Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Şiddet mağduru kamu personelinin çalışma koşulları konusunda yasal düzenlemeler.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-02-2013, 10:14   #1
Konuk

Varsayılan Şiddet mağduru kamu personelinin çalışma koşulları konusunda yasal düzenlemeler.

Merhabalar
Yaklaşık 9 ay önce şiddete uğradım.Eşim 1 ay evden uzaklaştırma,Şiddeti tekrarlar ise 5 ay hapis cezası aldı. Aslında ben 22 yıllık evliyim dönem dönem ben sürekli şiddete uğradım en son şekli öldürmeye kasıtlı bir olaydı.Olay sonrası pisikolojik destek aldım. Eşim almadı, aynı kurumda çalışıyoruz,Herhangi bir konuda konu benle alakadar olsa dahi çalıştığım kamu kurumunun müdürü (Toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi almasına rağmen)eşimle görüşür bana bir şey söylemezdi.Şiddet sonrası 8 yaşındaki kızım kemik uzatma ameliyatı oldu 6 ay refakat izni kullandım.Bu süre sonunda işime döndüğümde imza karşılığı kabul ettiğimiz oturma düzeni deişmiş bulunduğum odaya başka arkadaşlar verilmişti. Bu arkadaşların özellikle erkek olanı sürekli ve ani şekilde bulunduğu konum 4b li oldugu için itirazlarını yapmakta arada hay anasını v.s. gibi çıkışlarda bulunmaktadır.Bu ortamı sürekli gergin ve stresli ortam günde 3 doz insülin yapan, yüksek tansiyon hastası olan beni çok etkilemekte beni yıpratmaktadır.Sonradan bulunduğum odaya verilen şahsın ani ve mesnetsiz bagırışları tansiyonumu yükseltmekte, beni tedirgin etmektedir, konu ile ilgili çalıştığım kurum müdürüne bir şey demedim. Çünkü eşime iletecek bu eşimden bana olumsuz yönde tepki ve şiddet olarak dönecektir çekincesi içindeyim.Ben kanunen imza karşılığı oturdugumuz eski arkadaşlarımla birlikte oturmak istiyorum kağıt üzerinde durum hala böyle gözükmektedir.konu ile ilgili yapabilecegim bir şey varmıdır lütfen bana yardımcı olun.
Old 24-02-2013, 18:01   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Taleplerinizi bir dilekçe ile ilgili birime bildirebilirsiniz.

İdare Hukuku alanında çalışan bir avukattan destek almanız yararınızadır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Old 25-02-2013, 14:52   #3
Konuk

Teşekkür ederim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi