Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

reşitim yurtdışına gitmek istemiyorum babam beni tehdit ederek zorla götürmek istiyor

Konuyu Kilitleyin
Old 28-05-2012, 13:06   #1
Konuk

Varsayılan reşitim yurtdışına gitmek istemiyorum babam beni tehdit ederek zorla götürmek istiyor

ben 19 yaşında bi kızım annem babam anlaşmalı olarak boşanmıştı ve velayetimiz babamdaydı 2008-2009 yılında lise 3 e geçmişken babam benim vize işlemlerimi halledip beni yurtdışına aldı o zaman reşit olmadığım içinde dinlemedi orda zor günler yaşadım babam Türkiye gelmeme de izin vermiyodu bu yıl aralık ayında tekrar Türkiye'ye döndüm okul ara dönemde alınmadığı için çalışmaya başladım şimdi babam tekrar arayıp ağustosta arabayla Türkiye geliyorum eylülde sende benimle beraber Belçika'ya dönüyosun dedi ama ben geri dönmek istemiyorum ağladım gelmicem kaçarım dedim kaçarsan seni bulur öldürürüm ben son sözümü söyledim benimle dönceksin dedi annemde bende korkuyoruz beni götürmemesi için ne yapabiliriz kapımıza geldiğinde polisi arasak bizim peşimizi bırakmaz halam ve babannemler de gitmem için zorluyor.
bu arada annem 3 çocuğumunda yurt dışına çıkmasına izin veriyorum diye muvafakatname imzalamıştı kağıtta tarih falan yazmamışlar o geçerli midir diye korkuyor annem çok pişman öyle yaptığı için onu nasıl iptal ettirebiliriz eylül ayında okulum açılıcak ben annem ve kardeşlerimle kalmak istiyorum hukuki hak ve babamdan kurtulmamız içn lütfen yardım edin ne yapabiliriz
Old 28-05-2012, 15:06   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

n.Katılımcı

yazdığınız gibi reşitsiniz ve sizin hakkınızda ancak siz karar verebilirsiniz.

Babanız sizin adınıza başvuru yapmak vize almak hakkına sahip değildir.Sizi iradeniz dışında zorlama hakkına sahip değildir.

Annenizin daha önce verdiği muvafakatname siz 18 yaşını doldurduğunuz için artık geçerli değildir.Üzerinde tarih olup olmaması önemli değildir.Artık reşitsiniz.

Babanızın tehdidi ve zorlaması suç teşkil eder.Bu davranışı sebebi ile aile mahkemesine başvurabilir ve bu eylemin yasaklanmasını ve diğer koruma ve önleyici kararların verilmesini isteyebilirsiniz.

Acil durumlarda bu kararı kolluğun vermesini isteyebilirsiniz.

Bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi