Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

UzaklaŞtirma Karari

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-08-2012, 11:47   #1
Konuk

Karar UzaklaŞtirma Karari

Merhabalar
EŞİmle Yillardir AnlaŞimiyoruz GeÇen Seneye Kadar Devam Eden Fİzİksel Şİddet GÖrÜyordum Bu Sene Benİ AldattiĞini Da ÖĞrendİm Kendİ AĞzi İle İtİraf Ettİ.İtİraf EttİĞİnden Yanİ Nİsan Ayindan BugÜne Kadar BÜyÜk İhtİmalle Doktora Gİtmedeİm Ama Travma Gİbİ Bİr Şeyler YaŞiyorum Aklimdan SÖyledİklerİ HİÇ Çikmiyor 2 OĞlum Var Bİrİ Ortaokula BaŞlayacak Bİrİde 4 YaŞinda Gİzlİ SavaŞ İÇİndeyİz İkİmİzde Kendİsİ Bu Son 1 Seneden Berİ Fİzİksel Şİddet Uygulamiyor Fakat Ben SÖzlÜ Hakaret Ederken Buluyorum Kendİmİ -- Kendİm Bİle ŞaŞiriyorum Bu Kelİmeler Benİm AĞzimdan Mi Çikiyo Dİye Ama Kendİmİ Hakaret Ederken Buluyorum Bİr Yerden GeÇ Kalsa Hemen Onlarla Mi BuluŞuyorsun DedİĞİmde SÖzlÜ TartiŞmaya BaŞliyoruz SonuÇta Anladim Kİ Bu Aldatilmanin Acisi İlk Ve Ya Hangİ Zamani Olursa Olsun Atlatilamayacak Bİr OlaymiŞ Ben ÇaliŞiyorum BoŞanmak İstİyorum Fakat Evlendİkten Sonra AldiĞimiz Ev Ve DÜkkan Benİm Üzerİme Bunlarin Ayrlirken Yari Yari Yapilmasini Asla Asla İstemİyorum Onlar Çocuklarimin Geleceklerİ Onu İkna Etmeye ÇaliŞiyorum Ev Ve DÜkkandan Pay İstememesİ İÇİn ÇÜnkÜ Benİm İÇİn DeĞİl Onlar Çocuklarim İÇİn Geleceklerİ İÇİn Yatirim OturduĞumuz Ev EŞİmİn DÜkkaninin 2 Yan Bİnasinda Ben BoŞanmaya Bundan Dolayi YanaŞmiyorum Mallarin BÖlÜnmemesİ İÇİn Ama Ayni Evde De YaŞamak İstemİyorum Katlanilmaz Bİr Hal Aldi ÇÜnkÜ Bana Dokunmasina Bİle TahammÜlÜm Yok Hatta YÜzyÜze Bakmak Dahİ İstemİyorum Bunun İÇİn Ne Yapmaliyim Ev Ve EŞİmİn DÜkkani Ayni Sokakta Ve Neredeyse Yanyanalar Ben Nasil Bİr Yol İzlemelİyİm Kİ Evİme Nasil YaklaŞmama Karari Çikartabİlİrİm Bu Durumda Ben Evden Ayrilamk İstemİyorum Çocuklarimin Okullari Evİme Çok Yakin OturduĞum Bİna Çok GÜvenİlİr Ve Çok İyİkomŞularim Var Ben Nasil Onu Evden Çikartabİlİrm Ve Bİze Ya Da Bana Evİme Nasil YaklaŞmamasini SaĞlayabİlİrm Çocuklarimla GÖrÜŞebİlİrler Bu Konuda Sikintim Yok Ama Beraber Ayni Evde Asla Olamaz Artik LÜtfen Bana Yardim Edİn
Ayirca Bİr Sorum Daha Var Ev Ve DÜkkani Çocukalrimin Üzerİne Yapabİlme Gİbİ Bİr Durumum Var Mi EĞer BÖyle Bİr Şey MÜmkÜnse BoŞanma Olayini Hemen GerÇekleŞtİrebİlİrm Bİr Yerde OkumuŞtum Gayrİmenkuller Çocuklarin Üzerİne EŞİt Pay Olarak DevredİldİĞİnde Ben Evde Ölene Kadar Oturma Karari Alabİlİrmİyİm Mahkemeden Bu Tarz Bİr Kararda EŞİmİnde Onayi Olamsi Gerekİyor Mu Bİrde Çocuklarin Velayetlerİnİn Bende Olmasi Yeterlİ Olurmu
Şİmdİden Çok TeŞekkÜr Ederİm
Old 17-08-2012, 22:03   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

1-Eşinizin sizi aldatması sizin ona hakaret etmenize olanak sağlamaz.Böyle durumlar koşulları varsa mahkemece eşit kusurlu bulunabilir ve tazminat,nafaka gibi mali haklarınızda kayiplar olabilir.

2-Aldatılma sebebi ile yaşadığnız travmayı atlatmak için bir uzmandan yardım almanız uygun olacaktır.

3-Adınıza kayıtlı taşınmazlarda istediğiniz işlemi yapmanızda -çocuklara devretmenizde-şu anda hiç bir engel bulunmamaktadır.

Eğer adınıza kayıtşı ev yşadığınız ev ise aile konutu niteliğinde olduğundan işlem sırasında eşinizin onayı olması gerekir.

4-Çocuklara yapmış olduğunuz devirden sonra taşınmazdan yararlanmanız için intifa hakkını saklı tutmanız uygun olacaktır.

5-Eşiniz boşanma sonrasında bu taşınmazlardan katkı payı veya katılım alacağı talep edebilir ve tahsil edilmeyen kısımla ilgili olarak devirden yararlanan kişiler-çocuklarınıza davayı ihbar ederek-eksik kalan kısımdan onları sorumlu tutabilir.

6-Boşanma davası açtığınızda ayrı yaşama hakkı ortaya çıkar.Müşterek konutun size ve çocuklarınıza tahsisini isteyebilirsiniz.Bu durumda eşiniz evi terketmek durumudnadır.

7-Şiddet bir ihtimal ise yine mahkemeden koruma ve uzaklaştırma kararı isteyebilirsiniz.

Bir avukattan doğrudan yardım almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi