Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

apandist ameliyatinda öldüm

Yanıt
Old 11-05-2014, 21:22   #1
Konuk

Varsayılan apandist ameliyatinda öldüm

Merhaba 2006 yilinda bir devlet hastanesinde sag ayagima basamama ve oksurdugunde siddetli kafin agrisi sikayetiyle hastaneye kaldirildim. Apandisit patlamasi teshisi kondu ameliyat oldum ve ameliyat sonucunda öldüm elektroşok ile geri getirildim buna ailem sahit gogus bolgesinde morluk ve ayildiktan sonra siddetli gogus kafesi agrisi cektim. 2010bu durum bilgilerin sakli tutulmasi hakkina olan tecavuz sayilmaz mi ameliyattan ciktiktan sonra ailemden sakladigim bekaretimin olmamasi ailemede soylenmisti. Anestezi uzmani beyfendi bu bilgiyi aileme vermisti.2010 yilinda kadin hastaliklarimdan bir ameliyat olmam gerektiginde bu durumu o hastane ile paylastigimda ameliyat evraklarim istendi verilen evraklard kesinlikle ameliyat olmamla iliskili hicbir belge bulunmuyordu... Bu evrak saklama delilleri karartma gibi suclara girmiyormu benim bu hastane ve calisanlarini saglik bakanligina sikayet etme durumum soz konusu mu... 2006dan bu yana neden degil derseniz saglik kurumlari isletmeciligi okuyorum ve bu tip haklarimin oldugunu derslerimden ogrendim sizede uzun sure gectigi icin sormak istedim ben bu işleme baslamadan once hangi yolu izlemeliyim..
Old 30-05-2014, 16:47   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba 2006 yilinda bir devlet hastanesinde sag ayagima basamama ve oksurdugunde siddetli kafin agrisi sikayetiyle hastaneye kaldirildim. Apandisit patlamasi teshisi kondu ameliyat oldum ve ameliyat sonucunda öldüm elektroşok ile geri getirildim buna ailem sahit gogus bolgesinde morluk ve ayildiktan sonra siddetli gogus kafesi agrisi cektim. 2010bu durum bilgilerin sakli tutulmasi hakkina olan tecavuz sayilmaz mi ameliyattan ciktiktan sonra ailemden sakladigim bekaretimin olmamasi ailemede soylenmisti. Anestezi uzmani beyfendi bu bilgiyi aileme vermisti.2010 yilinda kadin hastaliklarimdan bir ameliyat olmam gerektiginde bu durumu o hastane ile paylastigimda ameliyat evraklarim istendi verilen evraklard kesinlikle ameliyat olmamla iliskili hicbir belge bulunmuyordu... Bu evrak saklama delilleri karartma gibi suclara girmiyormu benim bu hastane ve calisanlarini saglik bakanligina sikayet etme durumum soz konusu mu... 2006dan bu yana neden degil derseniz saglik kurumlari isletmeciligi okuyorum ve bu tip haklarimin oldugunu derslerimden ogrendim sizede uzun sure gectigi icin sormak istedim ben bu işleme baslamadan once hangi yolu izlemeliyim..

---------------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Konusunda uzman bir hukukcudan destek alarak eğer şartları oluşmuş ise
şahsi bilgilerinizi veren anestezi uzmanı,gerekse apandist ameliyatı esnasında tutulaması gereken raporları tutmayan veya başka bir şekilde ibraz edemeyen
hastane idaresi hakkında T.C Sağlık Bakanlığına şikayetinizi yapabilirsiniz.
Saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04061604 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.