Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Lazerle Göz Ameliyatı

Yanıt
Old 18-03-2012, 19:22   #1
Konuk

Varsayılan Lazerle Göz Ameliyatı

Merhabalar.İ.3 sene önce özel bir hastanede göz ameliyatı oldum.Bana wafefront ameliyatı yapacaklardı.Epi lasik yaptılar.yaklaşık 2 senedirde gözlik kullanmaya devam ediyorum.Çünkü göz derecem 1,5 a kadar düşürülmüş.astimatta duruyor.hastanede önce bir daha operasyon yapamayacaklarını söylediler.şimdi sivasta oturuyorum.hastaneyi dava edebilirmiyim ne yapmam gerekir.
Old 18-03-2012, 20:34   #2
Dr.DOGRAMACI

Öncelikle geçmiş olsun Sn Konuk,

Tıbbi uygulamalar sonucu istenmeyen durumları genel anlamda "Komplikasyon" ve "Malpraktis" şeklinde iki gruba ayırmak mümkün.
Basit tanımlarla komplikasyon ilgili sağlık mesleği mensubunun kusuru olmaksızın, malpraktis ise kusuru sonucu meydana gelen istenmeyen durumlardır.

Hekimin tıbbi uygulamalar öncesinde hastasından komplikasyon nedeniyle meydana gelebilecek istenmeyen durumlar hakkında bilgilendirerek onayını alması gerekir.
Hekim gerekli bilgilendirmeyi yapıp komplikasyon meydana geldiyse sorumluluğu yoktur.
Eğer hekimin tıbbi uygulamadan kaynaklı kusuru varsa sorumluluğu söz konusudur.

Sizin olayınızda da öncelikle olayın özelliğine göre meydana gelen istenmeyen durumun komplikasyon mu malpraktis mi olduğunun araştırılması gerekecektir.
Bu sebeple uzman kişilerden yardım almanızı öneririrm.

Saygılarımla..
Old 18-03-2012, 21:57   #3
Konuk

Öncelikle, cevabınız için teşekür ederim.

bana operasyondan evvel her şeyi toz pembe gösterdiler, defalarca sormama rağmen wavefront dediler.hatta göz damlası damlattıktan sonra bir takım evraklar getirerek imzalamamı istediler.bende imzalamadım.

gözlerimin acısı iki geçmedi ve bir sene değişik damlalar kullanmaya devam ettim.

Başka bir özel hastaneye gittimde bana epi lasik yapıdığı söylenince şok oldum.

Tekrar aynı yere gince yapacakları bir şey olmadığı söylendi.

Sonra iş dolayısıyla sivas'a taşındım.aradan 3 sene geçti.Acaba dava açma sürem geçmişmidir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi