Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hangi Müzik Türlerini Dinliyorsunuz?
Türkçe Pop 294 43,62%
Yabancı Pop 140 20,77%
Türk Halk Müziği 302 44,81%
Türk Sanat Müziği 244 36,20%
Rock, Hard Rock, Punk, Heavy Metal 195 28,93%
Garage, hip-hop, house, dance, trance, rnb 46 6,82%
Blues, Caz 108 16,02%
Klasik Müzik 177 26,26%
Arabesk/Fantazi 61 9,05%
Diğer 59 8,75%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 674. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 100)

Hukukçular Hangi Tür Müzikleri Dinliyor?

Yanıt
Old 21-08-2006, 20:34   #61
ahmetsacit

Sayın elvanna katılıyorum,
Bizim özümüz halk müziği, bizi var eden değerlerimizden biri kültürümüz, ona sahip çıkmalıyız.Müzik evrenseldir, fakat iş kültür emperyalizmine gelince sınırlandırılmalıdır.
Metalci ve rockcı arkadaşlar konuya bir de bu yönden bakmalılar, dinledikleri müzik hakkında yorum yapacak değilim, yapmaya yetkili de değilim sadece bu bir tavsiye
Saygılar..
Old 22-08-2006, 14:45   #62
oguzhand0

lütfen siyasi görüşlere yer vermeyelim forumda

oktay sinanoğlu demişsin çok güzel.peki sorarım sana bu oktay beyfendi ne oldu da döndü bakalım abd den.
ben zevkimi söyledim sadece ve dede efendidin uluslararası platformda yer almayacağını...
yoksa bende severim türkülerimizi...
Old 22-08-2006, 21:25   #63
Av.Güçlü KERVAN

Alıntı:
oktay sinanoğlu demişsin çok güzel.peki sorarım sana bu oktay beyfendi ne oldu da döndü bakalım abd den.
ben zevkimi söyledim sadece ve dede efendidin uluslararası platformda yer almayacağını yoksa banene ne dinlersen dinle.

Arkadaşlar bu anket Sayın Admin'in siteye renk katmak bizi daha iyi tanıyabilmek adına düzenlediği forum.Biz burada birbirimize karşı bu ifadeleri kullanırsak sokaktaki vatandaşın halini düşünemiyorum bile...

Bu tür ifadelerden kaçınmak hukukçuluğun ya da adı her neyse hukuk sevdalıların görevi olduğu unutulmamalı

Saygılarımla...
Old 22-08-2006, 21:44   #64
oguzhand0

Sayın Kervan farkındayım tavrımın.Ve arkadaşlardan özür diliyorum.Kullandığım sert bir tabirdi...
Old 23-08-2006, 00:50   #65
felsefezel

Hukukçu olmak demek değildir ki sadece klasik müzik dinleyen, saedce mahkeme salonunda varolabilen insandr..rock da dinler, punki de dinler..sevgiler..hukukçu arakadaşlar..
Old 23-08-2006, 16:52   #66
DrEAmEr

hukukçular arasında bu kadar çok rock, metal müzik dinleyicisi oldugunu tahmin edemezdim ama bluess dinleyicisinin bu kadar azz olmasına şaşırdım ..........SAYGILAR
Old 25-08-2006, 15:53   #67
Av.Duygu Keleş

Üniversite yıllarında hem sınıf hemde okul arkadaşım suıkı bir Cengiz Kurtoğlu hayranıydı.Gelin görün ki bir metalci gibi giyinir koyu renk makyaj yapar,her tarafından zincirler asılırdı.
Bence müziği dinlerken ne hukuçu ne de sosyal kimliğimizi göz önünde bulunduruyoruz.O an ruhumuza hangi müzik hitap ederse onu dinliyoruz.
18-19 yaşında kafamın kaldırdığı müzikleri artık dinleyemiyorum.Sanırım bu müzik işi biraz da yaşa bağlı.Zevkler değişiyor mu ne
Old 27-08-2006, 15:31   #68
gülşah

Sayın delmar ın dediği gibi müzik zevkimiz yıllara göre değişiyor.yani büyüdükçe hayatımız farklı bir taraflara çekildikçe müzik zevkimiz de değişiyor.bense yıllardır türk halk müziği tutkunuyumdur ama hepsinden dinlerim psikilojik durumuma göre..
Old 27-08-2006, 15:35   #69
Av.Suat Ergin

Selamlar,

Galiba en aşure müzik zevki olan benim.

Favorilerim, THM, Özgün müzik...Ama kulağıma hoş gelen herşeyi dinlerim.

Rock dinlerim mesela...Dün gece Barışarock festivalindeydim...Moğollar, Mor ve Ötesi...Bu gece de oradayım...Buradaki rockçı arkadaşlar da fırsatı kaçırmaz umarım. Bu akşam da Bulutsuzluk Özlemi ve yine Mor ve Ötesi ve diğerleri...

Ama ille de Kardeş Türküler...Feryal'in sesi...Bu akşam onları da izleyeceğim...Seveni varsa, onları mutlaka canlı dinleyin ama sahneye yakın olun...Kendinizi gurubun içinde sanacaksınız.

Rock seven arkadaşlar, Yaşar Kurt'u dinlediniz mi?

Ya da şöyle sorayım: Rock bir yaşam biçimi midir? Bir duruş mudur?(Sayın Admin umarım konu dağılmaz. )

Saygılarımla
Old 30-08-2006, 08:27   #70
GÖKBEN

Fırsat bulursanız eğer Enya veya Loreena McKennit'den birşeyler dinleyin.Era da olabilir...Ben dinlerken çok keyif alıyorum.Bugüne kadar bunu denememiş olanların en az %50'sinin çok farklı tad alacağından eminim.Sevgiler..
Old 31-08-2006, 11:01   #71
pia

Rock müzik bence bir yaşam biçimidir.
Ya da şöyle söyleyeyim rock müzik dinlemek bir yaşam biçiminin getirisidir.
Sırf kulağa hoş geliyor diye Mor ve Ötesi dinleyen insanlar var mıdır bilmiyorum, ama genel olarak, Bütün dünya izleyip duruken, Afet-i Azam da(ABD) bekler dururken, bu cambazlığa seyirci kalmak istemeyen insanların bir nevi isyanıdır rock müzik. Dum tıs, dum tıs müzikler, seviyorum aşkım,gel oynaşalım tarzı sözlerden ibaret şarkılar, vücuttan ibaret, daha cumhurbaşkanının adını bilmeyen şarkıcıların "sanat" yaptığı ülkemizde,bazen olumsuz bulduğum yanları olsa da genel olarak bu duruşa saygı duyulmalıdır bence.
Old 31-08-2006, 11:38   #72
macallan

Olumlu Bob Dylan'ın Yeni albümü Çıktı

Ustanın Son Albümü Modern Times 29.08.2006 günü çıktı.
Albüm hakkında detayları aşşağıdaki linkten bulabilirsiniz.
Çok güzel bir albüm olmuş.İyi dinlemeler.

http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&token=ADFEAEE47D1ADB46A97420C2903A48 CEBD7DD201D157F78F172C0456D3B82D4ADE0566B549D18C81 B9E576B566ADFF2EA2160AD9C9EC5CF9D9764C40&sql=10:av 6dtr6ukl3x~T1
Old 31-08-2006, 13:16   #73
KARİNE

Varsayılan adli tatil

arkadaslar adli tatil dolayısıyla bu tür 1 konu tartışılıyor galiba daha faydalı konular konusalım örnegin avukatlık sınavı gibi telaşlı ögrenciler sizlere sesleniyorum müzik dinleme zamanı diil
Old 31-08-2006, 13:29   #74
Admin

Sayın Mert06,
Alıntı:
Yazan MERT06
arkadaslar adli tatil dolayısıyla bu tür 1 konu tartışılıyor galiba daha faydalı konular konusalım örnegin avukatlık sınavı gibi telaşlı ögrenciler sizlere sesleniyorum müzik dinleme zamanı diil
Forumda aynı anda birden fazla konuyu konuşmak mümkün öyle değil mi? Bir diğer deyişle bu konu konuşulurken, diğer "faydalı" konuların konuşulmasına engel olmuyor.

Lütfen ilginizi çeken konulara katılımda bulununuz (veya bu konularda yeni sohbetler açınız) ve ilginizi çekmeyen konuları da "pas geçiniz". "Bu konu faydalı değil, niçin konuşuluyor, niçin açıldı, şimdi sırası değil" gibi yorumlar "faydasız konulardan" daha faydasız olabiliyor.
Old 02-09-2006, 09:08   #75
kezzy

bu kadar rock dinleyenlerin varlığı hem şaşırttı hem sevindirdi beni ne yalan söyleyim tek kalacağımı bile düşünmüştüm
Old 05-09-2006, 17:28   #77
KARİNE

müzik severlere benden kıyak sadece tıklayın sınırsızzz vıdeolar anketti etkiler umarım cünkü tek gercek hiphop tsklr...

http://music.yahoo.com/video/default.asp?vid=34009944
Old 05-09-2006, 17:40   #78
KARİNE

beyonce den dejavu sharika dan hips don't lie videolarını izleyen sıkıntıdan patlayanlara siddetle tavsiye ederim diğer videolarda keyifli tabi neyse çenem düşmeden kaçtım...
Old 06-09-2006, 00:12   #79
sinemss

bence öncelikle klasik müzik sonra caz..çok yoğun çalışıyorlar ve bu yorgunluğu ancak bu müziklerle giderebilirler..
Old 10-09-2006, 18:58   #80
nfb

meraklısına

Miles Davis http://www.youtube.com/watch?v=Cg5cUIU7oHs
Old 21-10-2006, 14:07   #81
Av.n.ezgi

valla ben muzeyyen senar da dınlerım ahmet kaya da dınlerım arc enemy de dınlerım ...v.s. ıste o ankı ruh halıne baglı bence bırcogumuz da arabesk ı sevmeyız derız ama bakıyorum da cıktıgında herkes eslık eder yada ıstemese de ıcınden mırıldanır yanı dınlesek de dınlemesekte bazı tarzlara kulak asınalıgımız var en azından ama ben her turu dınlerım
Old 21-10-2006, 17:48   #82
adalet_85

ben hoşuma giden müziği dinlerim,ruh halime göre diğelim(bu diğer grubuna mı giriyor acaba? )ama dinlemeden duramadığım rock müzik var,enerji veriyor bana ki bence bunun meslekle ilgisi yok..
Old 25-10-2006, 19:20   #83
Kayabey

Sanat tüm canlıları etkiler,en etkili olan da müziktir. Güzel müzik dinlenen bir ortamda su kristal buz olmuş,düşmanca hislerin oluştuğu bir ortamda da amorf (kristal olmayan) halde donmuştur. Japon bilim adamları laboratuvarda denel olarak ispatlamışlardır. Müzkle ilgili yaşadığım bir anım;çeşitli müziklerin yayınlandığı bir sabah programı sırasında oğlum (o sırada 1,5-2 yaşlarındaydı) Türkü söylendiği sırada müziğin ritmine uymuş ona göre salanıyordu,daha sonra Türk Pop Müziği yayınlandı,ancak bayan sanatçı zıplayıp durdu,çocuk da salanmayı kesti ağzı açık bu deli ne yapıyor dercesine bakıp durdu. Daha sonra Batı pop müziği yayınlandı çocuk yine bir ritim tuttu. Türk Pop müziğinin hep aynı olduğu anlamını çıkaramayız,çok başarılı sanatçılarımız da var.
Kendi öz müziğimizi öncelikle sevmemiz,daha doğrusu buna göre bir müzik eğitimi verilmeli. Okullarda çocuklar müzik dersini sevmezler,hiç sevilmemesi gereken bir der midir? Malesef hatalı politikalar nedeniyle öğrencilerin sevmediği bir ders olmuştur. Çocuk saz,keman ve benzeri öğrenmek ister,hayır olmaz fülüt ya da mandolin öğreneceksin derler.İnsanların gzel sanatlarla uğraşması onları daha mutlu ve başarılı kılar. Bu ve benzeri sorunlar zamanla hal edilecektir,mutlu güzel nice bayramlar dileğiyle
Old 27-10-2006, 14:26   #84
Av.Görkem TURGUT

Bu ankate oy verenlerin yaş ortalaması da bence anket değerlendirilirken göz ardı edilemeyecek noktalardan biri.Örneğin bu ankete oy verenler daha çok öğrenci arkadaşlarım olursa;rock müziğin üst sıralarda bulunması kaçınılmaz .Aslında anket keşke belli yaş aralıklarında belli müzik türleri daha çok dinleniyor şeklinde olsaydı.
Saygılarımla........
Old 06-11-2006, 12:20   #85
Av.Zafer Erman

Her türlü müziği dinlediğimi söyleyebilirim. Ama her zaman da her türlü müzik dinlenmiyor.

Çalışırken(okurken veya dilekçe hazırlarken)tercihim Jazz,blues,soul,klasik müzik
Büromda olduğum diğer zamanlarda halk müziği,etnik kökenli müzikler öncelikli dinlediklerim arasında ve sonra diğerleri.

Etnik müzik dinlemek isteyen arkadaşlara Ali Farka Toure ve Abdullah İbrahim'i öneririm.

Büro dışında ise ortamına göre
Old 07-11-2006, 14:25   #86
tosbaa

aslında bir çok müzik tarzını keyifle dinleyebiliyorum. bazen halk müziği ve çoğu zamanda sanat müziği. ama içlerinde büyük bir haz alarak dinlediğim müzik, rock! rock müziği dinlemenin keyfi bir başka. rock dinleyenlerin çoğunlukta olmasına hem çok şaşırdım hem çok sevindim. çevremde o kadar az ki bu kişilerin sayısı.. yabancı grupları dinlemenizi tavsiye ederim. rock forever tabi bir de feridun düzağaç vari onun yeri bir başka bende. düzağaç benim ekollerimden biri. kasetlerini mutlaka edinin ve dinleyin..
Old 12-11-2006, 00:18   #87
avsoner

antalya barosu bünyesinde kurulsn rock grubu hakkında bilginiz var mı bilmiyorum ama adı CÜBBESİZLER olan grubumuzun konserlerine yüzlerce avukat geliyor...grup türkçe rock parçalar söylüyor..sorumluları olan ben ve grubun tüm üyeleri avukat üstelik..sanırım türkiye'de de ilk...
Old 15-11-2006, 11:26   #88
erturk

Alıntı:
Yazan avsoner
antalya barosu bünyesinde kurulsn rock grubu hakkında bilginiz var mı bilmiyorum ama adı CÜBBESİZLER olan grubumuzun konserlerine yüzlerce avukat geliyor...grup türkçe rock parçalar söylüyor..sorumluları olan ben ve grubun tüm üyeleri avukat üstelik..sanırım türkiye'de de ilk...
Gerçekten de Cübbesizler dinlenilesi, eğlenilesi bir grup. Emeği geçenlere teşekkürler.

Kişisel müzik zevkime gelince, çalışırken iyi bir seçim değil ama "Up The Irons" derim..
Old 19-11-2006, 14:05   #90
halilyaşar

İnceleme müzik

ben şahsen türkçe popun halk müziğini andıran parçalarını ve romantik olanları ile,halk müziğinin her türünü ve sanat müziğinin belli sanatçılar tarafından yorumlanan parçalarını seviyor ve zevkle dinliyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi