Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Gezi, Tatil ve Eğlence Gezi rotaları, eğlence mekanları, tatil önerileri, otel tavsiyeleri ve gezi, tatil ve eğlenceye yönelik tüm sohbetler

Tatil Keyfi :)))

Yanıt
Old 12-10-2006, 01:08   #61
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Korayad,

İlçeyi biraz araştırdım. Çalışmak ve daimi ikamet etmek için geldiyseniz, Balıkesir'in dilediğiniz ilçesine fark gözetmeksizin yerleşebilirsiniz.

Yok eğer tatil için geldiyseniz, Ayvalık'ı öneririz dediler
Old 14-11-2006, 10:28   #63
Av_Ece Altunay Önal

İyi değişik bir fikir

Tatil denince herkesin aklına nedense yoğunlukla Antalya, Bodrum, Marmaris v.s. yerler geliyor.Ben farklı bir öneride bulunmak istiyorum.Burası öyle bir yer ki tam anlamıyla tarih kokuyor(ilgililerinin dikkatine!). Dünyanın bilinen ilk klisesi orada..Dünyanın kesintisiz en uzun 2. kum sahili orada..Dünyanın yine 2. büyük mozaik müzesi orada..Tabii ki bunlar sadece en çok göze batanlar yoksa daha neler neler var.Sözünü ettiğim şehrin bir tatil beldesi var ki, denizi gördüğünüz her yerde yüzebilirsiniz.Hem kafa dinleyebilir hem de isterseniz gece hayatına kendinizi teslim edebilirsiniz..Yemek deseniz ayrı bir keyif.İnsanları yaşamlarını devam etirmek için değil, adeta zevk için yemek yerler, orada yemek sayısız kültürün buluştuğu mükemmel bir lezzet haline gelir. Tadı damağınızda, ismi ağzınızda kalır Neresi olduğunu şimdiye kadar yazmamamın sebebi ne yazık ki önyargılardan kurtulamamış bir kent olmasındandır..Çok insan tanırım tatilini orda (kendince) heba etmek istemeyen ama yoğun ısrarlar sonucu "deneyelim bakalım" diye gelen..Bi kere geldikten sonra da daha gitmeden bir sonraki tatilde hangi tarihte geleceğini planlamaya başlayan..Sözünü ettiğim yer AntaKya.Herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer diye düşünüyorum ben ve keyif verip dinlendireceği konusuna da kefil olabilirim Aa bu arada güzelim yeşilliği ve şelaleyi unutup hakkını yememek lazım tabii..Emin olun kültürlerin bu kadar kaynaştığı bu kadar samimi ve en önemlisi huzurlu bir ortam daha bulmak çok zordur..Hatta ben sadece tavsiye ile de yetinmeyebilir, karar verdiğiniz takdirde konaklama ücretinizi bile karşılayabilirim ama sadece bi kereye mahsus, sonraki gidişlerde beni siz misafir edeceksiniz
Old 04-12-2006, 09:40   #64
av_ispir

Varsayılan Sayın Sibel

İş stresinin dorukta olduğu pazartesi sabahı Gökçeada konusundaki tasvirler şevkimi biraz daha kırdı Ama yinede kendimi 60 larda romantik bir hikayenin içinde gibi hissettim. Bu sebeplede en kısa zamanda gökçeadayı görmeliyim değilmi? Teşekkür sana eşsiz tanımlaman için.
Old 13-12-2006, 00:21   #65
anti-leviathan

Sayın Admin,
çocukluğu marmaris'te geçmiş biiri olarak söylediklerinize katılmadan edemeyeceğim; ama marmarise gittiyseniz içmeler kasabasında kalmanızı öneririm..
hem denizi daha güzel, hem daha sıcak.. kasaba sonuçta ve eğer sevgiliniz yanında ise içmeler sahilindeki aşıklar tepesine çıkıp manzaraya bi bakın..
bana teşekkür edeceksiniz
Old 13-12-2006, 18:38   #66
Veysel

Merhaba ; tatil denince hepimizin aklına önce deniz, sonra kum ve güneş gelir. Ancak ben tesadüf eseri bunun böyle olmadığını öğrendim. Bir daha güneşin altında yanık bir ten için kavrulmayacağım. Bence sizde ... Bir değişiklik yapın, bahsedildiği gibi Bozcaada, Gökçeada veya Karadeniz kıyılarını keşfedin.İnanın tatil anlayışınız değiştirecek. Tabi mavi ve yeşili seviyorsanız ... Ama Kahve ve tonlarıyla aranız iyiyse mesele yok. Önümüz bayram iyi tatiller.
Saygılarımla.
Old 19-12-2006, 15:00   #67
av.sevdacan

avsoner kışın mı??? biz baharda gitmeyi planlıyoruz. biraz anlatsanıza ne yenir ?ne içilir? nerede kalınır?
Old 27-12-2006, 16:14   #68
latif softaoglu

ALANYA !!! Reklama gerek yok; seni herkes tanıyor !!!
Old 08-02-2007, 17:01   #69
Av.Duygu Keleş

Doğu Karadeniz i gezeceklere öneriler:
Öncelikle pilot bölge olarak tabiki Trabzonu seçmelisiniz(Torpil yok.Gerçekten Trabzon stratejik bu konuda)
Sabah 9 da kalkıp yöresel bir kahvaltı yapmak için Maçkanın Çosandere köyüne gececeksiniz.Dere kenarında,kuymak,kaygana,hamsi kuşu,turşu kavurması,yöresel peynirlerden oluşan menünüzü dere kenarında şırıl şırıl sular eşliğinde afiyetle yiyeceksiniz.(Dere fazla şırıldığı birer ağrı kesici bulundurmakta fayda var)Güzel kahvaltının ardından yolunuza dümdüz devam edip Sümela manastırına çıkacaksınız.Ama tembellik yapıp araba yolundan değil,inin cinin top oynağı döne döne 2 km de çıkıla ama manzarası harika olan patika yoldan.Hatta patikanın başındaki gözlemeciden bir tanede gözleme sardırdınız mı tam tepeden şelaleye karşı yemenin keyfi bir başka.Manastırın içinde pek bişey bulamayacaksınız dır ama önemşi ve keyifli olan kısmı zaten tırmanış.Bir de içindeki dilek kuyusu.O da eski zamanlarda yapılmış.Hurafedir inanmayın diyenler gazoz kapağı fırlatabilirler. Sümela macerasından sonra Zigana dağına doğru bir yolculuk yapmalısınız.En azından ipekyolundan geçmelisiniz.Şimdilerde asfalt ama olsun tarihi bir mekan sayılır:Yol boyunca araba kullananlar hariç herkes keyif alacaktır.Araba kullanma konusunda kavga çıkarmaya gerek yoktur.Önceden bir kurban seçin gönüllü olsun.Sonradan problem çıkarmasınZigana tünelini geçin çıkar çıkmaz geri dönün.Zira ordan ötesi artık karadenizi yansıtmaz.Daha sonra uzungöle gitmelisiniz.Ama bavulları toplayıp gidin.Göl kenarındaki bungalov larda geçireceğiniz bir gece sizin karadenizde olduğunuzu bir kez daha ispat edecektir.Yemyeşil bir göl.4 tarafı açık.Etraf yemyeşil orman ve ağaçlarla kaplı.Mangalınızı yakın uykudan sızana kadar oradan kalkmak istemeyeceksiniz.Trabzon içndeki ayasofya klisesine gidip gitmemek sizin tercihiniz.Ama 5 dak da olsa uğranılmalı bence.Eğer yanınıza mayo almadıysanız hemen bir adet edinin zira Rizeye kaplıcaya gidiyorsunuz.Rizede Ayder Yaylası ve kaplıcalarında bir gece termal sularda hayatın tadını çıkarın.Gündüz yaylada gezin güneşten yanaklarınız alnınız ve çeneniz kıpkırmızı olsun.Karadenize gidip yayalaya çıktığınız belli olsun.Dönüşte arkadaşlarınıza anlatırken bir delil olurAman yanıma hırka almadım demeyin.Akşamları o sizin yanaklarınızı kızartan yayla geceleri sacaklarınızdan buz sarkıtırAkşam termal havuzlarda değerlendirilmesi tercihiniz olsun.
Eve dönüş yolunda sahil şeriden den geçerken e ayaklarınızı denize sokmadan geçmeyin.Denize girin fazla açılmayın.Girdiğiniz noktadan çıkma şansınız yok zira.Akıntı güçlüdür.İki adım sonra "cuk" diye derine inersiniz yürümeye kalkmayın.

Kısa fakat hoş bir Karadeniz turu yaşadınız.Ağzınızda kuymağın tadı,yanaklarınızda yaylanın güneş yanıkları ve dudaklarınızda Karadenizin balık kokulu tuzu ile evinize geri dönebilirsiniz.

Umarım iyi bir tatil geçirmişsinizdir.Sevgi va saygılar...
Old 08-02-2007, 17:20   #70
Av.Engin Özoğul

Hemşo

İyice imrendim şimdi. Ne zaman geleyim Trabzon'a. Tabi bu söylediğin yerleri gezdireceksen geleceğim.
Old 08-02-2007, 17:21   #71
Av.Duygu Keleş

Hemşocum,
Sen yeterki gel.Nezaman istersen.Başımın üstünde yerin var.Bu yerler az bile daha neleri gezecez bir bilsen
Old 08-02-2007, 18:14   #72
Opioid

Önemli yani tam zamanında

Heey sayın Duygu!
3 hafta öncenin öncesinde, karadenize gitmemin artık bir ütopya olduğunu düşünürdüm.okul gezileri olsun,turlar olsun nedendir bilinmez hep namüsait olduğum günlere rast gelir ve gelemezdim. Tanrı bunu görmüş olmaki, beni en denizin en kara olduğu, yeşilin en tesirli etkidiği yere Rize'ye(Ardeşen) gönderdi. forumdaki herkese benden çaaaaayy
Gelirsen buralara beklerim ve biraz zaman ayırıp gezdirirsen çok sevinirim.
kayseride büyümüştüm ama pek tatil zamanlarımı geçirmemiştim. Türkiye için, şöyle her tarafının göründüğü yerden bir peyzaj çalışması yapsam,elime en ince uçlu fırçayı alırım ve karadeniz harici bölgelerin ağaçlarını,yeşilliklerini o ince uçlu fırçayla, dikkatlice boyarım(dışarıya hiç taşırmadan ) ama sıra karadenize geldiğinde, boya tenekesindeki bütüüün yeşil boyayı dökerim tualin üzerine.(tual dik değil, yatay duracak tabi ) çok etkilendim.. ama tabiki bir de yazın görmeli. o zaman ağzımın açıklığının boyutunu tasavvur edemiyorum.
Türkiye'deki enlere gelince: Bolu Gölcük ve Marmaris-Datça arasındaki o adını bilmediğim koy birincilik için yarışırlar.
Dünyada ise: Ne yazık ki doğasever biri olarak şu iki yerin ismini vereceğim. Las Vegas(gece orda daha aydınlıktır) ve Toronto(özellikle niagara şelaleleri). oralar da bambaşka bir dünyayı gözler önüne sergiliyorlar. yaşanmalı, gezilmeli oralar da.
haa. bu kadar konuştuk, anıları akıl kuyumuzdan çektik çıkardık, hayallere daldık, gezintiler için gaza geldik..
çok trajikomik bir olay var ben cephesinde.
bu ay otopsi hekimi benim ve ilçeden dışarı çıkmam yasak
Old 17-04-2007, 16:00   #73
Demet Yuruk

Tatilde bi kaç günlük zamanımı hiç bir şey yapmadan geçirmek istiyorum diyenlere benim tavsiyem kabak koyu. Ama daha baştan orda sadece hamakların ve bungalovların olduğunu belirtmekte fayda var. Bir de cırcır böcekleri. Baştan biraz sinir bozucu olsalar da bikaç saat içinde insana ninni gibi geliyor. Telefonun bile çekmediği kabak koyunun sahilinde günün her saatinde en fazla on kişi oluyor. Konaklama ormanın içindeki kamplarda oluyor. İsterseniz çadırınızla gidebilirsiniz.Ben Sultan Camping'e gitmiştim. Ve bence en güzel kamp yeri de o. Bütün adli yılın stresini Kabak Koyu'nda iki günde atmak mümkün. Gitmeden önce çok sıkılılacağımdan emin olsam da orda bulunduğum sürece hissettiğim tek şey huzurdu. Dağdan adaçayı toplamak, denize girmek, hamakta sallanmak.. Zaten yapabilecekleriniz ancak bunlar.Bir de küçük bir tekne kiralayarak çevre koyları gezebilirsiniz. Kabak koyu Ölü denize yarım saat uzaklıkta. Yani istediğiniz an medeniyete de ulaşabilirsiniz. Olimposun keşfedilmemiş hali olarak tanımlayabileceğim Kabak koyu Hayatımda gördüğüm en güzel manzarının da ev sahibi...
Old 18-05-2007, 08:27   #74
REFERANS

bu yaz herkesi edirne enez'e davet ediyorum.içinizde gitmeyenler varsa bir denesin pişman olmayacaklardır.hatta bir ön hazırlık yapıp hafta sonu gidip bakabilirler denizi çok temiz denizin dibini görüyosunuz ve içiniz rahat ediyor uzun bir mesafe gidince bile fazla derin değil hem fiyatlarda çok ekonomik 3 katlı tripleks bir villada kaldım ödediğim ücret 1 hafta için 150 ytl (iyi bir pazarlık yaptım ama)
Old 18-05-2007, 12:47   #75
REFERANS

Sayin Tayfun BektaŞ Vallahİ Sİzİnkİ GÖrev DeĞİl Bence Tatİl Bİz İstanbulda ÇÜrÜyÜp GİdeceĞİz
Old 18-05-2007, 21:28   #76
Ulaş Demiray

Varsayılan Enez...

Sevgili Referans, Enez'le ilgili olarak TATİL KEYFİ'ne gönderdiğim mesajı ilgini çekeceğini umarak yineliyorum..
Enez'de 1973-1986 yılları arasında 13 yıl yaşadım.. Her yıl mutlaka bir kaç kez giderim..
Enez'e ve tüm dostlarıma selam götür..
Sevgiler..
Ulaş DEMİRAY

Yeni yerler keşfetmeye meraklı olanlar için bir seçenek....ENEZ....
Meriç nehrinin Ege denizi ile kucaklaştığı noktada SU'dan bir ülke...20 km.lik bir kumsal...Akla gelebilecek tüm deniz ürünleri... Dalyanlar... Göller,göller, göller...Balıkçılarla içiçe bir yaşam..Kış aylarında av turizminin başkenti..Binlerce kuş türü ile göz göze yaşanılan bir ortam..Yunanistana bir taş atımı mesafesinde otantik bir atmosfer.. Ege oteli , Şevket KURT ve tüm dostlarım..
Daha fazla bilgi için :

http://www.geziturkiye.com/html/gezi...sp?id=GM220100

Bu ay sonuna doğru oradayım...

NOT : Taş fırın ekmeği de var..))
Old 15-06-2007, 16:53   #78
avpınar

sevgii avsevil bu bahsettiğiniz pansiyon çok güzel bi yere benziyor, bayıldım ben valla. Bu yaz ben de gidebilirim. Siz önce giderseniz, izlenimlerinizi yazarsanız sevinirim
Old 21-06-2007, 12:08   #79
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Av. Sehper Ferda Demirel
Sayın Korayad,

İlçeyi biraz araştırdım. Çalışmak ve daimi ikamet etmek için geldiyseniz, Balıkesir'in dilediğiniz ilçesine fark gözetmeksizin yerleşebilirsiniz.

Yok eğer tatil için geldiyseniz, Ayvalık'ı öneririz dediler

Sayın Ferda Demirel,

7 günlük bir tatil yapmayı düşünüyorum bugünlerde..

Balıkesir'in ilçeleri nasıl tatil yapmak için; siz hangisini önerirsiniz?

(Tek başına tatil yapıp kafasını dinlemek isteyen bir insana )

Saygılarımla
Old 21-06-2007, 13:52   #80
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Korayad,

Elbette Ayvalık. Ben çalışıyorum ama, bakıyorum burada herkes tatil yapıyor! Bir de Akçay'ı önerebilirim. Daha sessiz, sakin ve huzurlu bir atmosferi var. Ama Ayvalık için yaşadığım yer olması nedeniyle, daha fazla öneride bulunabilirim.

Kıskandım şimdi sizi. Geldiğinizde mutlaka beklerim. Sizin için bir ön araştırma da yapabilirim. Şimdiden iyi tatiller!
Old 21-06-2007, 14:44   #81
meyralkan

ayvalik sarimsakliyi bende onerebilirimayrica bu cevrede gidebileceginiz cok sirin kucuk kasabalar da var sizin icin dinlendirici olur..
Old 21-06-2007, 16:35   #82
halit pamuk

Sayın Demirel,

Ayvalık'a gelirsem; yanınıza uğrarım.Şöyle bir çarşısında gezerken, Av. Şehper Ferda Demirel yazılı bir levha görürsem, içeriye girerim.Keşkem, Av. Can Doğanel'de orda olsaydı ona da uğrardım.Böylece Balıkesirli forum yöneticilerini ziyaret etmiş olurdum.

Sarımsaklı'yı bir araştırayım, sanırım orası çok uygun olacak gibi..

Saygılar..
Old 24-06-2007, 22:29   #83
sureyyabozkurt

sayın av.Mehmet Saim DİKİCİ
daha dün tatilden döndüm. balıkesir edremite yakın altınoluk tatil köyünde bir hafta çok güzel bir tatil yaptık ailece. yeşil ve mavinin buluştuğu yer, hem yayla havasını hem de deniz havasını bir arada yaşıyor insan. huzur dolu bir yer, sanırım aradığınız gibi... tavsiye ederim bence kafa dinlenilecek çok güzel bir yer...
hadi bakalım iyi tatiller
saygılarımla Süreyya
Old 30-06-2007, 22:12   #85
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Ulaş Demiray
Sevgili Referans, Enez'le ilgili olarak TATİL KEYFİ'ne gönderdiğim mesajı ilgini çekeceğini umarak yineliyorum..
Enez'de 1973-1986 yılları arasında 13 yıl yaşadım.. Her yıl mutlaka bir kaç kez giderim..
Enez'e ve tüm dostlarıma selam götür..
Sevgiler..
Ulaş DEMİRAY

Yeni yerler keşfetmeye meraklı olanlar için bir seçenek....ENEZ....
Meriç nehrinin Ege denizi ile kucaklaştığı noktada SU'dan bir ülke...20 km.lik bir kumsal...Akla gelebilecek tüm deniz ürünleri... Dalyanlar... Göller,göller, göller...Balıkçılarla içiçe bir yaşam..Kış aylarında av turizminin başkenti..Binlerce kuş türü ile göz göze yaşanılan bir ortam..Yunanistana bir taş atımı mesafesinde otantik bir atmosfer.. Ege oteli , Şevket KURT ve tüm dostlarım..
Daha fazla bilgi için :

http://www.geziturkiye.com/html/gezi...sp?id=GM220100

Bu ay sonuna doğru oradayım...

NOT : Taş fırın ekmeği de var..))

Ben de Enez'i çok seviyorum. Büyük Evren'in o temiz denizi Türkiye'de sanırım yok. Abdurrahim'den sola kıvrılıp, gidiliyor... Hemen hemen her hafta sonu ailece oraya gidiyoruz...
Old 14-07-2007, 11:09   #86
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Cunda Adasını gözüme kestirdim...

Adanın isminden ötürü mü? cunta çağrısı yapıyor da
Old 20-07-2007, 22:08   #87
Av.Mehmet Saim Dikici

Bilinçaltı olabilir paşam. Cunda'ya bahsettiğiniz endişelerle gitmedim. :P Bu nedenle sevgili Aristonun gezinti yaptığı ve karşıdaki Midilli eşeklerine selam verdiğim bir yere gittim paşam...

Onların da cümlemize paşam: Aiiiii deyyü cevapları vardır.

Ben günah deyyü (ve hatta rivayat rüşvet değil deyyü) almadım paşam..

Tatil çok güzeldi...
Old 25-07-2007, 16:58   #88
avpınar

Varsayılan olimposta tatil

Tatile eylül ayında çıkmayı planlıyorum ve nişanlımla olimposa gitmeyi düşünüyoruz. olimposta nereyi önerirsiniz, hangi pansiyonlar daha güzel??
Old 25-07-2007, 17:32   #89
ecesaka

kadirin ağaç evleri var. Eğer sürekli eğlenceli ortam arıyorsanız, olimpos'un en eski ve en düzgün pansiyonu orası diye biliyorum...
Old 25-07-2007, 17:33   #90
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ecesaka
kadirin ağaç evleri var. Eğer sürekli eğlenceli ortam arıyorsanız, olimpos'un en eski ve en düzgün pansiyonu orası diye biliyorum...

Kadir'in ağaç evleri yanmıştı maalesef...Yeniden hizmete girdi mi?

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi