Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

2012 yılına duruşma günü

Yanıt
Old 29-11-2010, 16:53   #1
Av.Bülent Özkan

Varsayılan 2012 yılına duruşma günü

Sevgili Arkadaşlar;

Bu gün bir çek şikayetimizin ilk duruşma tarihini bildirir (Şişli Mahkemelerinden) davetiye ofisimize geldi.

Duruşma günü: 22.03.2012

Yanlış değil 2012...

Yorumsuz olarak bunu paylaşmak istedim. Zaten ne denebilir ki????

Saygılarımla...
Old 29-11-2010, 18:03   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Bülent Özkan
Sevgili Arkadaşlar;

Bu gün bir çek şikayetimizin ilk duruşma tarihini bildirir (Şişli Mahkemelerinden) davetiye ofisimize geldi.

Yanlış değil 2012...

Saygılarımla...

Maaşallah denebilir.
Old 29-11-2010, 20:20   #5
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Bülent Özkan
Sevgili Arkadaşlar;

Yanlış değil 2012...

Saygılarımla...

Sorular:

1.) Bugün kısa dönem askere giden Avukat Bay A, duruşmadan önce tezkeresini alıp, bu duruşmaya girebilir mi?

2.) Ana rahmine bugün düşen bebek, duruşmaya annesinin kucağında girebilir mi?

3.) Bu gün Avukatlık stajına başlayan bir Hukuk Fakültesi mezunu, bu duruşmaya avukat olarak girebilir mi?

Üç soruya da evet cevabı verebiliyorsanız, nur topu gibi bir duruşma gününüz olmuş. Hayırlı olsun!
Old 29-11-2010, 20:26   #6
Av.Şerare Erfan

ama haksızlık etmeyin çağlayanda avrupanın kartalda ise dünyanın en büyük adliyesine sahip olacağız.
içi boş işlevi olmayan 2012ye duruşma günü veren en büyük adliye. lütfen haksızlık etmeyelim.
Old 29-11-2010, 20:34   #7
S.Orhan

Alıntı:
Yazan av.mina
ama haksızlık etmeyin çağlayanda avrupanın kartalda ise dünyanın en büyük adliyesine sahip olacağız.
içi boş işlevi olmayan 2012ye duruşma günü veren en büyük adliye. lütfen haksızlık etmeyelim.

Anayasa değişti, yargı reformu yapıldı hala düzelmedi mi bu işler
Old 29-11-2010, 20:48   #8
tangela

Belki çok iyimser düşünüyorum ama bazen duruşma gününü yanlış yazabiliyorlar. İsterseniz gene de mahkemeden teyit edin.Doğruysa fotoğrafını çekip çerçeve yapabilirsiniz
Old 29-11-2010, 21:33   #9
Av.Şerare Erfan

Anayasa değişikliği ve yargı reformu mu dediniz? tabi tabi oldu hepsi. bu güzel çalışmalara karşılık bir tek binası eksik idi o da az kaldı bitecek ve her şey yoluna girecek.bundan böyle 12 gün sonraya duruşma günü alacağız.
Old 30-11-2010, 10:13   #10
oguzhand0

Bebeğin ana rahmine düşmesine, avukatın askere gitmesine, hukuk fakültesi mezununun staja başlamasına gerek yok, daha bir iki ayları var rahat olsunlar...

İnanılmaz ya... İstanbul da hep mi böyle? Yani yaptığınız bir çek şikayeti, basit yaralamalar, savcılık soruşturmaları... Hep böyle 6-8-12-15 ay ötelenir mi?

Son olarak Sayın Özkan;

Bu durumu Baro Başkanlığına bildirmenizin bir yararı olmaz mı?
Bir deneseniz...
Old 30-11-2010, 14:32   #11
Av. Melik Şengül

8,9 ay önce bana Ümraniye adliyesinden çek davasından dolayı davetiye geldi. Bende duruşma günün not aldım.2010 yılının 7 ayına ait bir gün idi. Duruşma saatine yetişmek için paldır küldür koştura koştura duruşma salonunun olduğu kata çıktım. Duruşma salonu kapalı idi.Kaleme gittim. Duruşma nerde yapılıyor diye sordum. Bugün duruşmamız yok dediler. Ama bana davetiye geldiğini söyleyince güldüler. Bugün kaçıncı avukat dediler. Duruşma 2011 yılının 7. ayına aitmiş. Büroya geri döndüm.
Old 30-11-2010, 14:37   #12
Av.Tuğba Göktepe

Biz de 2010 Ekim ayında,2011 Şubatına gün verildiği için kızıyorduk.Demekki şanslıymışız..
Beterin beteri olmaması durumu bir şans ise tabi
Old 30-11-2010, 14:45   #13
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Oğuzhan Dayar
Bu durumu Baro Başkanlığına bildirmenizin bir yararı olmaz mı?

Olmaz.
Anayasa'ya (üstelik devletin "d"sini hatalı bir biçimde büyük harfle yazarak) "... bir hukuk Devletidir." diye yazan Baro değildir.
Baroların, devletin bir hukuk devleti olmasını isteme hakları ve görevleri vardır ama bunu gerçekleştirecek yönetimsel yetki ve erkleri yoktur.
Baroların, ben kendimi bildim bileli varolan hakim ve savcı açığının kapatılmasını isteme hakları ve görevleri vardır ama bu açığı kapatabilecek yönetimsel yetki ve erkten yoksundurlar.
Baro yerine Cumhurbaşkanı, Başbakanlık, Bakanlar Kurulu ve Adalet Bakanlığı'na bildirmek gerekir de demeyeceğim; çünkü kadıyı kadıya şikayet etmenin de bir anlamı yoktur.
Old 30-11-2010, 17:09   #14
Av. Gülgün

Benim bugün çocuk mahkemesinde katıldığım duruşmanın günü de 07.06.2011...
Old 30-11-2010, 17:14   #15
caner87

Çorlu gibi bir ilçede bile mesela iş mahkemelerinde duruşma günleri arası 3-4 ayı bulabiliyor ki en seri usulun uygulandığı mahkeme...
hakimlere de yazık bize de,
Old 04-12-2010, 14:56   #16
av.cemil

Varsayılan Bu karşılıksız çek davalarını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne götürmek gerekiyor.

Karşılıksız çek şikayetlerinde soruşturma evresi 1 yıl sürüyor,Bu davalar,Asliye Ceza dan alınıp Sulh Ceza ya verildikten sonra,Adalet Bakanlığı tarafından hiç bir planlama yapılmadığı için , bu süre önce 1 yıla,şimdi 1.5 yıla çıktı ;muhtemelen kısa sürede 2-3 yıla çıkacak...Adalet Bakanlığında ise kimsenin kılını kıpırtaddığı yok,Acaba nelerle meşgüller...Ben bundan sonra ilk 1 yılı aşan duruşma günü için ''adil yargılama'' ilkesine riayet etmeyen,duruşma sürelerini kısaltmak için gerekli planlama ve düzenlemeleri yapmayan Adalet Bakanlığı'nı ,dolayısıyla devleti Avrupa İnsan Hakları mahkemesinde, tazminata mahkum ettirmek için dava açıcam.Napim, benim adım hıdır, elimden gelen budur.....En azından rahatlarım...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi