Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Türk Hukuk Sitesi Yeni Üye Başvuruları ve Üye Referans Sistemi

Yanıt
Old 11-03-2007, 18:57   #1
Admin

Varsayılan Türk Hukuk Sitesi Yeni Üye Başvuruları ve Üye Referans Sistemi

Sayın Üyeler,

Bilindiği gibi Türk Hukuk Sitesi üye seçiminde oldukça seçicidir ve tüm üyelik başvuruları KABULE TABİ olarak düzenlemiştir. Bir diğer deyişle THS'ye herkes üye olarak kabul edilmemekte, üye seçiminde son derece seçici, titiz davranılmakta ve her başvuru site ilkelerimiz doğrultusunda dikkatle incelendikten sonra kabul edilmekte veya reddedilmektedir. THS diğer sitelerin aksine üye sayısını arttırma kaygısında hiç olmamıştır ve olmayacaktır. Tam aksine sitemiz adeta bir "özel kulüp" tarzında yapılanmakta ve bizimle aynı ilkeleri, idealleri ve hayalleri paylaşan ziyaretçilerimizi aramızda üye olarak görmeyi amaçlamaktadır.

Bu nedenlerle sitemize üye kabul ederken, başvuruda bulunan ziyaretçimizin site ilkelerimizi benimsemiş, hedeflerimizi paylaşan, siteyle bağları gelip geçici değil, uzun soluklu olacak, sitemizdeki saygınlığa, kaliteye, düzeye ve üsluba uyum sağlayabilecek, sitemizdeki imece, birlikte üretim, yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerine aktif olarak katılımda bulunacak olduğundan emin olmak istemekteyiz ve bu konuda tereddüt yaşadığımız başvuruları ise kabul etmemekteyiz. THS içindeki kalite ve düzey büyük ölçüde üye seçim kriterlerimizdeki yüksek standartlarla da ilgilidir.

Site olarak üye seçimindeki titizliğimiz arttıkça, sitemize üye başvuruları azalacağına, şaşırtıcı şekilde daha da artış göstermektedir ve açıkçası artık sitemizin kapasitesinin de çok üstüne ulaşmaya başlamıştır. THS Mart 2006 tarihinde yeniden yapılanma geçirerek dışardan daha fazla üye kabul etmeye başladığında üye sayısı 1700-1800 civarlarında idi. 1 yıl sonra Mart 2007 tarihinde ise üye sayımız 11460'tır ve üye artış hızımız 1 yıl içinde %650 olmuştur. Bu yüksek oran hergün daha da katlanarak artmaktadır ve üyelik başvurularının onaya bağlı hale getirildiği, gerçek kimlik bilgileri ve TC kimlik numarasının istendiği, başvuruların yaklaşık %60-65'nin da reddedilerek bu kayıtların veritabanından silindiği ve bu artış hızının da sadece kabul edilen üyelikleri kapsadığı düşünüldüğünde, bu hızın ne derece yüksek olduğu konusunda daha iyi bir fikir edinilebilecektir. Ticari bir amaç taşımayan, sponsor desteği almayan, ücretsiz, amatör ve idealist kalmakta direnen bir site için bu sayılar elbette son derece gurur vericidir ancak arkasında büyük ticari marka ve grupların olduğu sitelerin dahi kolaylıkla yakalayamadığı bu ilgi ve trafik aynı zamanda sitenin kaynaklarını da oldukça zorlamaktadır. Keza site üye başvurularının tek tek incelenmesi işlemi de ciddi bir mesai almaya başlamıştır.

Gerek üye artış hızımızın biraz daha kontrol altına alınması, gerek üye seçimindeki kalite ve titizliğin muhafaza edilmesi, gerekse üye başvurularının incelenmesi işleminin üzerimizdeki ağır yükünün hafifletilmesi için "Referansla Üyelik" sistemini devreye sokmayı planlıyoruz. Buna göre sitemizde aktif olan üyelerimize kişiye özel bir üye referans kodu vereceğiz ve bu kodu kullanarak bu üyelerimizin dostlarını ve meslektaşlarımızı davetle sitemize üye yapmalarına olanak tanıyacağız. Referans kodunu üyemizin THS içindeki üye statütüsüne göre veriyoruz ve bu işlem site yönetimi tarafından DEĞİL, belirli kriterlere göre otomatik olarak program tarafından yapılmaktadır. Programımız her üyemizin THS içinde ne kadar aktif olduğunu üyelik tarihi, mesaj sayısı, üye statüsü (hukukçu, profesyonel, akademisyen, hukuk öğrencisi, hukuksever vs.), teşekkür sayısı gibi kriterleri değerlendirerek kararlaştırmakta ve aktif üye statüsünde gördüğü üyelerin üye sayfalarına sadece onların göreceği kişiye özel bir üye referans kodunu otomatik olarak yerleştirmektedir.

Üye sayfanızı ziyaret ederek size program tarafından bir üye referans kodu atanıp atanmadığını hemen görebilirsiniz (Bu referans kodu otomatik olarak her ay program tarafından değiştirilecektir). Eğer size verilmiş bir referans kodu varsa bu kodu THS'ye üye olmasını istediğiniz arkadaşlarınıza ulaştırarak onları sitemize üye olmak için davet edebilirsiniz. Üyelik formumuza bu kodun girileceği özel bir alan eklenmiştir ve bu kodu ulaştırdığınız arkadaşlarınız, bu özel alana bu kodu yazdıklarından üyelik başvurularında sizin referansınız ile siteye geldikleri görülecek ve başvuruları buna göre değerlendirilecektir. Eğer henüz size atanmış bir referans kodunuz yoksa, sitemizde daha aktif olmanız veya biraz zaman geçmesi gerekmektedir. Üye referans kodu üyelik tarihinin eskiliğine, üyenin mesaj sayısına ve teşekkür sayısına göre verildiğinden, referans kodu almak için forum içinde daha aktif olmanızı ve diğer üyelerden teşekkür alan içeriği zengin, faydalı mesajlar göndermenizi öneririz.

Üye referans kodu uygulamasını bugün itibariyle aktif hale getirdiysek de, henüz tüm yeni üyelikleri mecburi olarak referans isteyecek şekle dönüştürmedik. Halen referans kodu olmayan bir ziyaretçimizin de sitemize üyelik başvurusu yapması mümkündür. Ancak özellikle üyelerimiz referans sistemimizi daha sık kullanmaya başladıkça ve yeni üyelerimizi daha yoğun olarak mevcut üyelerimizin daveti ile almaya başladıkça, üye sistemizi de değiştirererek referans sistemini zorunlu hale getireceğiz. Bu süreç içinde siteye kayıt olmak için siteden bir referans göstermenin zorunlu hale geldiği zamanlar olabilir ve yine zaman zaman da yeni üye başvuruları serbest hale dönüştürülebilir. Bu uygulamayı yeni başvurulardaki yoğunluğu sitenin kapasitesi ile orantılı olacak şekilde ayarlamayı ve değiştirmeyi planlamaktayız.

Referans sistemimizi kullanarak THS'ye sitemizden gerçekten istifade edecek, site ilke ve ideallerimizi paylaşan, Türk Hukuk Sistemi için hep birlikte birşeyler yapma gayretimize yardımcı olacak meslektaşlarımızı ve dostlarımızı kazandırma çabalarımıza yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederiz!
Old 11-03-2007, 18:57   #2
Admin

Soru ve Cevaplarla THS Üye Referans Sistemi:

Bir arkadaşımı THS'ye üye yapmak istiyorum, nasıl yapacağım?

Üye sayfanızı ziyaret ediniz, burada size özel bir Üye Referans numarası bulacaksınız (eğer aktif üyemizseniz!). Bu numarayı arkadaşınıza telefon, email, MSN vs. yollarla ulaştırınız. Arkadaşınız THS üyelik başvuru formunu doldururken Üye Referans Kodu bölümüne bu kodu girdiğinde, üyelik başvurusunda sizin referansınız ile üye olduğunu gözükecek ve başvurusu buna göre değerlendirilecektir.

Üye sayfamda Üye Referans Kodum yok, neden?

Üye referans kodu aktif üyelerimize verilmektedir. Eğer sitemizde sadece okuyucu olarak kalıyor, siteye aktif olarak katılımda bulunmuyorsanız veya henüz yeni üye olduysanız, üye referans kodunuz henüz yoktur ve bu nedenle davetle THS'ye üye çağıramazsınız. Sitede aktif üye olmanız ve referans kodunuz olması için, forumda daha sık yazışınız ve diğer üyelerimize yardımcı olan, onlardan olumlu tepkiler alan, içeriği zengin, site kurallarına uygun mesaj sayınızı arttırınız. Mesajlarınızın diğer üyelerden aldığı "Teşekkür Sayısı" arttıkça, üyelik statünüz de bununla doğru orantılı olarak gelişecek ve bir süre sonra üye referans kodunuz üye sayfanızda otomatik olarak belirecektir.

Arkadaşıma Verdiğim Üye referans Kodu site tarafından kabul edilmiyor, neden?

Üye referans kodu kişisel bir koddur ve güvenlik açısından 30 günde bir otomatik olarak değişmektedir. Eğer arkadaşınız kendisine geçen ay içinde verdiğiniz bir kodu uzun süre sonra kullanmayı denediyse geçersiz kod uyarısı ile karşılaşmış olabilir. Bu durumda lütfen üye sayfanızı ziyaret ediniz ve size yeni atanan kodu öğrenerek arkadaşınıza bu kodu ulaştırınız ve bu kodla fazla gecikmeden kayıt yapması konusunda kendisini uyarınız.

Artk Referans Kodu olmadan THS'ye üye kabul edilmeyecek mi?

Belki! :-)

Üye referans kodu uygulamasına başladığımız bugün itibariyle tüm yeni üyelikleri zorunlu olarak referanslı hale GETİRMEDİK. Referans kodu şu aşamada üyeliği kolaylaştırıcı bir etken olarak siteye eklenmiştir ve referans kodu olmayan üyelik başvuruları da halen değerlendirilmektedir.

Ancak zaman içinde üye artış hızımızı dengelemek adına, THS üyeliklerinin sadece referansla kabul edilir hale gelmesi olasıdır. Keza zaman zaman referans sisteminin zorunlu hale getirildiği, zaman zaman serbest bırakıldığı dönemler de olabilir. Bir diğer deyişle referans kodu uygulamasının THS'nin üye artış hızına ve kapasitesine paralel olarak belirli zamanlarda yeni üyelikleri sınırlamak zaman zaman devreye sokulması planlanmaktadır ve her ne kadar bugün itibariyle hemen zorunlu hale gelmediyse de, ilerde gelmesi mümkündür.
Ancak referans sisteminin zorunlu hale gelmediği dönemlerde DAHİ, bir üyemizin referansıyla THS'ye kayıt yapan üye adaylarımızın başvuruları daha farklı kriterlerle değerlendirildiğinden, THS'ye referansla üye olmak üyelik prosedürünü kolaylaştırıcı bir unsur olacaktır.
Old 11-03-2007, 22:55   #3
ege

sevgili Admin,

önerim olacak;
THS okunmaya açık bir forum.
Sadece yazışmaya katılmak için üye olmak gerekli değil mi?
bence üye olup da belirli bir süre boyunca yazışmaya hiç katılmamış üyelikleri siliniz.
böylece sistem biraz rahatlar?

kolaylıklar dilerim.
Old 11-03-2007, 23:17   #4
A.Turan

Sayın ege'ye aynen katılıyorum.
Ayrıca sayın admin bir kişi bazan birden çok üye. nedeni ise eskiden mail adresi ile üye olurduk. örneğin ben, eski mailimle( o zamanlar 145 ile bağlanır ttnet. adresi kullanırdım) üye oldum sonra o mailde şifrede uçunca yeniden bu kez tc no ile üye olduk. örneğin üye listesine bakarken kendime ait ikinci bir nicki buldum. şifresini hatırlasam onlada yazabilirim boş bir üye yani.( sorarsanız söylerim)
Old 12-03-2007, 18:42   #5
ISIL YILMAZ

Alıntı:
bence üye olup da belirli bir süre boyunca yazışmaya hiç katılmamış üyelikleri siliniz.

Bence silinmesin, birgün ihtiyacı olur, yazar.
Old 12-03-2007, 18:50   #6
Admin

Öneriler için teşekkürler ancak sorunumuz zaten üye sayısının fazla olması değil. Daha ziyade siteye olan yoğun ilgi ve üye seçimindeki hassasiyetimiz nedeniyle üye başvurularını değerlendirmenin büyük bir mesai gerektirmesi.

Bu açıdan mevcut üyelerin üye hesaplarını silmenin sorunu çözmek adına bir faydası olmayacaktır, tam aksine zararı olacaktır çünkü hesapları silinen üyelerimiz büyük olasılıkla tekrar kayıt yapacaktır ve bu defa bu başvuruların yeniden incelenmesi gerekecektir.

Birkaç yıl önce veritabanında böyle bir temizlik işlemi yapmıştık ve 0 mesajlı üyeleri sistemden sildik ancak büyük kısmı gelip yeniden kayıt oldu. Doğrusu THS'ye kayıt olmanın tek getirisi forumda mesaj yazma hakkı olduğundan, 0 mesajlı bir üyenin niçin THS üyesi kalmak istediğini eskiden beri çözebiilmiş değilim ancak sanırım sebep "duygusal". Nitekim aramızda bazı üyelerimiz var kayıt tarihleri 2002 ve 5 yıldır DÜZENLİ olarak siteyi ziyaret ediyorlar ancak mesaj sayıları 0!

Üye referans sistemi bizim yeni üye başvurularını değerlendirmemizi kolaylaştıracak zira sitemizde aktif olan bir üyemizin referansıyla ve davet üzerine gelen bir üyenin siteye üye olma sebebini sorgulamamız gerekmeyecek. Böylece bu kayıtları daha hızlı şekilde onaylamamız mümkün olacak.
Old 12-03-2007, 19:20   #7
Opioid

sayın ege'ye çoğunlukla katılıyorum..
bir de anlamadığım bir konu daha..
site yöneticileri bu kadar mesajı, yazışmaları nasıl kontrol altına alıyor?
nasıl idare ediyorsunuz aşk olsun çocuklar!
bir de asıl işinizi de düşünürsek..
sonuçta finansman yok, parasal karşılık yok..
üye sayısını referans gösterip reklamla finansman sağlarsanız da(ileriye yönelik),
buna kimsenin bir laf etmeye hakkı olmaz.bu en doğal hakkınız olur.
sonuçta bir yere zaman ayırmak, diğer yerlerden feragat etmek demektir.
umarım bunu böyle devam ettirebilirsiniz.
bir de admin, yöneticiler çok fazla iletişim halinde olamıyorlar sanırsam.
hadi online yazışsanız bile hep b.sayar başında olunuyor mu? falan filan..
ayrıntıları çok iyi bilmiyorum.. tek bildiğim meşakkat metresi epey yüksek.
her neyse, üyelikleri belli bir sınırda tutup, referans sistemini oturtmanız lehinize olacaktır.
üye sayısı yeterinden fazla, üye kalitesi yeterli, fazlası kafa ağrıtabilir..
sanmıyorum ki başgösteren bir sorun için derman bulunmasın,farklı yorumlar eksik kalsın bu sitede.
üyenin bütün mesajları bile konuklara açık. yalnızca bakınmak için gelinecekse bu siteye,
bir katkı düşünülmüyorsa misafir olarak kalmaları daha isabetlidir.
daha doğrusunu sizin bileceğinizden eminim ve
başarılarınızın devamını bekliyorum..
saygılarımla..
Old 14-03-2007, 22:07   #8
Nusret

Varsayılan Yeni Üyelik Sistemi Hakkındaki Görüşlerim

THS'nin üye kabulünde yeni bir yönteme başvurduğuna ilişkin yazıyı üzüntüyle okudum. Bu kabul sistemi değişikliği, kendilerinin de belirttiği gibi, sadece üyelik işlemlerinin hızlandırılmasına yönelik bir tedbir olmayıp, üyelerin niteliklerinin de belirlenmesine yönelik bir girişimdir.

Denilebilir ki, her başvurunun kabul edilmediği, üyeliğin incelemeyi müteakip onaylanmaya bağlandığı bir sistem (THS'nin halihazırda uyguladığı sistem) de gerçekte üyelerinin niteliklerini belirlemeye dönük değil midir? Elbette öyledir, ama uygulamaya yeni konulan sistem, bu amaca yönelik daha bariz bir uygulama olup "kaçak"ları önlemeye yönelik bir girişimdir. Dolayısıyla, kısa vadede olmasa bile orta vadede THS, hemen hemen aynı şeyleri düşünen ve aynı şeyleri söyleyen bir üyeler topluluğuna dönüşecektir. Zaten, şimdiye kadarki uygulamaları (esas itibariyle politik olmakla birlikte hukuk alanına da önemli ölçüde sirayet eden mesajların dahi kabul edilmemesi, fakat belirli-egemen politika doğrultusundaki bu türden mesajlara göz yumulması vb.) nedeniyle önemli ölçüde öyledir de. Fakat bu yeni sistem, THS'ye bu yönde uzun bir adım attıracak ve THS giderek daha tek sesli bir hale gelecektir.

Ve yine denilebilir ki, herhangi bir kuruluşun, burada THS'nin, kendi üyelerinin profilini belirleme gibi bir hakkı yok mudur? Sözkonusu olan yıllardır içinde olduğumuz, küçüklüğünden serpilmeye başladığı şu zamana kadar izleyip katkı sunmaya çalıştığımız bir kuruluş ise, bu konuda böylesi taleplerde bulunmaya hakkımız olduğunu sanıyorum.

Bu aşamadan bir sonraki adım, mesajların yayınlanmasını kabule bağlı kılmaktır ki, THS'nin bu aşamaya hiç gelmemesini dilemekten başka bir imkanım bulunmamaktadır. Umarım THS, egemen zihniyetin kucağında giderek kabuğuna çekilen ve hiçbir esprisi kalmamış bir yapıya dönüşmez. Unutmayalım ki, bir yeri cazip kılan, herşeyden önce onun yerleşik uygulamalara demokratik açıdan muhalif olma kimliğidir. THS, kendisini bu yoldan daha da uzaklaştıracak adımlar atacağına, giderek kaybettiği bu kimliğini tekrar kazanma yönünde davransa daha iyi olur. Farklı seslerin bünyesinde şakıması, onu küçültmez, tersine daha da güçlü kılar.
Old 14-03-2007, 22:32   #9
Admin

Sayın Nusret,

Alıntı:
Umarım THS, egemen zihniyetin kucağında giderek kabuğuna çekilen ve hiçbir esprisi kalmamış bir yapıya dönüşmez.
İnternet platformunun en güzel tarafı budur: Bir sitenin "egemen zihniyetini" beğenmediğiniz zaman, "egemen zihniyetini" beğendiğiniz bir site bularak, orada yazışmaya başlayabilirsiniz. Onu da bulamazsanız, kendi sitenizi kendi zihniyetinizde kendiniz kurarsınız mevcut sitelerin egemen zihniyetleriyle ilgili tüm sorunlarınız kökünden ve kalıcı olarak çözülür.

Türk Hukuk Sitesinin, örneğin Barolar Birliği Sitesinin yapması gerektiği gibi "her avukatı/hukukçuyu kucaklayan", "her görüşe açık" bir site olmak gibi bir misyonu yoktur, çünkü burası bir kamu sitesi değildir, üyelerini kendi kriterlerine göre kendi seçen bir özel kulüptür. Türk Hukuk Sitesi'nin kurulduğu gün belirlenen ilkeleri, hedefleri ve misyonu vardır ve THS bu ilkeleri paylaşan, bu hedefe yürüyen, bu misyonu omuzlayan üyelere açıktır. Bu ilkeleri paylaşmayan ziyaretçilerle/üyelerle yollarını ayırmakda ise hiç tereddüt etmez. THS kalitesini, başarısını ve artık büyük bir aile haline dönüşen organizasyonunu da büyük ölçüde bu stratejisine borçludur.

THS olarak çok sesli olmak gibi bir kaygımız yok. İnternet sağolsun bize, Türk Hukukçularına, ve hatta herkese her telden, her melodiden, her sesi sağlıyor. Biz ise THS olarak kendi doğru bildiğimiz makamda, kendi müzik aletlerimizle, kendi bestemizi yapmaya çalışıyoruz ve bu müzik zevkini paylaşan ziyaretçilerimizi de üye olarak orkestramıza katılmaya davet ediyoruz. İzin verin "do" çalınacak yerde, elindeki darbukaya bütün gücüyle ve hınçla vurup inatla "si-bemol" çalarak, orkestramızın ve ortaya çıkarmak istediğimiz sanat eserimizin ahengini bozanlara da, farklı bir platformu kullanmalarını önerme lüksümüz olsun.
Old 15-03-2007, 12:57   #10
Opioid

Mahçup

Sayın Nusret;
Herkes özgürse, kimse özgür değildir..

saygılarımla..
(yanlış anlaşılmasın sadece bir latife: Nusret, mayın gemisi değil miydi? )
Old 16-03-2007, 12:47   #11
Nusret

Varsayılan Latifedeki Nusret'in izahı

Kuleli'de okurken (1975-1978), birinci sınıftaki edebiyat öğretmenimiz olan Albay, sınıfta bulunan 24 kişiyi teker teker tahtaya kaldırıp ad ve soyadlarının açıklamasını ve memleketlerinin anlatılmasını isteyerek sözlü yaptı. Bazılarımız bildi, ama çoğumuz bilemedik. ben de bilemeyenlerin arasındaydım. Ama İstanbul doğumlu olmama ve İstanbul'da yetişmeme rağmen sık sık gidip geldiğim için Divriği ile ilgili öyle güzel şeyler anlattım ki, 10 üzerinden 5 alan birkaç öğrenciden biriydim.

Öğretmenimiz, her iki adımın anlamını da kendisi söyledi. Seyit'in Peygamber soyundan gelenlere verilen bir sıfat olduğunu, Nusret'in ise Farsça zafer anlamına geldiğini öğrendim. Ama aynı zamanda Nusret'in Arapça Nasr, Nasır'dan kaynaklandığını da biliyorum. Hangisi doğru bilemem. Sanırım Arapça'daki anlamı da iyi, iyilik imiş. Nasrullah da Allah'ın iyiliği, lütfu oluyormuş.

Nusret Mayın Gemisi'ne Nusrat da denildiğini okuyoruz. Hangisinin doğru olduğunu bilemiyorum, ama ben Nusret'in kullanılmasını tercih ederim. Adaş muamelesi görmek için tabii. :-)

Yukarıda yazdığım görüşlerimi koruduğumu da sözün sonunda belirtmeden geçemeyeceğim. Özel kuruluşların kendilerinin sahip oldukları fikirler elbet olabilir. Ama benim savunduğum şey bunun olmaması değildi ki. Ben bu başlık altında fikir çeşitliliğinin olmasının burayı zenginleştireceğini söylüyorum sadece. "Yine de sen bilirsin!"
Old 17-03-2007, 11:52   #12
Tiocfaidh

Alıntı:
Yazan Nusret
Dolayısıyla, kısa vadede olmasa bile orta vadede THS, hemen hemen aynı şeyleri düşünen ve aynı şeyleri söyleyen bir üyeler topluluğuna dönüşecektir. Zaten, şimdiye kadarki uygulamaları (esas itibariyle politik olmakla birlikte hukuk alanına da önemli ölçüde sirayet eden mesajların dahi kabul edilmemesi, fakat belirli-egemen politika doğrultusundaki bu türden mesajlara göz yumulması vb.) nedeniyle önemli ölçüde öyledir de. Fakat bu yeni sistem, THS'ye bu yönde uzun bir adım attıracak ve THS giderek daha tek sesli bir hale gelecektir.

Umarım THS, egemen zihniyetin kucağında giderek kabuğuna çekilen ve hiçbir esprisi kalmamış bir yapıya dönüşmez.

Nusret bey,

Kendim; bu sitede ne yönetici, ne de yetkili üyelerden birisiyim. Bu nedenle eleştirilerinize cevap vermenin haddimi aşacağını düşünsem de üyesi olmaktan büyük keyif aldığım bu siteye yöneltmiş olduğunuz "egemen politikanın esiri", "egemen zihniyetin piyonu" tarzındaki eleştirileri kendimce yanıtlamak istedim.

THS'nin bugün (aktif veya değil)10.000'i aşkın üyesi varsa 10.000'i aşkın çeşitteki dünya görüşüne sahip insanla bağı vardır. Bu insanları buraya toplayan ortak nokta bu insanların (hukukçu olsun ya da olmasın)hukuk sevgisi ve ilgisidir. Değil 10.000, 10 kişiyi dahi bir araya toplamanın imkansızlık boyutunda zor olduğu malum şartlarda farklılıkları değil, ortak ve birleştirici unsurları ön plana çıkarmanın gerekliliğinden dolayı çatıştırıcı ideolojik polemiklerden kaçınılması doğaldır.

Kısır ideolojik çekişmelere ve bu tür çekişmelerin yer aldığı mesajlara hoşgörü gösterilmeyen THS'de; her üye hayat felsefesini, dünya görüşünü ve hatta belirli sınırlar içinde siyasi tercihlerini açıklamakta özgürdür. Bu ülkenin başbakanını, bakanlarını, meclisini, cumhurbaşkanını, adli teşkilatını, bürokrasisini, sınırları dışına çıkarak Birleşmiş Milletler'i, Nato'yu, ABD'yi, AB'yi hatta Pakistan'ı mesajlarında özgürce eleştirebilmiş ve bu eleştirilerinden dolayı site yönetiminden hiç bir kısıtlamaya veya engellemeye maruz kalmamış bir üye olarak bu benim site hakkında yaptığım kendi tahlilimdir. Sizin tahlilinize dönecek olursak; mevcut düzeni 'egemen güç' veya 'egemen zihniyet' olarak değerlendirmeniz ve Almanya'da, Şili'de, İspanya'da, Kamboçya'da ve Sovyetler'de bir dönem egemen olmuş baskıcı rejimlere benzetmeniz, THS'yi de o'nun 'şakşakçısı' olmakla itham etmeniz sizce de biraz insafsız bir yorum değil midir?

Mesajımın başında da belirttiğim gibi, bu sitenin yöneticisi veya yetkilisi, dolayısıyla bu konuda bayan edilen görüşlerin muhatabı değilim. Sadece sayın Nusret tarafından var olduğu iddia edilen 'egemen zihniyet'e ters düşmesine rağmen "Bütün Ülkelerin İşçileri, Birleşin!" şeklinde bir sloganın imza olarak kullanılmasına müsade edildiği THS'nin hiç kimsenin boyunduruğu altında olmadığını vurgulamak istedim.

Yazdıklarım; site kurallarıyla, site yöneticilerinin ve özellikle sayın Admin'in fikirleriyle ilgili değil, sadece site hakkındaki şahsi görüşlerimden ibarettir.

Saygılarımla
Old 17-03-2007, 15:02   #13
Jeanne D'arc

"Bütün THS Sevenler, Birleşin!"

Sayın Nusret siz de! ))

Saygılarımla.
Old 24-03-2007, 18:26   #14
Osman Asiltürk

sevgili admin

Arkadaşlar katlanarak artan üyeler konusuda yorum yapmışlar. Bir arkadaşın belirlenmiş bir sürede yazmayanların üyelikleri düşsün şeklindeki önerisine tam anlamıyla katılmıyorum. Kaldı ki bu siteye hukuk mesleğinin dışında insanlar var. Dolayısıyla bu insanların birşeyler yazma aralıkları uzayacaktır.
Old 24-03-2007, 18:29   #15
Osman Asiltürk

Sayın Jaanne D'arc,

Çağrınızın vüsati samimiyetinizi bir nebze de olsa ortaya koyuyor.
Old 27-04-2007, 06:34   #16
muratsadioğlu

Jeanne D'arc dostum..
Biz seni yakmamış mıydık?.
Mutluluk ve başarı dileklerimle..
Old 27-04-2007, 14:10   #17
Jeanne D'arc

Sayın muratsadioğlu,

Küllerimden yeniden doğdum!

Alıntı:
Mutluluk ve basari dileklerimle..

Bilmukabele ve saygılar.
Old 03-06-2007, 00:08   #18
erkan tuğrulöz

Varsayılan Sayın Türk Hukuk Site Yöneticisi

Site üyelerinin Sayın Avukat Üyelerine Kanun maddeleri veya danıştay kararları ile soru ve bilgi yöneltilmemesi gerektiği bu konuya saygı duyarım.Panelleri izlemek ve okumak bilgi açısından çok iyi ve keyif alıyorum.Sayın Avukat üyelerimizin davalarına esas olan dosyalarının bilirkişi inceleme taleplerinde alınan kararın sonucu veya davanın kararını etkiliyen bilirkişi kanaat bildirimi hakkında bilgi talebinde bulunurlarsa şahsen ben gerekli yardıma hazırım.Bundan dolayı mesajlar ve katılımlara bağlı üyeliklerin silinmesi ne kadar doğru olur,takdir sizlerin.Tüm üyelere sevgi ve saygılarımı sunarım.Erkan Tuğrulöz
Old 04-06-2007, 19:50   #19
Jeanne D'arc

Sayın erkan tuğrulöz,

Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım?

Saygılarımla.
Old 04-06-2007, 22:18   #20
erkan tuğrulöz

Sayın Jeanne D'arc
T.H.S üyelik kabulü ve sistem yöneticisi tarafından yapılan üyelerin siteye giriş ve katılımları sonucu gelen mesajların durumuna göre geçici kabul edilen üyenin kaydının silinmesi hakkında şahşi görüşümü ve düşüncemi belirtmek istemiştim.İlgilendiğiniz için teşekkürler,saygılarımla
Erkan Tuğrulöz
Old 05-06-2007, 09:29   #21
Jeanne D'arc

Sayın erkan tuğrulöz,

Açıklama için ben teşekkür ederim.
Old 18-09-2007, 12:28   #22
iquht

sayın admin basvuruların incelenmesini tek basınızamı yapıyorsunuz? eger zor oluyorsa bu işi bilen bir kac arkadas secip onlarla birlikte yapmanızı oneriyorum saygılar
Old 19-09-2007, 19:38   #23
erkan tuğrulöz

Varsayılan Teşekkür

Sayın T H S üyeleri önerimi okuyup yorum yapanlara teşekkür ederim.Sayılarımla Erkan TUĞRULÖZ
Old 20-09-2007, 00:28   #24
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan iquht
sayın admin basvuruların incelenmesini tek basınızamı yapıyorsunuz? eger zor oluyorsa bu işi bilen bir kac arkadas secip onlarla birlikte yapmanızı oneriyorum saygılar

Söylüyoruz da dinlemiyor. Neticede kendisi bir makina ve programında buna yanıt yok.

Saygılarımla
Old 20-09-2007, 07:16   #25
M P

Selamlar değerli admin ,
Bence izlenen politika yanlış olaya birde şu açıdan bakmak lazım ne kadar çok üye olursa o kadar fazla insana hizmet etmiş olursunuz ayrıca dbyi dert etmeyede gerek yok şimdi fantastiko denen bir program çıkmış hosting kapastesini çok rahat artırabiliyorsun, bence ths bu yönde yeniden yapılanmalı unutmayalım ne kadar çok insan okadar çok hizmet...
Saygılarımla
Old 20-09-2007, 12:53   #26
Jeanne D'arc

Old 28-01-2008, 00:24   #27
cenkazakli

bence bu site ye bir süre katılmayanların silinmesi yanlış ben bu siteye gireli uzun zaman oldu ancak işlerim yoğunluğu dolayısıyla katılım sağlayamadım ancak aklımın bir köşesinde sürekli bu site varoldu bence çok güzel bir site ve insanlara böyle bir haksızlık yapılmasını uygun bulmuyorum.
Old 30-04-2008, 12:28   #28
buketarcan

sayın üyeler ve admin;
ben yaklaşık bir yıldır ths'ye üyeyim ancak hiçbir yazışmaya veya mesajlaşmaya dahil olmadım. eğer bu siteye uygun bulunmuş ve üyeliğim onaylanmışsa bunu yeni yönetim şeklinden dolayı elimden alınmasına karşıyım. Eğer uygun olmasaydım en baştan zaten üyelik kazanamazdım çünkü her zaman vurgulanan üyelerin seçiminde çok özen gösterildiğidir. Umarım bu konu sadece üyeler arasında konuşulan bir konu olarak kalır ve pratikte var olmaz.
Herkese başarılar dilerim.
Buket arcan
Old 30-04-2008, 12:58   #29
Admin

THS üyeliği aktif olmayan üyelerimizi silmek gibi bir niyetimiz yok. Bu konu nasıl bu noktaya geldi onu da anlayamadım. Ama üyeliğin silinmesi söz konusu değilse bile, üyelerimizin de foruma "nitelikli" katılımının hem onlar için, hem de siteden yararlanan herkes için çok faydalı olacağını düşünüyorum, bu nedenle siteden sadece okuyucu olarak faydalanan eski üyelerimizin arada sırada da olsa nitelikli ve mesleki katılımlarını bekliyoruz.
Old 01-09-2008, 14:25   #30
ceylanşimşek

Dikkat

Alıntı:

Sadece yazışmaya katılmak için üye olmak gerekli değil mi?
Sayın Ege,söylediğiniz şey doğru ancak öneriniz,benim gibi siteye yeni katılmış biri açısından acımasızca bir öneri çünkü ben öncelikle siteyi tanımaya çalışıyorum,sırf bir şeyler yazmış olmak için de mesaj yazmak istemiyorum...Bana anlayış göstereceğinizi umuyorum Saygılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi