki kahveyi dokmemisim ustume. Ama hayatim boyunca aldigim en dusuk notu bu dersten almistim. Finalde kurtaracagim diye neler cektim sonra...

O yuzden ben de diyorum ki, keske bir yolu olsa istedigin zaman uykunu kontrol altina alabilmenin!
Old 16-02-2007, 21:11   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Uykusuzluğa dayanamıyorum. Kafama takılan bir problemim varsa uyuyamam... Aslında sadece hukukçuların değil büyük şehirlerde yaşayanların uyku sorunu oluyor. Gün içinde o kadar çok hareket, ses, aksiyon ile beraberiz ki gece hepsi gözümüzün önünden geçiyor.

Öğrenciyken çoğu zaman okey - king vs oyunlar oynardık. Gece olup yatağa girdiğimde bir türlü uyuyamazdım: Altılı sinek, karo üçlü, kırmızı 8, çift renk gözümün önünden geçer dururdu... Çocukken annemin: "Koyunları say oğlum!" (Hangi koyunsa? - hayali koyunlar) sözünü hatırlardım o yaşta (Üniversitede) uyumak adına mecburen koyun bile sayardım.
Old 16-02-2007, 21:13   #16
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Demirel Yasaları (Murphy'nin yasalarından esinlenerek)

1-Akciğerlerime ilk oksijeni çektiğim andan evvel ne yapmakta idiysem, sonrasında da fırsat buldukça yaptım. Artık oksijen alamaz olduğum zaman zaten yapacağım.

2-Geç yatmam geç kalkmama engel değildir.

3-Sabah 09.00'da başlayan duruşmaları anlamamı benden beklemeyin.

4-Sabah 09.00'da başlayan duruşmaları anlamak zorundaysam, senin gözlerin mi şişmiş sorusu dahil olmak üzere hiç bir sorunuza yanıt beklemeyin.

5-Göz kapatılınca uyunur. Bu saat 24.00'te de olabilir, sabaha karşı da. Sabah konusunda bu yasaların 2,3 ve 4. bentleri yer, durum ve zamana göre işletilecektir.

6-Ben her ne kadar sabah şu saatte uyanmam şart desem de, sabah fikrim değişebilir.

7-Değişen fikrimin bana rağmen yeniden değiştirilememiş olması bilahare suçlanmanız için yeterlidir. (Sırasıyla zavallı annem, zavallı yurt arkadaşlarım vs ..)

8-Uyumak güzeldir.

9-Hukukçuluk buna engel değildir. Cübbe fıtratı öldürmez.

Saygılarımla!
Old 16-02-2007, 22:41   #17
cesur_yürek

Düzenli uyku saatlerini özledim.Uyuyamamak problem olmaktan çıktı alışkanlık haline geldi diyebilirim
Old 17-02-2007, 00:05   #18
Av.Bülent Özkan

Uyku şikayetlerim; günde bir 3 saat uyuyabiliyorum. Bazen iki günde bir 8 saat oluyor. Ne yapsam uykum gelmiyor. Yatağa giriyorum uyku tutmuyor. Ertesi günün dosyaları gözümün önüne geliyor. 10 senedir satranç oynarım uyuyayım diye netten satranç oynarım bir bakıyorum 15 oyun bitmiş ben hala awake.. uyku hapı kar etmedi, doktora gittim , yatmadan önce yemek yeme, kesinlikle tv seyretme, oku deyip zaten haberim olan ilaçları verdi kar etmedi, yatmadan önce kendimi yorayım dedim sahilde 5 km koşup geldim olmadı. bir çare yahu
Uykusuzluğun kötü yanları;
-Ev arkadaşınız tavuk gibi gece 11 de horul horul uyur, uykusunda destan okur, sayıklar, sabah kalkınca da ; kendin uyumuyorsun bari bizi uyut'der içinden yuh yani dersin .
-Odaklanmakta zorlanısın sabah 9 a kadar başağrızı çekersin
-kas gevşeticisi bağımlısı olmana ramak kalır.
-sürekli su içersin (niyeyse)
- Muhetemelen tansiyonun hep yüksek olur
- Sabah çay içmeden çok asabi olursun
- Erken duruşman varsa diyeceklerini yazmak zorunda kalırsın

İyim yanları-
-En iyi çorbacıları sen bilirsin
-EWn iyi çayı sen içersin
- Güneşin doğuşunu izleyebilirsin
-Teorik olarak yaşıtların daha fazla yaşamış olursun
-Asla duruşma kaçırmazsın
-Ofise herkesten önce gidersen
-Satrançta muhteşem olursun
-3 günde 6 kitap bitirebilirsin
-Telefonun hiç şarjsız kalmaz.
-geceleri sokaklar sana ait olur
- Şehirde bile sabahın en erken saatlerinde kuş cıvıltısı duyarsın
- her sabah koştuğun için Şişli adliyesinden Sultan ahmet adliyesine yürürsün ban mısın demez.
-Hiçbir filmi kaçırmassın

kısaca böyle
Old 17-02-2007, 01:59   #19
nfb

2007' nin yıldız forumu işte bu.

Alıntı:
Bir gece THS sohbet odamızda saat 03.30'da 17 kişiyi sohbet ederken gördüğümden beri aklımda:
Bu tespiti yapan admin. Tespit saati 03.30 ve admin de sitede

benden önceki son ileti saati 00.05

Alıntı:
Uyku şikayetlerim; günde bir 3 saat uyuyabiliyorum. Bazen iki günde bir 8 saat oluyor. Ne yapsam uykum gelmiyor. Yatağa giriyorum uyku tutmuyor. Ertesi günün dosyaları gözümün önüne geliyor. 10 senedir satranç oynarım uyuyayım diye netten satranç oynarım bir bakıyorum 15 oyun bitmiş ben hala awake.. uyku hapı kar etmedi, doktora gittim , yatmadan önce yemek yeme, kesinlikle tv seyretme, oku deyip zaten haberim olan ilaçları verdi kar etmedi, yatmadan önce kendimi yorayım dedim sahilde 5 km koşup geldim olmadı. bir çare yahu
Old 17-02-2007, 03:48   #20
Mert Evrenkaya

Ben de bir tek benim uykusuzluk problemim var diye hayıflanırdım.Şu an itibariyle ankete göre %64'ümüz uykusuzmuşuz.Çok mutluyum yanlız değilim.
Old 17-02-2007, 12:31   #21
avant

Değerli Dostlar,,,,,,,
Yüce Paradan'ımızın bize vermiş olduğu sınırlı yaşam süresinin bir kısmını uyuyarak geçirmemiz kaçınılmaz bir gerçek.Amma velakin,şu hayattan da azami derecede yararlanmak için,"deliksiz bir uyku nasıl olur?" bu sorunun cevabını bulmamız hele biz hukukçular için daha önemlidir diye düşünüyorum.
Böylece,günde 4 saattlik DELİKSİZ BİR UYKU yu yakaladığımız zaman,günde en az 4 saatlik bir artı canlı zaman kazanmış oluruz gibime geliyor.

O bakımdan,ben siz değerli THS dostlarıma,spor,açık hava yürüyüşlerini ve aynı zamanda,hayatın bizim kendi hayatımız olduğunun farkına varmamız gerektiğini hatırlatlmayı kutsal bir görev biliyorum.
Haa,ben yapıyor muyum.?Evet son bir haftadır karar verdim ve uygulamaya koydum.İnanın,hem rahat uyuyorum ve hem de kendime-eşime-çocuklarıma ve sevdiklerime daha fazla zaman ayırıyorum.Daha fazla okuyorum.Daha fazla dinleniyorum.
Kolay gelsin dostlarrrr.....
Old 17-02-2007, 20:48   #22
SNOW

Uyku,
gece yakalayamadığım, sabah ise yakamı bırakmayan insani bir ihtiyaç, benim en önemli sorunum. Gün içinde icra ettiğimiz meslek dolayısıyla bir çok yeni çözülmesi gereken mesele ile karşılaşıyoruz. Gece yatmaya kalksam bu meseleleri nasıl çözeceğimi, çözümü nerede bulacağımı düşünmekten bir türlü kendimi alamıyorum. Bunun yanında bilgi eksikliğimzi gidermek için bir şeyler okumamız da gerekiyor. Hal böyle olunca bir türlü uyuyamıyorum. Uyuyabildiğimde ise saat çok geç oluyor ve bu sefer de sabah erken kalkmam gerek çok zor uyanıyorum. Uyku problemim böyle kısır bir döngü içerisinde çözemediğim en büyük problemim şeklinde sürüp gidiyor.
Old 17-02-2007, 21:55   #23
özgür

Hukukçular için imkansız olduğunu biliyorum ama Sayın avantın dediği gibi düzenli uyku, uyku haricindeki zamanı daha iyi değerlendirmek için gerekli.Hatta öğle uykusu bile olmalı.Ben kendimi bildim bileli babam öğle uykusu uyur.İş hayatını bir şekilde buna göre düzenliyor.Yaşla paralel olan rahatsızlıklar haricinde cok sağlıklı.
Ben genelde vapurda gececek olan 25-30 dakikayı zaman ne olursa olsun uyuyarak degerlendiririm.Özellikle bakırköy-kadıköy deniz otobüsünde uyuyarak bir kaç kez bostancıya gitmişliğim vardır.Uyku gerekli ve güzeldir
Uyuyan bir insanı şarj olan nokia cep telefonuna benzetiyorum.Nokia da sarj oldukça batarya göstergesi yukarı aşağı hareket ediyor.İnsan uyurkende gövüs kafesi aşağı yukarı hareket ediyor
Old 17-02-2007, 22:03   #24
mehtapa99

herşeyden kurtuluş gibi bişey benim için uyku.Psikolojik durumumla öyle orantılı ki şimdilerde 12 de 1 de kalkıyorum neden ? çünkü işsizim ......
Old 17-02-2007, 22:50   #25
Seaman

öncelikle merhaba, bu mesleği yaparken yatağa yattığı anda uyuyup, sabah istenilen saatte kalkabilen meslektaşlarımızı kıskanmamak elde değil. Ben o gün 7-8 saat deliksiz uyuyabildiğimde kendimi çok şanslı hissediyorum. Neyse ki bu mesajlar beni rahatlattı. Demek ki yalnız değilim. Selam ve sevgiler.
Old 18-02-2007, 01:02   #26
Av. Can DOĞANEL

Söylememe gerek var mı bilmiyorum ancak bu foruma defalarca 05:30 sularında mesaj eklemiş biri olarak ben de haliyle sizdenim. Ancak bunun hukukçulukla falan bir ilgisi yok. Öyle vurdum duymazlık falan da çaresi değil. Çünkü görüp görebileceğiniz en soğukkanlı ve en rahat insanlardan biriyim. Müvekkilin derdi umurumda bile değildir. Duruşma biter 3 ay sonraya ertelenir, ara kararı varsa yapar ve 3 ay boyunca o dosyayı unuturum. Ajanda da olmasa aklıma bile gelmez. Ancak artık uykusuzluktan şikayetçi değilim. Hiç uykusuz bir gün geçirince ölünmediğini öğrendiğimden beri uyumak için kendimi zorlamakla uğraşmıyorum. Hatta sitede olup gözlerimin kapandığı anlarda uyumamak için kendimi zorladığım da çoktur. (Uyu işte be adam zorun ne?) Galiba uyumak için uyumayı özlemem gerekiyor. Az uyumak kötü bir şey değil. Böyle de yaşanıyor. Galiba çocukken de böyleydim. Hiç öyle severek erken yattığımı hatırlamıyorum. Ayrıca 21.00 22.00 gibi saatlerde yatan insanları da anlamıyorum. Bu nedenle CMK temsilcisi oldum. Daha uyurken 1 ya da 2 kere yakalandım. Onun dışında hep uyanıktım. Karşımdaki polis "Avukat bey uyandırdık kusura bakmayın" dediğinde yoo uyumuyordum deyince "haa?" şeklinde gelen tepkiye de alıştım. Böyleyim ve mutluyum. Benim felsefem problemi yok say ve yok olsun. Uykusuzluğu problem olarak görmeyince çözüm aramak da gerekmiyor. Bi nevi MATRİX "Aslında kaşık yok!"
Old 18-02-2007, 18:10   #27
funda.0633

Bu konuda çok şanslıyım..Yıllardır yatağa girdiğimde başımı yastığa koyar koymaz uyurum..Şimdi de öyle..Belkide bana gamsız diyenler bile olabilir..Ama ilgisi yok..Sıkıntılarım olmasına rağmen uyumaya hazır sorunlarımı düşünmemeye çalışıyorum...Uyku insanoğluna sunulmuş bir lutüf...Derdini unutuyosun,borçlarını unutuyosun vs...Her sabah 8 de kalkıyorum..12 diyince de ister istemez uyuyorum..Hafta sonlarıda hava güzel olursa da sabah yürüyorum ve çok güzel oluyo..Oysa öğrenciyken 12 ye kadar yatardım ve kendimi ogün çok kötü hissederdim..Bu arada sigara içenlerede burdan sesleniyorum..Sigarayı bırakırsanız uykunuz daha da düzene girecektir..Günde 1 paket sigara içen bendeniz artık 1 tane bile içmiyorum..DÜNYA VARMIŞ...oh be..
Old 18-02-2007, 19:26   #28
tosbaa

ya bende de fena halde uyku düzensizliği var şimdi düşünüyorum da hukuk fakültesine girdikten sonra bir çok şeyde olduğu gibi uykumda da sorunlar yaşamaya başladım hayata dair herşeye daha çok kafa yormaya başladığımızdan mı karanlık aydınlığa dönüşürken hala ayaktayız? dersler ve sınavlar tek sebep değil benim için, daha başka sorunları da ayrıntılarıyla düşünmeye başladım şu son 3 yılda hadi hayırlısı
Old 18-02-2007, 20:20   #29
Av.Ali HALLAÇ

Varsayılan Uykun gelince uyu ! Uykun yoksa zorlama kendini..

Can Bey ben de uykusuzlardanım.Çok takardım eskiden.Ama artık değil.Uykum gelinceye,gözlerim kapanıncaya kadar ektin durumdayım.
Demek ki,insan gereksindiği kadar uyuyabiliyor.Bir de alışkanlıklar var tabii.
Ne ilaç,ne önlem.. Uykun varsa uyursun.Bazı insanlara günde 4-5 saat hatta daha az uyku bile yetiyor.
Ben de günde 4-5 saat uyuyanlardan,öğle uykusuna yatmayanlardanım.
Ertesi gün bir verim düşüklüğü de yaşamıyorum.
Yatakta uyku beklemek insanda uykusuzluk takıntısı yapıyor.Benim önerim gözlerinize uyku gelmeden yatağa girmeyiniz.
Old 18-02-2007, 21:07   #30
Av. Galip DAĞTEKİN

Düzenli bir uyku saatlerinin olması gerektiğine inananlardanım...Her zaman geç yattığımda örneğin saat 4 4 30 gibi yatıp;geç ya da erken kalksamda o günüm çok berbat geçiyor...Bundan dolayı daima düzeli olarak belli bir saat diliminde yatağa girip uyumayı seçenlerdenim.Nedendir bilinmez ama öss zamanı ve şuan dahi çok önemli bir sınavım olsa dahi ve ben buna çok çalışmamış olsam bile saat 12 dedimi yatağa giriyorum...Çünkü uykusuzluk gerçekten beni çok etkiliyor...Örneğin sabah kalktığımda baş ağrısı üstümde bir ağırlık oluyor...Uykuyu çok sevmem ancak belli bir uyku düzeni şart...Günde en az 7 en çok 9 saatlik bir uyku insan için çok şart...(Tabi şahsi görüşüm)...Gece geçirilecek zamanı sabah geçrimeyi nedense daha çok tercih ediyorum...Saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi