Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

bulabilenler bulamayanlara yardımcı olsun..

Yanıt
Old 16-12-2006, 02:20   #121
Ayfer Gökçen

Mutlu Bu sefer bilemedin

Ahu'cum çok yorulmuşsun ama 10.kişiyi yine de bulamamışsın.10.kişi kadının halka şeklindeki küpesi gibi
duran şekil.Dikkatli bakarsan silik bir insan yüzü.
Old 16-12-2006, 02:27   #122
Ayfer Gökçen

Mutlu Hayal güçleriniz ne kadar zenginmiş:)

İnsan başında görmeniz gereken de Ayşegül Hanım'ın dediği gibi öpüşen bir erkek ve bayan.Adamın sol gözü şapkalı bir bayan,sağ gözü ise şovalye başlıklı bir erkek.

Zavallı adamcağız kafasında görmediğiniz şey kalmamış
Old 16-12-2006, 02:30   #123
Jeanne D'arc

Sayın Ayşegül Kanat,

Güzel olan şu ki; hocanızın yaptığı (O, sizin hocanız ve olay kişisel hukukunuzla ilgili olduğundan, affınıza sığınarak) densizliği, bunca yıl sonra, hoş bir anı olarak hatırlıyorsunuz. Hayat böyle bir şey sanırım; bir an için asla başa çıkamayacağımızı, üzüntümüzden öleceğimizi düşündüğümüz şeyler, zamanın aşındırıcı etkisiyle, yaşanılanlardan damıtılan bakış açısıyla, farklı bir zaman diliminde bambaşka gözükebiliyor gözümüze, gülüp geçebiliyoruz.

Ve yine güzel olan şu ki; mesajımı tamamen kastımın dışında anlayıp-yorumlamanıza rağmen, Allahtanki bu farklı yorum sizi mutlu etmiş. Bu amacının dışında ve fakat yanlış/hoş algılamaya müdahale etmemeyi düşündüm önce ama yıllar evvel hocanızın yaptığı yanlışa düşmüş olmak görüntüsü bile beni mesajımı açıklamaya sevk etti.

Şöyle ki, dediğim gibi, tarafınızdan gayet olgun karşılanıp, artık hoş bakabildiğiniz hatıralarınızı anımsamanıza vesile olsa da; mesajımdaki kastım böylesi bir düşünce değildi. Tamamen özelinize dair böyle bir konuda, kişisel sınırlarınıza sonuna kadar saygı duyacak kadar haddimi bilirim ve hocanızın belki de hoca olmak vasfından, belki akademik kariyerin verdiği ukelalıktan aldığı cüreti asla kendimde görmem. Her ne kadar tarafınızca son derece olgun karşılanıp, hoş algılansa da bu haliyle bile yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiğim için üzgünüm.

İlüzyonda kadın ve erkek olarak beliren görüntülere dair itirazlarımız noktasında; ben kadın için şişman deyince, Özge Binay da "erkek de erkeğe benzemiyor, kız gibi" deyivermişti. Bunun üzerine ben de "zaten ben önce erkeği kadın zannettim, sonra kim kimdir anladım. İki kişi öpüşüyor derken, Ayşegül Kanat'ın bir bildiği var demek ki" diyerek iki bayan görüntüsüne nazire yapmıştım. Dolayısıyla Ayşegül Kanat'ın bilgisine yollama yapılan tek cihet bayana benzeyen "iki kişi" görüntüsüdür efendim.

Veee havadan sudan ne güzel kaynatıp giderken, araya giren bu ciddi mesaj için forum takipçileri kusuruma bakmasınlar lütfen, yazmadan geçemedim.

Saygılarımla.
Old 16-12-2006, 02:33   #124
anti-leviathan

bir el ve bir kadın.. el oynayan kadının olduğu kağıdı tutuyor..sanırım bu herkesin görebileceği ilk şey di mi_?
Old 16-12-2006, 04:17   #125
ömer adaleti

Sayın Anti-leviathan,
Cevapladığınız elin üzerinden 9 adet illüzyon,1 adet patates,3 adet havuç,1 adet thy devesi,1 adet at,1 adet zebra,10 adet afrikalı,1 adet zeus kafası ve 2 adet öpüşen şahıs geçmiştir, yani sorduğunuz soru zaman aşımına uğramıştır bilgilerinize ))
Ama teşekkür ederim elin kağıdı tuttuğunu sen söyleyince farkettim ama dediğim gibi bende zaman aşımının hışmına uğradım
Old 16-12-2006, 06:10   #126
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Ayfer Gökçen
Ä°nsan başında görmeniz gereken de AyÅŸegül Hanım'ın dediÄŸi gibi öpüÅŸen bir erkek ve bayan.Adamın sol gözü ÅŸapkalı bir bayan,saÄŸ gözü ise ÅŸovalye baÅŸlıklı bir erkek.

Kendi kendime nazar mi degirdim nedir, hala goremedim!

Afrikali resimde de, o kupe, insan degil ama orda gercekten bir at-zebra-esek turu bir hayvan var kanaatindeyim. Lutfen sizler de bakin, gercekten o hayvan var mi orda yoksa artik ben kafamdan illuzyonlar mi yaratmaya basladim.
Old 16-12-2006, 10:03   #127
asiyeöngü

Ahu bence bu afrikalı yolda. Daha doğmadı sanırım. Ayrıca haklısın orada çok net görünen bir zebra var.
Old 16-12-2006, 10:06   #128
minee.mine

Arkadaşlar büyücü zebrayı giyinmiş. Çocuklardan biride kardeşini yemiş kırmızılı çocuğun karnı çok şiş.
Old 16-12-2006, 13:16   #129
ömer adaleti

Öğretmenim bu zoru çok zor,bunu saymayın,mine halamında dediği gibi çocuğun karnındamı bu onuncu kafa?
Old 16-12-2006, 13:39   #131
Ayfer Gökçen

Mutlu Hafta sonu ödeviniz :)

Aşağıdaki resimde İsa Peygamber var.

Haydi Ahu'cum sevgi paketlerim seni bekliyor Boz şu nazarı

Old 16-12-2006, 13:54   #132
cLaW

Varsayılan Derviş...

Zikir/fikir/şükür üçlemesiyle resimlerde ana temaları görememiş olmakla,zikrimde hatta fikrimde olamayişindan dolayı buruk bir şükür yaşıyorum..bence çok algılamalı resimler insanların görmek istedikleriyle alakalı,görebilmek kişiyi yetenekli,görememek yeteneksiz kılmıyor..bence herkes görmek istediğini görüyor ve resimlerde kişilerin gördüklerinden ruh halleri tasvir edilebiliyor..sonuçta kimse kaybetmiyor..paylaşımlarınız için teşekkür ederim,acaba görebildiklerimi gören insanlar varmı diye merakla yorumları okuyorum.
Saygılarımla
Old 16-12-2006, 14:09   #133
Ayfer Gökçen

Mutlu Bir soru iptal :)

Hasan Bey,
İnanın benim de en zorlandığım resim 10.kişiyi bulma resmiydi.İnatla cavaba bakmadım Ama çok zorlandığım için kopye çektim.Yanıt o küpenin insan yüzü olması yönündeydi.Ben de başkalarının yalancısıyım Ama dediğiniz gibi o soruyu saymayalım 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor ama Çalışan kazanır,elması kızarır
Old 16-12-2006, 21:45   #134
Kavaz

Öğretmenim sorular gittikçe zorlaşmaya başladı ve böylesi daha eğlenceli oldu
Old 16-12-2006, 21:56   #135
Jeanne D'arc

Sonuncu pek zor değil, üstelik hoca cevabı ağzından kaçırdı!
Old 16-12-2006, 22:29   #136
Ayşegül Kanat

Bana kalırsa İsa'yı resme yerleştirmeyi unutmuş ressam (!)
Old 16-12-2006, 22:31   #137
Jeanne D'arc

Üstteki beyaz kısım alnı
Old 16-12-2006, 22:42   #138
Caglayan K.

Resimde üzerinde beyaz abasıyla sakallı Isa mı var? Umarım yanılmıyorum.

Hocam, ayrıca önceki resimde Ahu'ya katılıyorum. Zebra insan kafasından daha belirgin görünüyor. Soruda zebranın sorulmadığına emin misiniz?
Old 19-12-2006, 23:39   #139
Ayşegül Kanat

İsa'yı merak ediyorum. Ne oldu, İsa var mı yok mu?
Old 20-12-2006, 01:56   #140
Ayfer Gökçen

Mutlu Dikkat edin gözleriniz bozulmasın

Bu fotoğrafta 13 tane kartal var.Bakalım kimler görebilecek ?

Old 20-12-2006, 06:24   #141
Cest la vie

Tesekkurler ogretmenim!

Haklisiniz ihmal ettim bu aralar yogunluktan burayi farkindayim. Ama artik daha aktif olabilecegimi umuyorum.

11 tane kartal buldum ben. Yerlerini soyleyeyim mi?
Old 20-12-2006, 17:10   #142
Ayfer Gökçen

İyi

11 kartal hiç de fena sayılmaz.Ben ilk baktığımda o kadar da görememiştim.Yine kopyeye başvurmuştum

İnan Ahucum illüzyon resimler içime işlemiş.Bugün okulda minik öğrencilerimle çok yorulduk.Yağan yağmurun arkasından güneşli bir gün vardı İzmir'de ve gökyüzü köpük gibi bembeyaz bulutlarla doluydu.Servisle gelirken o bulutları seyrderek geldim.Bulutların içinde neler gördüm neler

Allah sonumuzu hayır etsin Yakında halisinasyonlar görmezsek iyidir Sevgilerimle.

11 kartalı gösterirsen sevinirim
Old 21-12-2006, 00:15   #143
Cest la vie

Ogretmenim,
Iluzyon resimler konusunda ben de katiliyorum size, gordugum her karisik seklin icinden birseyler ariyorum ben de Halimiz bu gidisle kotu gercekten.

Kartallarin yerini tarif etmekle yetinmek zorundayim, cunku kullandigim yeni alismakta oldugum bir isletim sistemi ve sizin gibi resimlerin ustunde nasil oynayacagimi henuz kesfedemedim.

Simdi... Ilk 4 kartal zaten gun gibi ortada. En yakin kartalin beyaz kisminda 2 tane kartal daha gizli. Kanadinda da 1 tane kartal var. etti 7. Agac govdesinin V seklindeki yerinde bir kartal gizli, 8. Yine o govdenin dis uclarindan biri kanatlanmakta olan bir kartal, oldu 9. En yakin 2. kartalin kanatlarinin birlesiminde de bir tane var, 10. Yine o kartalin yanina uzanan dallar bir kartal olusturmus, 11. Dagda da bir tane kartal goruyorum gibi ama emin degilim. Eger dogruysa 12. Bir de sol taraftaki beyaz bulutta bir tane sakli gibi.. Ama bu son ikisinden emin degilim.

Yine de smiley tabagini hak ettim degil mi?
Old 21-12-2006, 08:45   #144
Cest la vie

Varsayılan Ortmenime bu defa da benden bir resim! :)

[IMG][/IMG]

Ogretmenim, gordugunuz bulutlar buna benziyor muydu?
Old 21-12-2006, 20:40   #145
Ayfer Gökçen

Mutlu

Sevgili Ahu senin bulutlar da çok güzel ama ben o gün çok net olarak dünya haritası gördüm.Özellikle Amerika kıtası çok netti.Seni görebilir miyim diye çok baktım ama göremedim

Biraz sonra kartalları yayınlayacağım Ama 11 kartalla rekor kırdın Hediyeni hakettin

Old 21-12-2006, 20:53   #147
Ayfer Gökçen

Neşeli Resimdeki kişi kim?

Ahucum bu soru özellikle sana Bil bakalım resimdeki kişi kim

Old 21-12-2006, 20:56   #148
oznurx

Neşeli selamlar

Arkadaşlar ilk bakışta bende sizin gördügünüzü gördüm ama beş sn içimde yunusları gördüm..kuyrugundan buldum nasıl ama...yaşıcakmıyım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi