Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Zorla alinan ziynet eşyası şiddet ve kamu davası boşanma davası açtığımda haklarımi alabilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Old 27-11-2020, 14:12   #1
Konuk

Varsayılan Zorla alinan ziynet eşyası şiddet ve kamu davası boşanma davası açtığımda haklarımi alabilir miyim?

Merhabalar verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.Benim sorum biz eşimle tartışmaya başladık ve eşim o sırada bana şiddet uyguladı 6 aylik bebegim ağlamaya başladı ve onu kucağma aldgm sırada eşim ikimizi birlikte yere fırlattı ve ben polisi aradım eşim ailesini aradi. Ailesi ve ablalaryla çok yakın mesafefe oturuyoruz.Esimin ailesi geldi o sırada ben cocugumun bir kaç eşyasını alırken taki çantamı da aldım elime ama gorumcem zorla elimden aldi.Polis memurları geldi o sırada ve bana mahkeme halledrz dediler.Neyse hastaneye gittik darp raporu alındı ve karakola götürdüler beni.Ailem geldi ve eşimde karakoldaydı ailem geldgnde eşim ailemin üzerine yürüdü. Şikâyetçi olacaktım ama korktuğum için olmadım ve ailemin yanına geldim. Sonrasında adıma kamu davası açıldi ve eşimden bu kez sıkayetci oldum.Dava ileri tarihe ertelendi.Acaba boşanma davası ben mi açmalıyım eşim açsa mi daha iyi olur ve ziynet eşyalarımı alabilir miyim . Tazminat davası açsam kazanabilir miyim ?
Old 28-11-2020, 10:25   #2
Av. Hatun Olguner

Boşanma davasını sizin açmanız daha uygun olur...eşiniz tam kusurlu olduğu için açacağı dava reddedilir....sizin dava acma hakkınız daha üstün...

Polisler ziynet eşyanızı gorumcenizin zorla elinizden aldığına ve sizin bu eşyaları alamadığınız tanık oldularsa ya da tutanağa yazılarsa ziynetleriniz için dava acabilirsiniz...darp edildiğiniz için ziynetleri alamadan evden gittiğiniz kabul edilebilir...düğün cd si ve fotoğraflarla tanıklarla ziynetlerinizin cins adet ve gramlarını ispat edebilirsiniz...

Boşanmayı isterken maddi manevî tazminat....tedbir/yoksulluk/ iştirak nafakasi da isteyebilirsiniz.
Old 28-11-2020, 12:12   #3
Konuk

Tanık oldular ama tutanağa öyle bir bilgi yazıldı mi bilmiyorum yazılamadıysa da yinede ziynet eşyalarımı alma hakkım var mıdır?Düğün cdsi resimlerle bütün deliller mevcut.
Old 28-11-2020, 13:00   #4
Av. Hatun Olguner

Darp edildiğiniz ve karakola gittiğiniz için ziynetlerinizi almadan evden çıktığınız kabul edildiği takdirde davanız kabul edilebilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi