Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Erkekler neden aldatır ?

Yanıt
Old 23-08-2007, 17:19   #31
Av.Ufuk Bozoğlu

İnsan en büyük sınavı kendine karşı verir, aynaya baktığınızda o yüz size doğruluk ve dürüstlükle bakmalı.

Bir şeyler için yaşıyorsak; bu erdemli olmak adına olmalı
diye düşünüyorum.

Ayrıca hiç bir şey için geç değildir.

İnsan kendini temize çekebilir.

Umut ve saygılarımla...
Old 29-08-2007, 20:13   #33
mehmet emin sezen

konumuz Erkekler neden aldatılırlar: Aynaya hiç bakmadıklarından aldatılırlar
Old 30-08-2007, 16:16   #34
erkanaga

Bence bu soruyu aldatan erkeklere sormak lazım, biz ne desek boş.Acaba bu civarlarda var mı öyle birileri
Old 31-08-2007, 02:53   #35
Gülümse

Alıntı:
Yazan erkanaga
Bence bu soruyu aldatan erkeklere sormak lazım, biz ne desek boş.Acaba bu civarlarda var mı öyle birileri

Var mi bu civarda oyleleri him var mi... Varsa sakin ortaya cikmasin...
Old 01-11-2007, 12:46   #36
Envanter

Sayın Gülümse
Ağustos ayından beri gelen olmadığına göre, bu civarda öyle birileri ya yok yada sizden çekiniyordur.
Old 01-11-2007, 13:04   #37
üye18721

Aslında erkekler aldatmazlar! Bunu da nereden çıkarıyorsunuz? Onlar aldatmazlar; çünkü yaptıkları aldatma sayılmaz! Başka hatunlarla birlikte olması eşlerini aldatma anlamına gelmez zira. Olsa olsa;"baki olan bu kubbeden hoş bir sada!" almak niyetine yorumlanması gerekir bu davranışlarının. Hem sonra çoğunluğu; kürkçü dükkanı misali eninde sonunda! yuvalarına dönerler.
Old 01-11-2007, 14:13   #38
Almıla

Aslında ne vahim bir konuyu tartışmışız,yeni haberim olmuş... Aldatma-aldatılma...vs hastalıklı demeyim durumuna göre bazen zayıf kişilerin bazen de sorunlu ailelerin ürünü bence..

Ailenin kişideki yorumu önemli olan. bir aileye sahip olmak erkek için toplumda gösterebileceği çocuklar ve (gerçekten kaba olucak ama) cinsi ihtiyaçlarını her talebinde karşılayabileceği bir kaynağa sahip olmaktan ibaret ise; aldatma bu erkek için cinsi dürtü haricinde etrafta arzulanabilir bir bayanı da etkileyebilmek gayesinden ibarettir. (bu adam eşine kendisini ifade edebileceği ortamı inatla vermez-onu küçük görür ve kendi gözündeki gibi olduğunu düşündüğü bu bayanı daimi mutsuzluğa mahkum eder. zaafiyet aslen kendisindedir.)

İkinci olasılık ailede pasif/kendini ve talebini ifade edemiyen erkeğin halidir. kendine güveni yoktur. eşinin karakteri altında ezilir. makul olma çabasındadır. ama içinde eşine karşı öfkelidir bunu gizlice-hatta ustalıkla aldatarak yenmeye çalışır.

diğeri ise pek çok standartın üzerinde bir eşe sahiptir. her nasılsa zamanla hayatın rutinleştiğini düşünür değişik zevklerin peşine düşer. doyumsuzluk/dolayısı ile mutsuzluk bu olsa gerek ...

üç ihtimalin de birleştiği nokta sevmeyi bilmemek benceee. seven aldatmaz. kadınları sevgide aldatınca kaybedersiniz. kadın güvensizleşir erkek ise kadın gözündeki o ulvi değerini yitirir. buyrun ağrısız boşayalım......
Old 01-11-2007, 19:12   #39
suskun_juliette

Bir erkeğin zekasını küçümserseniz,zekasını kanıtlamak için başvuracağı (yüksek ihtimalle) yol aldatmak olur...Ben aldatanların biraz zeki olması gerektiğine inanırım,madem kendine bu kadar güveniyorsun,öyleyse zekanın sınırlarını zorlayıp kendini ele vermeyeceksin.En çok güldüğüm ise,eşine yakalanan erkeklerin surat ifadeleridir
Bir konuşma geçmiş,tartışmaya müdahil olmak istemem naçizane görüşüm şuduroğulu kadınları aldatmak merhamet değildir,sen onla evlenmeyi ne kadar istememişsen o da en o kadar istememiştir!Öyleyse o da gidip aldatsın!Ama böyle bir şey olamaz değil mi?Sonra töre devreye girer.Düşünürüm de töre neden hiç iyi şeyler yazmamıştır o görünmez kanlı kitabında?Neden insanların özgür iradelerini prangalara vurmayı seçmiştir..Hadi bu zamana kadar okuduğunuz kitaplar yakıldı,bilinçlenme şansınız olmadı da,bu uygulamayı neden hala sürdürüyorsunuz?Daha kaç asır böyle devam edecek acaba?Milenyum diyoruz,bir şeylerin değişmesini bekliyoruz,en önce kendimizi değiştirmeliyiz..Hadi bir kere töre denen şeyi var etmekle yanlış yaptınız bu yanlışı neden halâ devam ettiriyorsunuz ki?Bunu mantığım almıyor..Erkek aldatır,kadın da aldatır..Ama bunu bir mecburiyete mahkum bırakıldıklarından yapıyorlarsa suçlu olarak toplumu gösteririm.Sen nasıl bu insanları bir arada yaşamaya mahkum kılabilirsin ki?Bunu yapıyorsan şayet,o zaman ahlaki çöküntüye uğradık deyip hayıflanmak eğreti durur üzerinde!Ben doğulu bir erkekle beraberim,muhtemelen evlenmemize izin vermeyecekler,hatta bunun için harekete geçtiler bile!Ona geçen gün sordum,ileride başkalarıyla evlenirsek ve bir gün karşılaşırsak ne olur diye..Yasak bir ilişki başlar dedi..Yani anlatmaya çalıştığım bırakın kendileri için en iyi olanı insanlar düşünsün..Onları bir şeylere zorlamakla sorun hallolmuyor..Ben sevdiğimle yaşamak yerine niçin başkalarıyla yaşamaya mecbur olayım ki,ya da o kadın neden aldatılsın neden ben eşimi aldatayım ki?Bu yüzden artık insanları dinlemeyi öğrenelim..Yoksa ileride bunların asla önüne geçilemez..Aldatmayan erkeğe enayi gözüyle bakılır..Gururunuzu bu yanlışlarla okşamayı seçmeyin..Aldatan kişi eninde sonunda aldatılır,belki eşi tarafından değil..Ama muhakkak aldatılır..
Old 02-11-2007, 13:04   #40
Envanter

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Aslında erkekler aldatmazlar! Bunu da nereden çıkarıyorsunuz? Onlar aldatmazlar; çünkü yaptıkları aldatma sayılmaz! Başka hatunlarla birlikte olması eşlerini aldatma anlamına gelmez zira. Olsa olsa;"baki olan bu kubbeden hoş bir sada!" almak niyetine yorumlanması gerekir bu davranışlarının. Hem sonra çoğunluğu; kürkçü dükkanı misali eninde sonunda! yuvalarına dönerler.

Erkek heryerde erkektir. ancak şehir erkeği kabak çiçeği olduğundan aldatma normal bir yaşantıdır. Köy erkeği zaten elini işten güçten kaldıramıyor. Birde laf dedi kodu olmasın diye uslu dururlar. yoksa... gerisini anlatamayacağım
Old 03-11-2007, 17:15   #41
Kartalkanat

Aldatma sorunu evlilik kararında yatıyor !

Evlenmeye karar veren kadın veya erkek ; Dünyada 7 milyar insanın yaşadığı düşünülürse Yüzde 50 teorisinden hareketle ; yaklaşık 3,5 milyar erkek veya kadından birini seçiyor. Diğerleri tercih dışı kalıyor.

Görüleceği üzere tercih dışı kalanlar çoğunlukta olduğundan aldatma olayı ortaya çıkıyor. İnsanında tam gönlüne göresini bulması gerçekten zor.

Aldatma ve aldanma bondan sonrada olacak. Bize de tartışmak düşüyor.

Allah herkesin ruh ikizini versin demekten başka bir şey diyemiyoruz.

Saygılar.
Old 03-11-2007, 17:24   #42
üye18721

Tercih dışı olanlar çoğunlukta olduğu için mi aldatma olayları oluyor? Doğrusu ilginç bir yaklaşım! Bundan benim çıkardığım sonuç; tercih edilmeyenler;"potansiyel 3.kişiler" oluyor. Bu durumda bu kişilerde şu ya da bu şekilde tercih edildiğine göre; tercih dışı kimse kalmıyor!
Old 03-11-2007, 17:50   #43
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Bundan benim çıkardığım sonuç; tercih edilmeyenler;"potansiyel 3.kişiler" oluyor. Bu durumda bu kişilerde şu ya da bu şekilde tercih edildiğine göre; tercih dışı kimse kalmıyor!

Tercih edilmeyenlerin şu veya bu şekilde sonradan tercih edilmesi bazen aldatma şeklinde tezahür ediyor. Bende tam buna vurgu yapmak istemiştim.

Matematikte olasılık hesabı vardır. Görüleceği üzere tercih dışı kalanlar daha yüksek olasılık oluşturuyor.

Üniversite sınavında istemediği halde bir bölüme yazılanlar ve okumak zorunda kalanlar var . Bunlar eğer fırsat ve imkan bulursa istediği bölüme geçiyor. Yada mecburen devam ediyor. Kimisi iyiki bu bölümü okumuşum diyor, kimisi ise zaten istemeyerek girmiştim şu anda başka bir işte çalışıyorum diyor.

Evlilikte bence böyle , fırsat ve imkan bulanlar aldatmaya devam ediyor. Meslek hayatım boyunca her sosyal ve ekonomik gruptan aldatma olayları gördüm. Bunun bence bir kuralı yok. Çözüm açık bir toplumdan geçiyor, her yönüyle insanlar (kadın-erkek) birbirlerini tanımalı ve o şekilde evlenmeli buda bizim toplumumuzda çok zor oluyor.

HAiN YAR
Oynayamıyorum, yerim dar, benim.
Kanadımı kırdı, hâin yâr, benim! ..
Herkese yetecek sevgim var, benim! ..

Gönülden gönüle uçmak ne güzel! ..
Onur Bilge

Saygıyla kalın.
Old 03-11-2007, 18:00   #44
Envanter

Üniversite sınavında istemediği halde bir bölüme yazılanlar ve okumak zorunda kalanlar var . Bunlar eğer fırsat ve imkan bulursa istediği bölüme geçiyor. Yada mecburen devam ediyor. Kimisi iyiki bu bölümü okumuşum diyor, kimisi ise zaten istemeyerek girmiştim şu anda başka bir işte çalışıyorum diyor.

Evlilikte bence böyle.

Sayın KartalKanat bu düşüncenize katılmıyorum. Üniversite tercihi yapılırken aktif olan öğrenci olmakta. Seçim yapılan bölüm pasif kalmaktadır. İlişkilerde ise durum iki canlı olduğu için üniversite tercihleri gibi olamaz. bu benzetmeniz hangi taraftan bakarsanız bakın yani kadın yada erkek tarafından iki tarafı ilgilendiren bir durum. Ama seçilen bölümün kazanılması yada olmaması yada pişman olunması yada memnun olunması çok farklı bir durum.
Diğer düşüncülerinize zaten katılıyorum.
Old 08-11-2007, 01:23   #45
ebrus

Değerli meslektaşım,Sehper hanım söylenebilecek en güzel sözü söylemiş her zamanki gibi en güzel ve en dolu yorumları yapmışsınız. Kesinlikle katılıyorum. Kimliksizlik ve bence kişiliksizlik ve çok büyük bir acımasızlık. Tüm mesajlarınızı okumak büyük bir mutluluk Sehper hanım. Saygılarımla...
Old 14-01-2010, 23:32   #46
nostaljielif

hiç bir kadın yada erkeğin aldatılmayı haketmediğini düşünüyorum.sevginin olduğu bir ilişkide ihanet söz konusu olamaz.karşı taraf hem aldatıp hem de inkar ediyorsa bunu görmezlikten gelmek kendimize ihanettir.aldatan taraf bizden hem vazgeçmeyip hemde hatalarına devam ediyorsa biz onu terk etmeliyiz kendi iyiliğimiz için.
Old 26-03-2010, 13:00   #47
law-of-economics

Gözüme çarpan sabah gazetesindeki bir haberi paylaşmak istiyorum; kadın erkek ayrımı olmasa da zannımca buraya uygun düşer.

Aldatılan insanlar kanser hastası gibi acı çeker
Hazırlayan : ESRA TÜZÜN

İhanet ağrıtır, acıtır, yataklara düşürebilir, ölümcül hastalıklar gibi insanda hasar bırakabilir. Prof. Dr. Sedat Özkan, aldatıldığını öğrenen bir kişinin, kanser olduğunu öğrenen biriyle aynı acıları çektiğini söylüyor
İstanbul Tıp Fakültesi Liyezon Psikiyatri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sedat Özkan, aldatma acısının ruhumuzda ve vücudumuzda bıraktığı izlerle ilgili sorularımızı yanıtladı:

- Aldatılan insan fiziki olarak acı çeker mi?
Aldatılan insan fiziki acı çeker ama bu psikolojik kaynaklı bir acıdır. Bağımlı kişilik yapısındaki insanlar, aldatılmadan daha çok etkilenir. Pasif ilişki bağımlısı olan, hayatının diğer alanlarında mutlu olamayan, kendini yeterince sevemeyen, daha ezik, daha pasif karakterdeki insanlar; aldatılmadan daha farklı etkilenirler. Bundan dolayı kendilerine olan sevgileri ve verdikleri değer zedelenir.

AŞK TEK EŞLİDİR
- Aldatmanın bir gecelik olması ya da sanal olması, duyulan acıyı etkiler mi?
Bazen kadınlar aldatılmayı 'düşünsel mi, duygusal mı, bedensel mi' diye ayırt etmeye, 'Bir gecelik' diye teselli bulmaya çalışırlar. Ben bunu yadırgıyorum. Cinsellik de, sevgiyi ifade tarzıdır. Bu anlamda farklı cinsellik arayışı mutlaka ilişkiyi zedeler. İlişkinin psikolojisi açısından baktığımda, bunun uzun süreli aldatmadan bir farkı yoktur. Hırsızlığın biri, onu olur mu?

- Erkeklerin, biyolojik olarak çok eşli olduğu söylenir. Aldatma erkeklerin gerçekten genlerinde mi var?
Kadın için de, erkek için de aşk tek eşlidir. Bir insan aşıksa, sadıktır. Aşkta aldatma olmaz. Ama aşık olduğunu düşündüğü halde aldatan ve aldatılanlar var.

KADINA AĞRI VERİR
- Kadınlar mı, erkekler mi aldatılma nedeniyle daha fazla acı çeker?
Fiziksel boyutta acı kadınlarda daha fazladır. Çünkü kadınlarda psikolojik gerilim ve öfkeyi bedenselleştirme eğilimi biraz daha fazladır. Yasa girerler. İlişki bitmese bile, eskiden olan tutkular zedelenir.

- Aldatılan kişinin intikam alması, acısını hafifletir mi?
Eğer eşi onu aldattığı için o da aldatmaya başladıysa, şunu bilsin ki; zaten artık eşini sevmiyordur. İnsan kendi davranışlarından sorumludur. Kendi davranışlarını başkasına endeksleyen insan yanlış yapar. Ben bunu bir çözüm olarak görmüyorum. Tam tersi, böyle bir tutum; öfkeyi ve kopuşu daha da hızlandırır, ilişkiyi çökertir. Aldatılan insan, 'dünyada başka erkek/kadın mı yok' demeye başlayabilir. Ama aldatandan intikam almak için aldatmak, aynı yanlışa düşmekten başka bir şey değildir. Öfkesini böyle bastırmak isteyenler, vazoyu tamamen kırarlar.

- Aldatılma acısı çeken kadının en büyük hatası nedir?
Dişiliğini abartılı bir şekilde ortaya koymak, bu sorunu çözmez. Eğer bir kişilik bozukluğu yoksa, örtülü duyguların dışarı vurulması gerekir.
Old 26-03-2010, 13:11   #48
law-of-economics

Ayrıca, aşkın tek eşli olması kavramını biraz deşmek isterim. Bu tanıma yerden göğe kadar katılıyorum. Ancak, daha diğer konuya da yazdığım üzere, burada kullanılan cümleleri, söyle yorumluyorum;

'Aşık olduğunu sandığı/iddia ettiği', tanımı özellikle dikkatimi çekti. Zira, aldatan bir adam bir başkasına aşık olduğunu iddia etmesi bana hiç de mantıklı gelmiyor, arkadaşlar, töre, aile, çevre gibi nedenlerle istemediği kişi ile evlenenleri örnek vermiş. Burada ben bir erkek olarak, şöyle söyliyim, dünyanın binbir türlü halinde her durum söz konusu olabilir, ancak hak*hukuk önünde yapılan işlemin aksi davranışın bana bir izahı yok gibi geliyor. Mesela, bir yerde vardı , erkek istemediği kişi ile evleniyor ama kesinlikle birlikte olmuyor, evlenen bayanın düştüğü durum burada çok ağır...

Bir de bir erkek olarak, ben istemediğim biri ile evlendiğimi iddia etsem, türlü sorunlar olsa, ama çocuklarım ve aile düzenim olsa, dışarıda da duygusal/cinsel arayışlara girsem. ben kendimi o zaman, sorunları çözememiş, kendi basiretsizliğini örten, sorunların çözümüne de yanlış teşhis koyup daha büyük sorunları bekleyen, her beraberliğinde dikiş tutturamayan,hayal dünyasında yaşayan, üstüne üstlük, üçüncü karşı cins kişilerinde hayatını mahvetmeye hazır bir adamdan farksız görürüm....

Bilmiyorum bana katılırmısınız, katılmaz mısınız....

saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi