Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

KAHDEM Derneği Kuruldu.

Yanıt
Old 25-03-2008, 16:24   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan KAHDEM Derneği Kuruldu.

Merhaba

25 Mart 2008

KAHDEM Derneği kurulmuştur.

Sevinçle paylaşıyorum.
Old 25-03-2008, 18:54   #2
Av.Suat Ergin

Başta Habibe Hanım olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum.

Kadınlar açısından önemli bir eksikliğin giderileceğine inanmaktayım.

Saygılarımla
Old 26-03-2008, 00:43   #4
Caglayan K.

Kadınlara hukuksal desteğin önemini bilen ve kadın haklarına inanan herkes için kutlu olsun.
Old 26-03-2008, 12:19   #6
TRINITY

Sizi tebrik ediyorum Habibe Hanım, bir bayan olarak ayrıca buna sevindiğimi de söylemeliyim.
Old 26-03-2008, 12:43   #7
Admin

Başta Sayın Kayar olmak üzere, hayalinin peşinden koşan tüm emek verenlere sonsuz teşekkürler.

KAHDEM derneğinin faaliyet alanıyla ilgili topluma yapacağı katkılar mutlaka ki tarifsiz olacaktır. Bu kuruluşun sitemiz açısından bir diğer önemi de, sanal THS ağacının, fiziksel bir varlığı olan, "sanal olmayan" ilk meyvesini vermiş olması. Bu meyvelerin sayısının artması ve hatta bu meyvelerle THS'den daha büyük yeni ağaçların yetişmesi ise site olarak önemli hedeflerimizden biri olmalı.
Old 26-03-2008, 13:05   #8
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Teşekkür ve Desteklere Teşekkürlerimizle

KAHDEM Derneğinin kurulması hayalini kuran,destekleyen,emek veren ve en önemlisi bunu gerçekleştiren üyelerimiz adına herkese teşekkür ediyoruz.

Admin'e teşekkürler

Kadınların insan haklarına vermiş olduğu değerli ve sürekli destek için,

KHÇG ve KAHDEM e her konuda emek verdiği için,

Hep yanımızda olduğu için,

Bize inandığı için Admin'e TEŞEKKÜRLER;

KHÇG üyelerine teşekkürlerimizle..

Uzak şehirlerde birbirini tanımayan üyelerdik fakat verimli bir ekip olduk ve KAHDEM projesini birlikte oluşturduk.

KAHDEM in en güçlü zenginliği olan KHÇG üyelerimize TEŞEKKÜRLER;

KAHDEM emektarlarına teşekkürlerimizle;
Alan kuruluşundan bu yana konukların sorularına özenle,sabırla ve büyük bir dayanışma ruhu ile yanıt yazan,kadının insan haklarının gerçekleşmesine emeklerini hiç bir karşılık beklemeden vakfeden ,zaman ve sınır tanımayan ve aşağıda listesi sunulan KAHDEM Çalışma Grubu Üyeleri;

av-ufuk (AVUKAT)
av. naime şahin (Avukat)
Av. Neslihan (Avukat)
Av.Habibe Yılmaz Kayar (Avukat)
Av.Hülya Gülbahar (Avukat)
Av.muhittinköylüoğlu (Avukat)
Av.Nilay TOPRAK (Avukat)
Av.Nurperi Sancak (Avukat)
Av.S.B.Akyüz (Avukat)
Av.S.Karaca (Avukat)
av.sahrakavas (Avukat)
av.semire nergiz toz (Avukat)
Av.Suat Ergin (Avukat)
Av.Ünzile Küçüköner (Avukat)
Av.Şehper Ferda DEMİREL (Avukat)
Avukat Kamer Akgül (Avukat)
Çağlayan K. Ergin (Öğretim Üyesi/Sosyolog)
Doç.Dr.Kadriye Bakırcı (Öğretim Görevlisi)
Doc.Dr.Şükran ŞIPKA (Öğr.Üyesi, Avukat)
Gemici (Sosyal Danisman)
hukukcu (Avukat)
ISIL YILMAZ (Avukat)
Jeanne D'arc (AVUKAT)
munise dayı (Avukat)
naile (Avukat)
Saim (Avukat)
Themis99 (Avukat)
Özge Yücel (Stajyer Avukat)'e TEŞEKKÜRLER

KAHDEM mesajlarını bekletmeden onaylayan ve sorunlarımızı aşmamızda bizlere heyecanla yardımcı olan THS Forum Yöneticilerine TEŞEKKÜRLER

KAHDEM üyesi olmayıp katkıda bulunan THS üyelerine TEŞEKKÜRLER

Projeye destek veren herkese TEŞEKKÜRLER

Birlikte başardık.)
Old 27-03-2008, 08:50   #9
av.semire nergiz

"Kadınlara, yalnız değilsiniz yanınızdayız" diyen seslere yeni bir ses daha eklendiği için çok mutluyum.
Derneğimiz hayırlı olsun.
Old 27-03-2008, 16:02   #10
Av. Şehper Ferda DEMİREL

KAHDEM bugün Ayvalık'ta da hayırlı olsun mesajlarını almaya başladı, Habibe hanım, teşekkürler!
Old 27-03-2008, 19:27   #11
Doc.Dr.Şükran ŞIPKA

KAHDEM Derneği'nin kuruluşunu büyük bir coşku ile kutluyorum.
Bizim de yeni kurduğumuz "Aile Hukuku Derneği" ile koordineli çalışmalar yapabilmeyi dilerim. Tüm kuruculara, başta Sayın Kayar olmak üzere, böylesine yararlı bir STK oluşumu çabaları için teşekkürler.
Acaba derneğin bağımsız web adresi var mı? Bizim sitemizde de duyurmak isterim.
Saygılar

Aile Hukuku Derneği kurucu üyesi
Doç.Dr.Şükran ŞIPKA
www.ailehukuku.org www.ailehukuku.net
Old 27-03-2008, 19:31   #12
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Şipka

İyi dilekleriniz için teşekkür ediyoruz.

Web alanı ve iletişim olanaklarını,işlemler tamamlandıkça bildireceğiz.

İşbirliği düşünceniz heyecan verici.Teşekkürler)
Old 27-03-2008, 22:28   #13
Admin

Site posta kutumuza geldi, bu başlık altında paylaşmanın anlamlı olacağını düşündüm:

Alıntı:
slm öncelikle benim gibi darp görmüş ve evinden dışarı atılmış biz madur kadınlara yardım ettiğiniz için teşekkürler.bu siteye girmeden önce kanunların bize sundugu yasalardan ve haklarımdan haberim yoktu mahkemem hala devam ediyor ve ben inanın su saate kadar haklarımı bılmıyordum artık daha bilinçli yaklaşıcam bana sununlan haklarımla bırlıkte meger ben bunca eziyeti bu zamana kadar boşuna çekmişim sokaklarda kalmışım meger ben degil onun evi terk etmesı gerekıyormuş yarından itibaren haklarımı arkasını arıycam sizlere teşekkürler allah razı olsun başarılarınızın devamını diliyorum meger ben ve benim gibi dayak yiyerek kapı önüne konulan bız bayanlar yanlız degılmişiz allah sizleri başımızdan eksik etmesin teşekkürler
Old 27-03-2008, 22:39   #14
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
meger ben ve benim gibi dayak yiyerek kapı önüne konulan bız bayanlar yanlız degılmişiz

Boşanan kadınların çoğunun, dünyada ilk boşanan çift oldukları yanılgısını barındırmaları gibi bir cümle.

"Boşanmak" insanlığa dahil ise de, "Dayak" insanlık sınırlarında izaha muhtaç, dahası izahı imkansız bir durum.

KAHDEM de en çok bu ve benzeri durumlar nedeniyle var sanırım.

Saygılarımla
Old 28-03-2008, 15:10   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Habibe Yılmaz Kayar
Derneğin Yazışma Adresi;

KAHDEM Kadınlara Hukuki Destek Merkezi

Millet Cad.90/70 Fındıkzade-İstanbul

Çok sevindim. Kadın hakları emin ellerde. Tebrikler. Ayrıca bir rica: Derneğimizin Çatısı "mor" olmasın lütfen. İnadına mavi olsun.

Ayrıca KAHDEM, Kadın haklarını savunuyor olsa da eşinden dayak yiyen "erkekleri de" muhakkak koruyacaktır.
Old 30-03-2008, 01:06   #16
üye8180

KAHDEM'in kuruluşunu, sayın meslektaşım, yılmaz kadın hakları savunucusu Av. Habibe Yılmaz KAYAR'ın şahsında ben de tebrik ederim. Bu dernek vesilesi ile daha çok mağdur kadına ulaşmak ve onları aydınlatmak temennisiyle Hoşgeldin KAHDEM...
Old 05-04-2008, 23:05   #17
ali aydın

Kadın sorunu ülkemizde en önemli sorunlardandır.Sorunun çözümü öncelikle insanların bilinçlenmesinden geçer.Çünkü insanlarımızın azımsanmayacak bir kısmı kadın hakları konusunda ya bilinçsiz veya çarpıtılmış düşüncelere sahiptir. Son yıllarda sorunun çözümüne katkıda bulunmak, kadın haklarını bilince çıkarmak için büyük çaba gösterdiğini görüyoruz. Önemli kazanımların elde edildiğine inanıyorum. Bu konuda her çabanın önemli olduğuna inanıyorum. Bu nedenle KAHDEM'inde önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum. KAHDEM'e başarılar diliyorum. Ben de yanınızda olduğumu bildirmek istiyorum.
Old 06-04-2008, 10:29   #18
devran

Merhaba KAHDEM,Merhaba Guzel Insanlar,

" O Guzel insalar, o Guzel atlara binip Gittiler"
der sair, ama tarih bir kez daha gosterdi ki bu topraklarda hala guzel insanlar var ve bu guzel insanlar,insanlik icin yureklerini ortaya atiyorlar,bu guzel insanlarin yureklerinde saygiyla opuyorum.

Saygilarimla

Devran
Old 07-04-2008, 23:53   #19
Av.Sever Köz

Av.Saim'e katılıyorum. Kahdem emin ellerde..Kahdem'e ve ona emek vereceklere uzun ömürler diliyorum.
Tebrik ederim.
Old 13-05-2008, 17:08   #20
echokosmos

KAHDEM..öncülerini..başarılarından dolayı kutlarım..medeniyet..hanımlara saygıyla başlar..uygulamakla yücelir ve güçlenir..demokrasinin vaz geçilmez i...insan haklarına saygıdır. başta av.Habibe.Yılmaz Kayar,.olmak üzere..tüm..bu konuda emeği geçen arkladaşları kutlarım...ECHOKOSMOS(hukukcu)
Old 13-05-2008, 21:40   #21
Atahun

Ben de bu girişimi yürekten destekliyor ve emeği geçen herkesi kutluyorum.

Alıntı:
Yazan Saim
Çok sevindim. Kadın hakları emin ellerde. Tebrikler. Ayrıca bir rica: Derneğimizin Çatısı "mor" olmasın lütfen. İnadına mavi olsun.

Olmaaz ! sonra "KAHDEM' i erkekler kurdu" diye dedikodu yaparlar.
Old 16-10-2008, 09:40   #22
Av.Ferahfeza

Güzel bir gelişme.Emeği sözkonusu olan herkes tebrik edilmelidir.
başarılar...
Old 12-12-2008, 14:02   #23
echokosmos

KAHDEM derneğinin kuruluşunu,bir hukukçu olarak büyük bir coşku ile kutluyorum.Başta Av. Habibe Yılmaz KAYAR meslektaşımı ve diğer kurucu üyeleri bu hizmetlerinden dolayı saygıyla selamlıyorum..İnsanlığa,haksızlığa uğrayan hanımlarımıza faydalı ve hayırlı olması dileklerimle.. Saygılarımla..(Hukukcu-Echokosmos)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi