Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kişisel İlişki Kararına Uymama

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-05-2012, 09:21   #1
Konuk

Varsayılan Kişisel İlişki Kararına Uymama

velayeti bende olan oğlumun mahkeme tarafından baba ile kurulan kişisel ilişki sürecine baba riayet etmiyor. bir gün önce veya kafasına estiği zamanlarda çocugu istiyor bense çocugun menfaati açısından uygun bulmuyorum çünkü çocuk bir düzene alışmalı diye düşünüyorum(ne zaman alınacagını bilmeli) görüşmyi engellemek gibi bir niyetim yok sadece babanın çocugu mahkemece belirtilen gün ve saatte almasını istiyorum..babada isteği vakitlerde verilmediğinde çocugu almaktan tamamen vazgeçiyor..yani üzerimde psikolojik bir baskı oluşturuyor..aylarca görüşmeyip çocukla karşılaştıgında annen yüzünden seni almıyorum diye söylüyormuş.ayrıca bana tehditler savuruyor çocugu alıcam bir dahada sana göstermeyeceğim diye msj atıyor...böyle bir durumda neler yapılabilir?? bilgilendirirseniz çok sevinirim
Old 21-05-2012, 11:38   #2
Av. Can DOĞANEL

Mahkemenin tayin ettiği gün ve saat haricinde çocuğu vermek zorunda olmadığınız için çocuğu vermeyebilirsiniz. Ancak karşı tarafın çocuğu almaya zorlanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Mahkemeler ilişkiyi düzenleme yönünde bir karar verseler de bu kararlara günü gününe ve saati saatine yıllar boyu hiç aksatmadan uyulması hayatın olağan akışı içerisende mümkün değildir. Çocuğun yaşı v.b. koşulları göz önünde bulundurarak okulunu aksatmadığı sürece bu tip durumları olabildiğince hoşgörülü yaklaşmanız çocuğunuzun menfaatinedir. Takdir edersiniz ki boşanma sürecinde en büyük yarayı alan çocuktur. Sırf disiplin sağlamak adına bu işi bir mesai düzenine çevirmeye kalkarsanız çocuğunuza zarar verirsiniz. Benim şahsi kanaatimce karşılıklı dialog ile bu görüşme düzeninin esnek tutulması çocuk için de iyi olacaktır. Çocuk babası ile yalnız hafta sonunu değil mümkün olduğunca hafta içi günleri de yalnızca ağustos ayını değil diğer ayları da yaşayabilmelidir. Baba tarafından bir akrabasının özel bir gününe hakimin tayin ettiği günlere uysun uymasın katılabilmelidir.
Old 21-05-2012, 15:46   #3
Konuk

teşekkür ederim öncelikle..ancak çocugun yaşı 6 ve çocuk bana karşı kışkırtılıyor her dönüşünde ciddi sorunlar yaşıyorum..taktir edersinizki bende anne olarak çocugumun menfaatini düşünmekteyim..çocuk büyüdüğünde ekstra zamanları kendisi belirleyecektir zaten..belli prosedürlere uymak neden çocuga zarar versin..mahkemenin belirlediği süreler cocuga zarar vermeyecek sekilde düzenlenmiştir kanaatindeyim..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi