Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Tahliye Davası, Kısmi İtiraz, Kabul Edilen Miktar Üzerinden SADECE TAHLİYE DAVASI

Yanıt
Old 23-06-2010, 09:50   #1
uorneksoy

Varsayılan Tahliye Davası, Kısmi İtiraz, Kabul Edilen Miktar Üzerinden SADECE TAHLİYE DAVASI

Herkese İyi Günler, İyi Çalışmalar...

Başlıkta da belirttiğim gibi, 13 Örnek icra takibine süresi içinde kısmi itiraz edildi.

kabul edilen kısım üzerinden takibe devam edilip, haciz yapıldı ve yine kabul edilen kısım üzerinden tahliye davası açıldı. itirazın iptali davası açılmadı. ancak tahliye davası ödeme müddetinin bitiminden itibaren 7 ay sonra açıldı.

tahliye davasının açılması ile ilgili bir sorun yok ancak, SÜRE konusu aklıma takılmış durumda.

itirazın tebliği tarihinden mi?
ödeme süresinin bitiminden itibaren mi? TAHLİYE davası açılmalıdır.

şimdiden herkese teşekkürler.
Old 23-06-2010, 10:50   #2
uorneksoy

İİK 269A

"...ihtar müddetinin bitim tarihini takip eden altı ay içinde..."

hükmüne göre ben de aynı fikirdeyim ancak bunu destekleyen ictihat bulamadım malesef
Old 24-06-2010, 18:05   #4
uorneksoy

maalesef yargıtay kararı veya emsal olay bulamadım
Old 24-06-2010, 18:09   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan uorneksoy
maalesef yargıtay kararı veya emsal olay bulamadım

Neden ille de Yargıtay kararı? Alıntısını yaptığınız 269/a maddesi o kadar açık ki. "ihtar müddetinin bitim tarihi" hangi tarihtir?
Old 24-06-2010, 18:13   #6
uorneksoy

mahkemelerimizin ve hakimlerimizin ikna olmaları için olmaz ise olmaz "c.q.n." olduklarını düşünüyorum,

yanlış mı düşünüyorum ??
Old 24-06-2010, 19:03   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan uorneksoy
mahkemelerimizin ve hakimlerimizin ikna olmaları için olmaz ise olmaz "c.q.n." olduklarını düşünüyorum,

yanlış mı düşünüyorum ??
Bu kadar açık yasa hükmüne aykırı karar verecek olan hakim Yargıtay'dan korkar mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi