Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

delil listesi , bazılarından feragat ve pişmanlık

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-03-2018, 11:22   #1
Konuk

Varsayılan delil listesi , bazılarından feragat ve pişmanlık

Merhaba;

boşanma davasında delil listesinde eşime ait olan ve birlikte konuştuğunu düşündüüm kişiye ait telefon numaralarını vererek;

1-) ****** ve ***** nolu telefonların tüm operatörlere ayrı ayrı yazı yazılarak kime ait olduğunun tespiti ve bu numaraların **/**/**** tarihinden bugüne görüşme ve sms trafik dökümleirnin celbi;
2-) bu telefon numrasının *** tarihinde nereden sinyal aldığının tespitine şeklinde belirtmiştim.

Ancak duruşmada bir an farklı bir olaydan ötürü hakim e telefon kayıtlarından feragat edebilecğeimi belirttim ve duruşma tutanağına ayne şu şekilde yazıldı.

davacı asil söz aldı; her ne kadar delil listemizde telefonların kayıtlarını talep etmiş isek te telefon kayıtlarının celbinden vazgeçiyorum dedi. beyanı okundu imzası alındı.

sorularım:
1-Bu vermiş olduğum telefon kayıtlarının davada lazım olduğu kanaatine vardım bu feragattan vazgeçebilirmiyim. yani mahkemeye bu feragattan vazgeçiyorum kayıtlar getirilsin diyebilirmiyim?
2-mahkemeye ben sadece sms ve telefon dökümlerinin getirilmesinden feragat ettim, telefon numaralarının kime ait olduğu istensin diyebilirmiyim (bu olsa bile yeterli bana)
3-delil listemde belirttiğim ancak şimdiye kadar hiç sözü edilmemiş ve ilgili kurumlara yazısı yazılmamış delilleriminde talebi için yeni bir dilekçe verebilrmiyim?

yardımlarınızı arz ederiyorum
Old 02-04-2018, 19:21   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Telefon kayıtlarının ilgili GSM şirketinden yeniden celbini isteyin. Yanlış anlama sonucu böyle bir beyanda bulunduğunuzu belirtin. Bir de davanın tarafı olmayan üçüncü kişiye ait telefonu mahkeme talep edemez. Bence eşinize ait telefondan değil üçüncü kişinin telefon kayıtlarının celbinden vazgeçtiğinizi beyan edin. Heyecandan anlatamadınız herhalde.. Feragat nitelemesi yapmayın. Ayrıca toplanmayan delillerinizin de ilgili kurumlardan celbini talep edin. Bir an önce yanlışlığınızı düzeltin, celse kaybına neden olmayın.

Ve davanızı bir avukatla takip etmeniz sizi bu tür usul ve esas hatalarından korur. Profesyonel destek alın.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi