Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

Yanıt
Old 25-10-2009, 00:46   #211
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan erkanaga
Benim de en çok hayalini kurduğum şey bunu,güvenmek,koşulsuz teslimiyet.Ama öyle anlar oluyor ki insan kendine bile güvenemiyor,kendi yaptığı şeylere hayret ediyor.İmkansız bir hayal bu galiba...
Bana da imkansız gibi geliyor.Peki güvenen nasıl güveniyor?
Old 25-10-2009, 12:36   #212
erkanaga

Hayat aldığımız risklerin toplamıdır.Risk alıcaksın ve her zaman güvenmeme payını saklı tutacaksın.İnsanoğlu bu şaşar de beşer de.Bu senin için de geçerli tabi ki
Old 03-11-2009, 10:42   #213
Derya Aydın

Alıntı:
Yazan av_alidurak
hem çalışıp hem okula gittiğimden dolayı şimdilik iş konusunda başarılı olduğumu düşünüyorum.Ama ilerde meclis tv de izlenmek istiyorum.Ama en büyük hayalim çankaya köşkü.Bu ülke için yapacak çok şeyim var.

inşallah
Old 06-11-2009, 00:37   #217
üye25928

İdeal olanın.
Old 10-11-2009, 17:51   #219
elzemseyler

tek hayalim özgür olmaktı ve artık ona sahibim...Özgürlüğün olmadığı hayat hayat değildir diyen Ramon Sampedro'yu çok iyi anlıyorum...Fakülte bittikten sonra iyi bir hukuçu olmak ve insanlara yardımcı olmak ülkeme ve insanlığa faydalı olacak işlerde çalışmak istiyorum...bir de umarım hem para kaznıp hem de staj yapabileceğim iyi bir hukuk bürosu bulabilirim...
Old 03-04-2010, 23:41   #220
üye8180

Dünyanın tanıdığı, milyonlarca hayranı olan Amerikalı veya Avrupalı bir süper star olmanın. Mesela Madonna, mesela Shakira olmanın.

Yüzbinlerin önünde sahnede olmanın, ardımda vokalistler ve dansçılarla en güzel şarkılarımı söylemenin, dans etmenin... Kendimi en güzel şekilde ifade edebilmenin, herkesi hayran etmenin, mükemmel olmanın verdiği hazzı yakalayabilmenin. Bu anlamda yaşamla en güzel ahengi yakalayabilmenin, coşmanın coşturmanın, belki ölüme meydan okumanın.

Onlar yeryüzünün en şanslı insanları...
Old 04-04-2010, 21:50   #221
özgcn

Zamanında savaş muhabiri olmak gibi bir hayalim vardı.Hukuk okumaya başlayınca mecburen vazgeçtim.
Tuhaf ama savaş muhabirliğinin yanında konservatuvar hayali de kuruyordum.Konservatuvar da haliyle suya düştü.Ama hala her gün şarkı söylediğim müzik yaptığım zamanların hayalini kurmaktan alamıyorum kendimi.Bir gün gerçekleşirse daha mutlu olamam sanıyorum

Evet doğru "Onlar yeryüzünün en şanslı insanları..."
Old 05-04-2010, 12:59   #222
kordelya

Bu aralar en çok "huzur"un hayalini kuruyorum...
Old 05-04-2010, 13:51   #223
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Dünyanın tanıdığı, milyonlarca hayranı olan Amerikalı veya Avrupalı bir süper star olmanın. Mesela Madonna, mesela Shakira olmanın.

Onlar yeryüzünün en şanslı insanları...
Şöhretin mutluluk getirmediğine inanıyorum. Bu nedenle sadece içimden şarkı söylüyor ve içimden dansediyorum.
Old 05-04-2010, 14:03   #224
Atahun

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Unutmayın ki onlar, canı istediğinde İstiklal' de oturup bir kahve içemez. Ama siz içebilirsiniz.

Özgürlük işte böyle bir şey.
Old 05-04-2010, 14:58   #225
av.araf

Alıntı:
Yazan Atahun
Unutmayın ki onlar, canı istediğinde İstiklal' de oturup bir kahve içemez. Ama siz içebilirsiniz.

Özgürlük işte böyle bir şey.

Neden içemesinler.Onlar isterlerse İstiklaldeki bütün kahve dükkanlarını kapatır sonra bi tanesinin tepesine özel helikopterle iner. Kahvesini de afiyetle içerler.

Yakışır Süper Starlık Neslihan Kankama
Old 05-04-2010, 15:06   #226
Atahun

Alıntı:
Yazan av.araf
Neden içemesinler.Onlar isterlerse İstiklaldeki bütün kahve dükkanlarını kapatır sonra bi tanesinin tepesine özel helikopterle iner. Kahvesini de afiyetle içerler.

Neslihan hanım' a yakışır tabi, o ayrı konu da... Lakin Shakira İstiklal' de biraz zor kahve içer.

Halâ, ....diye düşünüyorum.
Old 05-04-2010, 15:10   #227
üye8180

Alıntı:
Yazan av-araf

Teşekkür ederim. XL hayallerimle sitenin delisi olacağım diye bir an ürkmüştüm.

Ben onlardaki yüksek olumlu enerjiyi, insanları harekete geçirme yeteneklerini, yaşamla dopdolu olmalarını, bitmeyen coşkularını seviyorum. Dolayısıyla da hayran oluyorum, gıpta ediyorum, örnek alıyorum. Onlar hayatın gülen yüzü.

En üzgün anımda onları izleyince, dinleyince, ' Hayat ne kadar güzel. Asla vazgeçme, karamsar olma ' diyorum kendime.

Mezarlıkta söyleseler, bazı ölüler bile dirilebilirler korkarım.
Old 05-04-2010, 15:35   #228
av.araf

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Mezarlıkta söyleseler, bazı ölüler bile dirilebilirler korkarım.

Mezarlık için o kadar masrafa gerek yok Kanka .Gider ben sölerim hepsi dirilir ve "alın şu kargayı başımızdan cehennem bile burdan daha huzurludur" derler
Old 05-04-2010, 15:38   #229
üye8180

Alıntı:
Yazan av-araf
alın şu kargayı başımızdan cehennem bile burdan daha huzurludur" derler

Est. +
Old 05-04-2010, 15:42   #230
NurTuna

Yaşama gelme sebebimi tam anlamı ile anlamanın ve ona göre yaşayabilmenin,
bunu anladığımı anlayabildiğim o anın hayali
Old 05-04-2010, 16:00   #231
üye8180

Alıntı:
Yazan Atahun
Ama siz içebilirsiniz

Ben kahve içmem ki, hiç hem de.

Başka birşey deseydiniz keşkem.
Old 11-04-2010, 01:02   #232
üye25928

Tabii ki mutluluk.
Old 26-09-2012, 12:55   #233
suskun_juliette

Otobüste "Ne alırsınız efendim?" diye soran muavine; "Avukatlar hiçbir zaman köle kullanmadılar; fakat efendileri de olmadı." demeyi hayal etmiştim geçen gün. Neyse ki kısa bir süre sürdü
Old 04-12-2021, 19:04   #234
Armağan Konyalı

* Bu başlık altına yazanların hayallerini çok sevdim.

* "Bu başlık altına yazanların hayalleri aradan geçen bunca uzun yıllar içinde gerçekleşti mi?" diye sormuyorum. Çünkü gerçekleşmeyecek olana hayal denir.

* Bu başlık altına yazanların hayalleri aradan geçen bunca uzun yıllar içinde değişti mi? Değişti ise niye değişti? Değişti ise yeni hayaller neler?

* Bu başlık altına yazanlardan biri de benim. Benim hayallerim de değişti. Yaşımın ilerlemiş olması nedeniyle geleceğim kısaldığı için artık daha az hayal kuruyorum. Hayallerden boşalan zamanı geçmişim uzadığı için anılar dolduruyor.

Alıntı:
Yazan Armağan Konyalı

İyi ki hayallerim var. Yoksa halim niceydi...
İyi ki anılarım var. Yoksa halim niceydi…

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi