Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İkİncİ EvlİlİĞİmİ Yaptim.Şuan Babada Olan Çocuklarimin Velayetİnİ Alabİlİrmİyİm

Konuyu Kilitleyin
Old 02-07-2008, 13:22   #1
KonukSEVGİ KAMA

Varsayılan İkİncİ EvlİlİĞİmİ Yaptim.Şuan Babada Olan Çocuklarimin Velayetİnİ Alabİlİrmİyİm

BoŞanali 4 Yil Oldu İkİ Kizimin Velayetİ Babada.bu Sene Zarfinda Kizlarimi Vermemek İÇİn Çok Zorluklar YaŞatti Kendİsİ İkİncİ EvlİlİĞİnİ Yapti Fakat Muaffak Olamadi.boŞanma AŞamasinda Şİmdİ Kizlari Bana Vermek İstİyor.bu Bİzİm İÇİn Çok Sevİndİrİcİ Ama Eskİ EŞİm Benİm EvlİlİĞİmden Haberİ Yok Kisacasi Kizlarlmla Saklama İhtİyaci Duyduk,duyduĞu Halde Bİzİ GÖrÜŞtÜrmÜyecektİ Buna Emİndİk Şİmdİ İŞler DeĞİŞtİ,İkna OlmuŞken Velayetİ Almak İstİyorum.ne Yapabİlİrİm?ÖĞrenİrse Vaz GeÇİcek Saklasak ÖĞrendİĞİ An Hayatimizi ZorlaŞtiracak.acaba Mahkemeye Vermeden Kendİ Aramizda AnlaŞma Yapabİlİrmİyİm?bu Ne Kadar GeÇerlİ Olur? Veya DoĞrumudur?benİ YÖnlendİrİsenİz Çok Sevİnİrİm.saygilarimla
Old 02-07-2008, 21:27   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk; Boşanma halinde velayet çocuklar kime bırakıldı ise onundur.Boşanma halinde velayet yasal olarak kurulur.

Kurulu bir velayet ancak dava yolu ile ortadan kaldırılır. Bu da velayetin kaldırılması davasıdır.

Velayeti elinde bulunduran tarafın şartlarında meydana gelen olumsuz değişiklikler ve en önemlisi çocukların beklenen menfaatlerinin zarar görmesi muhtemel durumlarda velayetin kaldırılmasına karar verilir.Ve velayet talep eden diğer eşe gerekli yargılama yapılarak verilir.

Siz velayetin kaldırılması ve size verilmesi davasını açarsınız, eşiniz de mahkemede davayı kabul eder ise istediğinize sıkıntısız kavuşursunuz.

Bunun dışında;

Yeniden evlenmiş olmanız, çocuklarınızın velayetini alabilmenize engel değildir. Hukuken böyle bir engel bulunmamaktadır.

Eşiniz aksini iddia eder ise bunu KANITLAMAK ZORUNDADIR.

Davanızı açarken ve takibinde mutlaka bir meslektaşımızın hukuki desteğini almanızı tavsiye etmekteyiz.

Saygı ile.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi