Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Yanıt
Old 08-04-2008, 09:18   #31
sultanisik

yorgun
Old 08-04-2008, 18:02   #32
üye18721

Şu anda yorgun ve bıkkın!
Old 09-04-2008, 08:00   #34
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Zor!

veeee çok zeki
Old 09-04-2008, 08:14   #36
supernatural

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan Atasagun
2-0 yenik.

üzülmeyin diyecem ama fenerbahçeli olmasamda bende üzüldüm
Old 09-04-2008, 08:14   #37
av.sally

Hala mesleğinde ve hayatında profesyonel davranmaktan çok duygusal tavırlar takınan
Old 09-04-2008, 08:40   #38
Av. Hatun Olguner

Geçen sene yazdığım bu yazıdaki ifadelerime göre :

...Hepimiz,genel ve mesleki yaşantımızda sayısız engelle karşılaşarak,bu engellerle boğuşarakyürümeye,yol almaya,yaşamağa çabalıyoruz;adeta savaşıyoruz.Yaşamayı ve çalışmayı bize zor kılan,az gelişmiş kültürden kaynaklı o kadar etken var ki... Bu engelleri ve karşımıza çıkan tüm olayları,kişileri psikolojik,sosyolojik; toplumsal-bireysel tüm boyutları ile,neden-sonuç ilişkileri içinde bilimsel bakış açısıyla irdeleyerek anlamaya çalışır,böylece yoluma daha akıllıca adımlar atarak devam etmeye çalışırım.

Kimi insanlar için yaşamın bir alanı,dar birkaç kalıp kendi kimliğini,kişiliğini,toplam değerlerini ve tüm yaşam sınırlarını teşkil eder. Sıradan yaşamların,düşüncelerin ve eylemlerin insanlarıdır onlar.
Oysa ki yaşama sonsuzluk açısından bakarak kendimizi,başkalarını,olayları sonsuz evren içindeki küçücük noktalar gibi,çok önem atfetmeden görebilmek ve ama evrenle de bütünleşip tüm alanlarına ait olmak büyüklüğünü aynı anda görebilmek bizi yaşama ait daha geniş alanlarla buluşturacak,geniş ufuklara ve zengin bir iç dünyaya kavuşturacaktır.

Kendimize,topluma,yaşama karşı iyilik/güzellik,kaliteli yaşam sunma-derleme borcumuz var.

Ama öncelikle yaşama sunmak..vermek..Yaşamdan almadan önceki görevimiz,yaşama ve başkalarına duygu-düşünce-emeklerimizi vermek olmalı. Bizim yaşama kültürümüzde yaşamdan almak önceliklidir oysa.Hiçbirimiz yaşama karşı ve başkalarına karşı borçlarımız nedir,neler verebilirizin ,yaşama verebileceklerimizin-kendimizi geliştirme borcunun önceliğinde ve öneminde değilizdir.İnsan kendine ve yaşama karşı sorumlu,düşünceli;etik ve estetik değerlerle yüklenmeye ve öyle bir yaşamın içinde yer almaya çabalı olmalı.Başkaları bu bilinç ve çaba içinde olmasa da,engellerle karşılaşsa da,yadırgansa da.Eleştirilsek te eleştirerek gelişme ve geliştirme görevimizi ihmal etmemeliyiz,yeri geldiğinde sevimsiz görüntülere bürünmeyi göze alarak. Sorgulama,daha iyiyi arama,bulmaya çalışmak zor iştir,engellerimiz, zorluklarımız olacaktır,katlanmayı göze alacağız.Bunu yaparken,eleştiriye kapalı,sıradışı-entelektüel yönelimlere yabancı,yadırgayıcı toplumsal hayat standartlarında tabii ki bizi yorumlama ve değerlendirme düzeyi olmayan insanların bakışlarında garipsenmeyi,katı ve zor bir görüntüye dönüşmeyi de göze alacağız.

İlkeli,dürüst,daima içindeki insanı büyütmeye gayret etmiş,insani değerlere,paylaşmaya,evrensel sevgiye anlamlı emekler vermiş ve karşılığını özsaygı,özgüven ve sonuçta da mutlaka anlaşılarak ve toplumsal kabul alarak iç ve dış referansa dönüştürebilmiş şanslı bir insan olduğuma inanıyorum.

Siz doğru ve samimi olduğunuz zaman,yaşam mutlaka size karşılığını aynı samimiyetle ve güzelliklerle vermektedir.

Ve ne mutlu ki bana,tüm bunları yapar ve yaşarken hiçbir zaman etrafımdaki insanların açıklarını aramadım,onları değerleri,iyi yönleri,varsa şayet sorunları ve gerçekleri ile anlamaya çalıştım,elimden gelen her türlü yardımı da yaptım.Çünkü insanı anlamak ve sevmek,insana emek vermek ve paylaşmak kadar güzel bir çaba olamazdı,bunu başarmaktan daha büyük bir başarı da.
Old 23-04-2008, 12:57   #39
av.gunnursancak

*Empati+sabır+anlamak+dinlemek+susmak+yine sabır+patlama noktası=hayatından çıkarmak
*Empati+dinlemek+konuşmak+anladığını ve anlaşıldığını farketmek+paylaşmak = hayatında olması ve olman

Old 04-06-2010, 18:42   #41
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İflah olmaz..

Halen aynıyım.
Old 04-06-2010, 20:55   #43
üye25928

Anlatamam. Yaşanması lazım.
Old 17-06-2010, 10:42   #45
Doç. Dr. Özge Yücel

Beni uzun süredir tanımayanlar dayanıksız, uzun süredir tanıyanlar dayanıklı bulur. Üstelik ikisi de doğrudur, nasıl bakıldığına göre değişir.
Old 15-07-2010, 17:04   #46
Mozkul

Sabırlı(Saatlerce duruşma ,karar almak için veya haciz için sıra beklemek)

İnatçı[Sonuna kadar beklerim]

Anlayışlı(Meslektaşımın mazereti kabul edilsin]

Sempatik ve sevimli (Kolay gelsin bir dosyaya bakacaktım da )]

Sinirli [Sayın hakim kanunda ayakta durmamız veya ayağa kalmamız gerekir diye bir madde mi var? Memur bey ben haciz yapın diyorum muhafaza istiyorum talebimi zapta geç reddet!! Müdür bey/hanım talebime bir karar verin veya reddedin şikayet edeceğim ]

Yorgun (Bugün bu kaçıncı adliyeydi]

Umutsuz (Adalet nerde?)

Umutlu (bir gün bunların hepsi düzelecek!!)
Old 17-08-2010, 18:21   #47
suskun_juliette

Düşünceli fakat artık kafa yormayı çoktan boşvermiş ve diğer insanlar sebebiyle duygularını köreltmeyi başarmış biri olarak tanımlayabilirim.
Old 17-08-2010, 22:26   #48
Refya

İnatçı, cesur, çoğu zaman uyumlu, bazen huysuz, güleryüzlü, toplum içinde sessiz aslında susmayan dengesizin tekiyim işte
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi