Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ön incelemede tazminat talebi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-05-2017, 10:05   #1
Konuk 0037

Varsayılan ön incelemede tazminat talebi

İyi günler

Dava dilekçesini Boşanma Nafaka, Maddi tazminat olarak verdik.Ön incelemede Dilekçenin kabulünü Tazminat ise istemediğimi Beyan ettim.
Hakim Davacidan soruldu,Dilekçemin kabulününü Tazminat Hakkımı Revize ediyorum diye yazdırarak İmzalattı.

Ben Tazminat tekrar Dilekçe yazarak Talep edebilir miyim
Cevaplariniz için teşekkür ederim
Old 10-05-2017, 12:58   #2
Av. Hatun Olguner

hakimin duruşmada size imzalattığı beyan maddi tazminat talebimden feragat ediyorum şeklinde ise artık tazminat isteyemezsiniz. ama imzaladığınız beyan şimdilik maddi tazminat istemiyorum şeklinde ise ıslah dilekçesi vererek maddi ve koşulları varsa manevi tazminat isteyebilirsiniz. sorunuza sağlıklı cevap verebilmek için duruşma zaptını incelemek gerekiyor. En doğrusu duruşma zaptını bir avukatla birlikte incelemenizdir.
Old 11-05-2017, 10:08   #3
Konuk

Efendim öncelikle cevap verdiğiniz için Teşekkür ederim.
Dava dilekçemi Boşanma,NAfaka,Maddi ve Manevi Tazminat olarak yazdım.
ön inceleme aşamasının tamamlandığı görülmekte Tahkikat aşamasının geçilmesine karar verildi.
Davacidan soruldu.Dava dilekçe mi tekrar ediyorum.Ben talebimi Boşanma ve nafaka olarak Revize ediyorum Maddi Manevi Tazminat istemiyorum dedim.İmzaladim

Fereğat ediyorum demedim
Karşı taraf sözünde durmadiğindan şimdi maddi manevi tazminat talep etmek istiyorum
Yukarıda yazılana göre acaba maddi tazminat hakkından vaz geçmiş oluyor muyum yoksa söylediğiniz gibi ıslah dilekçesini yazmakmı gerekir
Old 13-05-2017, 22:55   #4
Konuk

Özür dileyerek

Belirttiğim duruma göre ne yapmam lazim.
Islah dilekçesi yazdirmam lazimmi yoksa iddaalarimi cevap dilekçesinde öne sürebilirmiyim
Old 22-05-2017, 11:20   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Sorunuz daha önce Av. Hatun Olguner tarafından 10.05.2017 tarihinde yanıtlanmıştır.

Alıntı:
sorunuza sağlıklı cevap verebilmek için duruşma zaptını incelemek gerekiyor. En doğrusu duruşma zaptını bir avukatla birlikte incelemenizdir.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi