Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Icra Dairelerinin durumu

Yanıt
Old 13-03-2012, 18:40   #121
Mahmut Abbas

işte bu sayın radikal çok mantıklı ve çok güzel bir öneri diğer sayın avukatımızın dedidiğine aynen katılıyorum bizim neyimiz avrupa amerika gibi de icra müdürlükleri öyle olsun aynı sistemi kurunca bizde yürürmü özelleşme gibi düşünceler bana çok uzak ve ütopik geliyor ama sayın radikal rumuzlu üyemizin görüşü çok güzel
Old 25-12-2013, 11:21   #122
Ebru Demirci

Varsayılan İcra dairesi memurunun saygısız tutum ve davranışı

İcra dairesinde zabıt katibi olarak çalışan memurun saygısızca konuşmaları ve davranışları dolayısıyla amiri durumunda olan icra müdürüne şikayet haricinde "çözüme ulaştıracak" başka bir yöntem var mıdır? Malum mesai arkadaşı durumunda oldukları için müdürün etkili bir eylemde bulunacağını pek düşünmüyorum. Bağlı olunan savcılığa şikayet edilebilir diye düşünüyorum ama usulen ne yapılır ve de sonuç elde edilebilir mi?
Old 26-12-2013, 19:51   #123
av.sahin67

Başka bir avukat arkdaşımı çağırır tutanak tutar ve adli komisyon başkanlığına şikayet ederdim ben olsam
Old 20-01-2014, 08:29   #124
uzaklar

Lütfen Genelleme yapmaktan kaçınalım.
Teşekkürler.
Old 22-09-2014, 13:22   #125
mehmetsahsimsek

Kitap Icra Dairelerinin Durumu

İcra Daireleri Bankalar,noter,tapu dairelerinde olduğu gibi iş yapısına göre personel sayısı artsa bank ve bankomat işlevi getirile köklü mevzuat değişiliği yapılsa verilen kararlar Hakim ve Savcılar gibi etki altında kalamazsa icra daireleri düzelir.Başka görüşü olan varsa hakaret içermemek kaydı ile önerilerimizi yazalım.
Saygılarımla
Old 22-09-2014, 15:12   #126
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan mehmetsahsimsek
İcra Daireleri Bankalar,noter,tapu dairelerinde olduğu gibi iş yapısına göre personel sayısı artsa bank ve bankomat işlevi getirile köklü mevzuat değişiliği yapılsa verilen kararlar Hakim ve Savcılar gibi etki altında kalamazsa icra daireleri düzelir.Başka görüşü olan varsa hakaret içermemek kaydı ile önerilerimizi yazalım.
Saygılarımla

Kimsenin hakaret ettiği yok. Neden öyle dediniz anlamadım..
Old 23-09-2014, 14:40   #127
mehmetsahsimsek

Daha önceki yazılarda admin hakaret içerikli yazılarla karşılaşmış bu nedenle admin uyarısı üzerine yazdım
Old 23-09-2014, 14:56   #128
aslan1905

İlk entry 2006 yılında girilmiş tam 8 yıl olmuş icra dairelerinde ne değişti derseniz memur ve daire sayısı arttırıldı.Uyap geldi prosedür hızlandırıldı ancak haliyle dosya sayısı da arttı.bkz 2013/22500 Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz derseniz daire sayısını arttıralım derim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi